Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pereko 17Kw Siła Nadmuchu I Spieki


mpendzik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Myślałem że temat palenia mam ogarnięty - tyle lat w końcu się pali, że już popadłem w stagnację... Jednak ostatnio pojawiło się coś, co chyba zmusi mnie do zakupu słabszej dmuchawy.

Mam piec jak z tematu - dmuchawa WPA 06 i 80W mocy, sterownik to stary tech st37. Dmuchawa działa na 1 biegu i z przysłoniętą klapką kocioł produkuje sadzę. Jak odsłonie klapkę na dwa cm to powstają spieki - ogólnie płomień jak z silnika odrzutowego...

Nie było tego problemu jak nie było dużych mrozów, bo paliłem mniej kalorycznym opałem i klapka była przysłonięta oraz czas przerwy w podawaniu był wydłużony. Jak nastały mrozy to czas przestoju skróciłem i zasypałem piec bardziej kalorycznym eko... no i kiszka - piec dochodzi do temp zadanej 60st. ale robią się spieki i wylatują do popielnika, powodując wklęsłe palenisko...

Pierwsze co, to przestawiłem piec z 10:40   na 10:38 no i tak zmniejszam, aż doszedłem do 10:30 i nic - spieki jak cholera - dmuchawa dmucha jak szalona.

Mam zamiar zamienić WPA 06 na WPA 07 - ta 07 ma 34W - myślę że wtedy będzie można spokojnie dmuchnąć z otwartą klapką....

Jak myślicie ??

No chyba, że macie jakiś inny pomysł ? Np. zmienić proporcję na 10:20 i zasypać go opałem ....

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mpendzik ja też mam za mocną dmuchawę jak się dowiedziałem ,,, u mnie na 1 biegu i przesłonięta klapka na wentylatorze tak na 2cm  również powstają spieki ... ale co raz mniej z tego czecha jakiego kupiłem ...

 

Nie wiem ile czasu potrzeba u Ciebie by ślimak obrócił się cały ... stąd co piec to inne nastawy

 

Zaślep jak możesz albo zasłoń wlot na wentylatorze , bieg słabszy od dotychczasowego ... zobacz podawanie 5s na 25s przerwy ...

Zresztą  sam dojdziesz do tego by kopiec był a paliwo spalone za długo nie zlegało na palniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.