Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Wifi Rs St-5060 + Spkg Lux - Pytanie O Funkcjonalnosc


amron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów!

 

Posiadam kocioł Komfort Eko Duo ze sterownikiem K1Pv4 i chciałbym go rozbudować o:

1. możliwość monitorowania i kontroli parametrów przez internet. Wyczytałem, że najlepszym i najnowszym rozwiązaniem jest sterownik i moduł WiFi w jednym WiFi RS ST-5060 (http://sterownikitech.pl/defro-sterownik-modul-wifi-rs-st-5060,id430.html). Zgadza się?

2. możliwość monitorowania przez internet temperatury w salonie. Czy lepszym rozwiązaniem będzie zakup listwy L8 (http://sterownikitech.pl/bezprzewodwa-listwa-do-podlogowki-l-8,id411.html) i do niej czujnika temperatury (http://sterownikitech.pl/czujnik-pokojowy-c-8r-do-listwy-bezprzewodowej-l-8-kolor-czarny,id418.html), czy może po prostu kupić bezprzewodowy regulator pokojowy DEFRO SPKG LUX, który jednocześnie da mi możliwość kontroli parametrów z salonu?

 

Czy może polecacie jeszcze jakieś inne rozwiązanie?

 

Z góry dzięki za pomoc!

 

pozdrawiam,

 

przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz kabel RJ-45 przy piecu to można kupić tańszy moduł do zarządzania ST-505 (566zł z przesyłką)

Ja ostatnio taki nabyłem. Śmiga bez problemu.

Zamawiałem w DEFRO, wyczytałem na tutajszym forum, że musi być z brandem DEFRO. Wolałem nie ryzykować :)

 
 

Jeśli nie ma kabla, to rozwiązanie z WiFi. Moduł dokładnie taki jak w linku. 

Kontaktowałem sie z tą firmą informacyjnie i polecili  mi dokladnie ten moduł.

 

Na drugi temat nie mam doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne dzięki za odpowiedź!

 

Zamawiałeś w DEFRO, tzn. jakoś telefonicznie, czy przez jakiegoś dystrybutora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jeżeli chcesz mieć indywidualną kontrolę temp. w pomieszczeniu to wybrałbym drugą opcję. Ja mam coś podobnego tylko z danfoss ( danfoss link + danfoss connect na grzejnikach ) U mnie działa to rewelacyjnie :) No, ale koszt na całość wyniesie Ci więcej niż tylko panel SPK LUX ( który też mam :) ), ale kontrola temp. dokładna jednostkowa (w innych pokojach będzie się różnić)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź :)

 

A czy w Danfoss - albo innym rozwiązaniu - jest coś, co pozwala tylko sprawdzać temperaturę w danym miejscu (zdalnie, bezprzewodowo)? Nie musi mieć funkcji sterowania, ani indywidualnymi pomieszczeniami (jak Danfoss czy Tech L8), ani ogólną sytuacją (jak SPK LUX). Sterowanie, jak sądzę, załatwi mi WIFI RS SP-5060, przez internet, przez komórkę. Natomiast oprócz sterowania kotłem szukam jeszcze możliwości sprawdzenia temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spk lux masz podgląd temp. pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, i prawdopodobne na tym się właśnie skończy, natomiast odpisali mi z DEFRO, że u nich cena SPK LUX bezprzewodowego to 829 zł. Trochę drogo jak na "zdalny termometr", dlatego szukałem jakiegoś tańszego rozwiązania, ale chyba nic sensownego - ani tańszego - nie ma.

 

Z kolei cena WIFI RS ST-5060 to 590 zł, i to już całkiem sensownie brzmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W spk masz też podgląd na temp. pieca, instalacji, spalin, cwu, zewnętrzne/wewnętrzne, ile opału w zasobniku. Możliwość zmiany zadanych.

Przez moduł masz pełen dostęp do sterownika i ustawień.

Jeżeli na coś się zdecydujesz tylko w defro (zabezpieczenie do komunikacji z defro)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie zamowilem WIFI RS ST-5060 - popracuje z tym troche i potem cos bede dalej dobieral.

 

Dzieki wszystkim za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko :)

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.