Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Górne Palenie Defro-Jak Palić Bez Wygaszania


Gosia84

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam pytanie jak palić w piecu górnego spalania zeby byla ciągłość? wczoraj zapaliłam o 8 rano żeby na wieczór znów zapalić , W piecu sie pali ok 10 h ale wygaszanie trwa ok 2-3h wtedy jest 30 +/- stopni a pompa sie załącza od 30 stopni i czekam az spadnie ponizej. o 23 jeszce bylo te 30 stopni z hakiem. Jakby to zrobic zeby szybciej sie ten proces wygaszania robil albo jakis inny sposob zeby palic bez wygaszania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec palenia daj dużo PP i wypali sie szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda temp. może być aby nie było żaru od którego opał zapaliłby się, a załączanie pompy nastaw na więcej, np 50* a lepiej to 65*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ponieważ zamiast pudru na twarzy można mieć popiół lub przypalone rzęsy oraz brwi od iskierek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba czekac az pompa sie wylaczy zeby rozpalac nowy zasyp.Mozna tez wybrac zar do np.metalowego wiadra nasypac nowa porcje wegla na gore zar z wiadra mozna dac pare szczap drewna i rozpalac.Przy tej metodzie trzeba to zrobic szybko i miec dobrze wentylowana kotlownie bo zar troche kopci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie czekam zbytnio ,żar wywalam po prostu na beton posadzki. Po południu gdy rozpalam drugi raz, przesiewam już zimny popiół z rana i wtedy mniej pyli. Ciepły popiół jest bardzo lotny i zasyfia wszystko wokół. Z rozpalaniem też nie czekam zbyt długo, bywa że na kotle mam i 50*C, usuwam żar bo szkoda żeby kocioł zbyt wystygł a gdy jest jakaś wyższa temperatura wody to szybciej dochodzi do zadanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i dobrą masz metodę ale ja jak pisałem lubię przebrać ze spieków pozostałość po paleniu i odsiać popiół od niedopalu a tego nie idzie zrobić gdy to wszystko jest nie tyle gorące, co nawet ciepłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz tylko co chcesz tym osiągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mojego doświadczenia najlepszym paliwem do kotłów górnego spalania jest sort o granulacji w przedziale  40-70mm , zastępczo 70-100 z uszczelnieniem granulacją 10-30mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam

A ja palę kostką RUF 

Do pieca wchodzi około 1,5paczki kostki i po 12 godzinach piec pusty z odrobiną popiołu.

Kostkę kupiłem po 5.5zł paczkę.Paleta 960kg wyszła w granicach 500zł, palę tak już drugi rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zeszły rok za kostkę zapłaciłem pomiędzy 2500-2800zł. Cały rok.

Dodam ,że głównie rozpalam  po godzinie 16;00.

Zobaczymy jak będzie w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie węgiel wychodził dużo drożej niż u Ciebie.

Średnio za tone płaciłem około 700zł z hakiem z przywózką. A uwierz mi 3 tony to jednak za mało na palenie systematyczne tak od połowy października do połowy kwietnia.Do tego masa roboty przy tym. Lepiej wychodziło palenie mułem połączony z węglem ale maskara jaki syf w kotłowni i smród.

Także jak na razie leci kostka i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.