Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gotowanie Pieca Dworek Olkusz 23Kw Sterownik Tech St-28.


Tomson93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z piecem Dworek Olkusz 23kw i sterownikiem TECH ST-28, pale miałem (3-4lopaty) ustawiam sterownik na 50 stopni zamykam piec, pompa załącza sie przy 35stopniach. Jak zagrzeje sie do 50stopni wentylator sie wyłącza a temperatura dalej rośnie nawet potrafi się zagotować. Czego to może byc wina?.Komin przymkniety na 3 ząbek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacze jak bede w domu czy jest jakaś klapka , na pewno jest śruba taka która się pochyla jak jest ciąg( np. Przy otwarogu drzwiczek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba klapka tez mam tech st 28 zpid i wlasnie ten sterownik rozwiązał mi problem z gotowaniem się wody teraz borykam się z innym :(
może masz za duże obroty minimalne dmuchawy i ona pracuje niby na 1% ale ma ustawione że ten 1 % to tak naprawde 24%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam st-28 bez PIDa , mam od 1 do 10 biegow dmuchany ktore ustawia się w ustawieniach i pale na 10 biegu , może dlatego się gotuje ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może I :) musisz sobie dobrać i jak kolega wyżej na śrubie dwie nakrętki a dmuchawa jaka ? i piec bo u mnie zanim zamówiłem zestaw tech st 28 i dmuchawa wpa 117 była 120 która na 2 biegu robiła to co ta na ostatnim i mi się też gotowało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmuchawa jest Model:RV14R i jest jedna nakretka na dole(na końcu sruby)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestuje dziś albo jutro ;) w jakiej pozycji macie śrubę ustawiona? Bo u mnie można ja ustawic jak sie chce w obi strony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaznaczyłem na zdjęciu/akurat inny model ale ten element taki sam/ to jest wkręt ,którym się blokuje obciąznik.A swoją drogą ta dmuchawa nie nadaje się do regulacji obrotów,jest pod konkretne sterowniki  http://kotly.es24.pl/opis/2684884/rv14r-dmuchawa-do-kotla-co-zasypowego.html

post-22550-0-94052200-1483988134_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pobawilem się trochę dzis w ustawieniach i najoptymalniejsza opcja jest taka : ustawilem piec na 60stopni , KOMIN zamknąłem na 2 ząbek , pompa załącza sie przy 35stopniach , dmuchawa 5/10 bieg , efekt jest taki że temperatura doszła do 63 stopni i zaczęła spadac !;))) nie zagotował się dzis :D tylko jeszcze została histereza c.o , jest ustawiona na 5 stopni(ja nic nie zmieniłem) na ile najlepiej ja ustawic i co ma na celu ta histereza? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moja dmuchawa na postoju :P

 

.

post-71582-0-83194400-1483996859_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wiem co to histereza c.o , ustawilem na 2 stopnie a wy na ile macie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szybę otworzę na więcej niz 3 ząbek to się piec potrafi zagotować mimo że 50 ustawie żądaną temp. A jak wentylator kończy dmuchac to śrub A opada do końca , nie zawiesza się więc chyba nie muszę tej nakretki ruszać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie dlatego ,że przeciąga temperature cofnij nakrętkę,może być tak że przy dobrym ciągu kominowym/otwarcie szybra/ klapka się podnosi.A pompy nie przestawiaj na 50,co najwyżej na 40.Jak masz piec ustawiony na 50 i pompę dasz tak samo to nie będzie miało najmniejszego sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem na 50*C pompa bo u mnie taka nastawiona temperatura wody to jakaś abstrakcja. Obecnie palę na 70*C. Wiadomo że zadana musi być większa. U mnie gdybym załączał pompę na 35-40*C , to by się rozpalało dwie godziny dłużej bo miałbym  letnią wodę w kotle. A tak na marginesie ,kup nawy lepszy zestaw do sterowania i nie będzie problemu z paleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty byś się ugotował,ja niestety nie. Stara nieocieplona chałupa to trzeba niestety grzać. Gdybym palił na 50*C to bym zamarzł. :wacko:

Przy cyklicznym paleniu od góry są huśtawki temperatury w domu i nie ma lekko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.