Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Z Podajnikiem 100-110Kw


Grabarz

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję kotła na ekogroszek o mocy około 100-110kw. Jakie firmy polecacie przy takiej mocy??. Poprzedni kocioł miałem z firmy cichewicz. Pale czeskim ekogroszek. Powierzchnia 1350m2.ps. Mam kilka pomieszczeń na każde pomieszczenie osobna pompa, i tu moje pytanie czy istnieje jakiś czujnik na pompę który wyłączył by i włączał pompę w zależności od temperatury w danym pomieszczeniu.??. Przykładowo ustawiam w pomieszczeniu 21 pompa włącza się aż uzyska w pomieszczeniu na czujniki temperatury 21 i wyłącza pompę natomiast jak temperatura spadnie poniżej 21 pompa się załączy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej takie sterowanie jest możliwe i to bez ciągnięcia kabelków, system radiowy sterowników kotłów eCoal i Bruli.

Przy kotle 100kW akurat Bruli.pl, oczywiście możliwość programowania temperatury każdego pomieszczenia oddzielnie na cały tydzień z dokładnością do pół godziny.

Obsługa z dowolnego miejsca gdzie masz dostęp do internetu, laptop, tablet czy smartfon z systemem Android.

Wejdź sobie na mój kocioł ( link w stopce ) zakładka "Pokoje" możesz zobaczyć jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałeś jak w telewizorni kiedyś mówili?

Polski pilot to i na wrotach od stodoły poleci, ja też tak chcę :)

Mam Ci  i ja kilka setek w rękawie, pracujących też :)

Tym systemem można sterować praktycznie przy każdym "czajniku" jak to pisze Timon :)

Wungiel, pellet, gaz, olej opałowy, pumpa ciepła :) czy nawet kocioł elektryczny.

Zamierzeniem był gaz a wyszło jak wyszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do sterowania to np.  panel pokojowy auraton 3013 wpinasz na zasilaniu na pompie i wszystko. bardzo proste sterowanie ,tanie i skuteczne.

 

co do kotła to nie wiem co ogrzewasz ale podejrzewam ,że 110 kw to za dużo. sam użytkuje galmeta 75 kw i jestem bardzo zadowolony. jak miałem rozruch instalacji w grudniu kocioł spalił 250 kg węgla w pierwszą noc. i zaznaczę ,że spalił go dobrze. jeżeli obecnie twój kocioł nie pali takich ilości nie ma sensu brać większego. pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiej firmy kocioł wybrać do tych sterowników , moc kotła 100-110kw. Pale czeskim ekogroszekiem.

Przy czechu musisz wziąć poprawkę na kocioł i palnik bo to tani ale marniutki kalorycznie węgiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy czech ma 19.8MJ, przy popiele poniżej 5%. Reszta jest słabsza.

Bardzo chłonie wilgoć i trzeba go trzymać pod dachem, żeby sensownie go spalić.

Ale pali się świetnie.

Ja zamontowałem w tym roku palnik obrotowy Ardeo 150kW. Chodzi bardzo fajnie.

Zresztą nie jest to pierwszy palnik tej firmy, który użytkuję. Sprawdzają się. Kolegę namówiłem ma 100kW kilka lat temu i jest bardzo zadowolony.

Co do wymiennika zobacz kotły Koch, fajny płomieniówkowy, sam mam podobny. Z tego co wiem to można się dogadać jaki palnik mają założyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.