Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie Temperatury U Was


xdi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość witek1234

No gdybym miał taką na której się jeździ... Wiesz, 33 ary żeby objechać raz w tygodniu bo nie mam gdzie składować ściętej trawy i koszę regularnie, zajmuje ok. 5 godzin. Robię to od 21 lat. Można to zajęcie znielubić. :lol: W lecie powinno się po pracy odpoczywać w cieniu na tarasie z browarem w ręce :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim którzy zainteresowali się tematem ,ale fajnie się tak podzielić wiadomościami w końcu nie z telewizji .

U mnie kociołek zmniejszony o połowę z 23 kw na 12kw moze 10 kw ale nie ma problemu ciepło pale Marcelem 29 cal.

W dzień sypie 9 kg na noc 12 kg.

Zauważyłem ze przy takich mrozach lepiej się pali popiołu mam z dnia i nocy 6 szufelek.

Teraz u mnie 16.20 i -15 jest

 

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 3 wiadra ale jest trochę przerobiony i na razie ogrzewam tylko 80m2  ale będzie tak jak już wcześniej gdzieś 110-120 m2 więc wtedy już nie będzie tak słodko teraz z 1kw jest może z 6 kw tyle jest aż zaś  na moje metry ale nie mogę już bardziej paleniska zmniejszyć kocioł to Buderus dor  klon Dakona dor z trzech rusztowin została połowa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 4 km od Gliwic o 9 rano było jeszcze -24  w nocy -26   :D

post-57460-0-41463700-1483808499_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod Mielcem, -25*C. Kominek wyrabia, nawet z CWU, teraz wiem co znaczy suchy opał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W południowej pyrlandii puściło o szóstej -14 ,34kg mieszanki miału i orzecha chwałowickiego wyczymało 23h na kociółku 67.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też zelżało o 1C jestem po rozpaleniu wczorajsze 100L gałęzi nie dało się zutylizować paliłem do godziny 22 temperatura w domu 23C rano 21 C więcej wychłodziło niż wczoraj.Po następną partię pojadę koło południa.poz.Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj rano -24,dziś -20, Dębica. Ciężko utrzymać normalną temperaturę wewnętrzną 21-22,nad ranem spada do 19.5. To przez wegiel,kupiłem jakieś ****o płomienne,pali sie przyzwoicie z drewnem gdy jest do -10C,popiołu masakryczne ilości  nad ranem zapycha mi palnik. Paląc na 65*C jestem w stanie utrzymac 20.5*C, przy tych temperaturach zewn,gdy jest  do -10 standard to 21-22*C wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

U mnie obecnie -12,rano było -19. Sambor, piszesz że w stajni chłodno...Nie ogrzewam piętra ale dziś wylazlem na górę i...+2 *C!!! Popuscilem zawory przy grzejnikach bo strach się bać. Na części mieszkalnej 17. No i teraz wychodzą blaski i cienie palenia cyklicznego w nie "ogaconym " domu. Ale zaparlem się i od dołu nie odpale co czynią moi sąsiedzi dookoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie lepiej wczoraj 22 było-19 a teraz -10  dom ocieplony częściowo 2 ściany jedna 8cm a druga od południa 5cm 25-30cm wełny na sufitach . Witek ociepl wełną stropy i będziesz miał dużo cieplej nawet starą metodą czyli trocina mieszana z wapnem taką mieszankę rozsyp na stropie polepie u mnie tak było zanim zacząłem  remont w domu 20cm trocin dawało radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz zaledwie -4 bo ladnie sloneczko swieci. na kominku 60 st., w buforze grzejnikach 48 st., od 3 w nocy do 8 rano musi grzalka dogrzewac bufor aby podtrzymac temperature w domu.

Tam gdzie slonce patrzy przez okna to mamy ponad 20, tam gdzie slonca nie ma to 19 st. a w jednej sypialni +16 w porywach +17.

Okna juz reklamowane, potrzebne dociski innego typu na kwaterach rozwieralnych. I w tej jednej sypialni grzejnik do podmiany, za maly do pokrycia strat (polnocny rog domu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to ciężko się przekonać do palenia od gory w gorniakach.

I pewnie o połowę by smog zmalał .A nie dzisiaj trabią o tym smogu.Wczoraj sasiad tak dawał po garach w swoim kotle ze mi chałupy nie było widać a smród taki ze aż w ustach słodko było.

Temperatura dzisiaj rano juz tylko -8 o 5 rano .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.