Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Kdr 3 Plus Vs Rakoczy Maxdrew Ktory Polecacie


bulkowsky

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze to czym będziesz opalał te kotły bo to ważne i wałkowane już od dawna.

Po drugie bzdury piszą w opisie tych kotłów szczególnie Rakoczy bo to nie jest kocioł na drewno a utylizator drewna podobnie zresztą jak Defro KDR !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to zauważyłem że wystarczy że komora zasypowa jest wielka i już producenci piszą że jest to kocioł specjalnie przystosowany do spalania drewna . Widziałem na żywo 34 kilowatowego górniaka który ogrzewa drewnem jakieś 150 m ocieplonego domu - każde rozpalenie to gotowanie wody . Ale jakie wielkie szczapy wchodzą ;) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno też widziałem Viadrusa U22 7 członów + dmuchawa i ST-24 i jakieś może niecałe 200m2 ogrzewane drewnem świeżym !!! Gotowanie non toper a byłem u ludzi jak było -5 na dworze, sterownik zadana 35C szybko przeciąga do 100C jak powiedziałem że nie dobry kocioł do drzewa to obraza społeczeństwa bo przecież super hiper "miSZCZ" fuszerski to instalował więc nie może być nie dobrze. A było tam więcej kwiatków np podłogówka wpięta pod ten sam rozdzielacz co kaloryfery i to bez RZADNYCH dosłownie RZADNYCH zaworów nawet dławiących nie mówiąc że pętle po około 100m rury, instalacja zamknięta brak zabespieczeń itd itd. szkoda gadać, o przeróbce oczywiście nie ma mowy no bo przecież instalacja nowa a ja to ich chcę tylko na koszty naciągnąć.

Po za tym kolego

bulkowsky

zakładasz znów temat o kotłach i ogrzewaniu a nie zapoznałeś się nawet z tym co miałeś w 20 grudnia podane bo jak byś się zapoznał to byś już co nieco wiedział o kotłach i co wybrać a nie zakładał tematu który kocioł lepszy z tych dwóch biorąc pod uwagę że oprócz wielkości komory i innym producentem to one tak naprawdę niczym się nie różnią.

Więc jeżeli ty nie życzysz sobie nic uświadomić o kotłach to na co liczysz, w końcu to ty będziesz się bujał z tym co kupisz więc twoja sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec bedzie opalany tylko drewnem bo mam swoj las,hmm i chodzi mi bardziej o to ktory producent robi produkty lepszej jakosci. Sono czytalem to aczkolwiek z tego nie wynika ktory producent jest lepszy. Dzisiaj bede mial chwile to przestudiuje to lepiej Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi który producent lepszy tylko w którym typie / modelu kotła spalanie danego paliwa zachodzi najlepiej. Jak chcesz wybrać takiego śmieciucha do spalania drewna to powodzenia.

I skoro wiesz lepiej i nie słuchasz naszych rad to po co w ogóle pytasz.

Ostatni raz Ci powtórzę że do drewna to kotły typu Holzgas lub dolnego spalania z palnikiem szamotowym, każdy inny rodzaj kotła to puści to drzewo po prostu w komin, a ty będziesz szuflował i szuflował jak rasowy kotłowy a jak jeszcze dodatkowo będziesz palił mokrym nie wysezonowanym to czeka Cię też szybki kurs kominiarski z przydomową co miesięczną praktyką.

Ale rób co uważasz i uważaj co robisz.

A tak na marginiesie to oba są do "dupy" nadają się do utylizacji nieekologicznej śmieci a nie do palenia ani drewnem ani węglem ani koksem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.