Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ekonomiczne Spalanie W Piecu Stalmark 25Kw St-750 Z Pid


orzeszek79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowym posiadaczem kotła Stalmark 25kw ze sterownikiem ST-750zPID, zarejestrowałem się tutaj z nadzieją, że może ktoś wspomoże.

Mianowicie, chcialbym uzyskac mozliwie jak najekonomiczniejsze spalanie,posiadam dom nieocieplony ok 220m2, w lazience podlogówka, pozostałe 9 pomieszczeń z kaloryferami panelowymi, mam ustawioną temp na 55-56 stopni, w pomieszczeniach osiagam ok 21-22 st, ale spalanie ok 40-50kg na dobę., kombinuję w parametrach kotła ze współczynnikiem podawania, bo jest tam napisane, ze jak za duzo bierze paliwa to można obniżyć ten współczynnik tak też zrobiłem ,ale żadnej poprawy nie zauważyłem..., jesli ktos ma podobny pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam też do mojego tematu

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/23041-stalmark-eko-pionier-17kw-%C5%9Blimak-z-sterownikiem-st-750-z-pid/

Ja również mam ten sterownik tylko, że mniejszy piec bo 17 kW, napisałem właśnie moje ostatnie obserwacje i ustawienia - spróbuj może pomogą, tylko że również nie mogę opanować pożerania przez piec węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam jestem nowym posiadaczem kotła Stalmark 25kw ze sterownikiem ST-750zPID, zarejestrowałem się tutaj z nadzieją, że może ktoś wspomoże.

Mianowicie, chcialbym uzyskac mozliwie jak najekonomiczniejsze spalanie,posiadam dom nieocieplony ok 220m2, w lazience podlogówka, pozostałe 9 pomieszczeń z kaloryferami panelowymi, mam ustawioną temp na 55-56 stopni, w pomieszczeniach osiagam ok 21-22 st, ale spalanie ok 40-50kg na dobę., kombinuję w parametrach kotła ze współczynnikiem podawania, bo jest tam napisane, ze jak za duzo bierze paliwa to można obniżyć ten współczynnik tak też zrobiłem ,ale żadnej poprawy nie zauważyłem..., jesli ktos ma po

 

Straszny wynik !!! Jaki typ pieca ,nazwa. Zobacz moje posty może pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowym posiadaczem kotła Stalmark 25kw ze sterownikiem ST-750zPID, zarejestrowałem się tutaj z nadzieją, że może ktoś wspomoże.

Mianowicie, chcialbym uzyskac mozliwie jak najekonomiczniejsze spalanie,posiadam dom nieocieplony ok 220m2, w lazience podlogówka, pozostałe 9 pomieszczeń z kaloryferami panelowymi, mam ustawioną temp na 55-56 stopni, w pomieszczeniach osiagam ok 21-22 st, ale spalanie ok 40-50kg na dobę., kombinuję w parametrach kotła ze współczynnikiem podawania, bo jest tam napisane, ze jak za duzo bierze paliwa to można obniżyć ten współczynnik tak też zrobiłem ,ale żadnej poprawy nie zauważyłem..., jesli ktos ma podobny pi stalmark ze sterownikiem ST 750 z PID bo tylko co do tego mogę się wypowiadać.

Podam ci swoje ustawienia i zacznij od tego . KOD 5162- po wejściu zaznaczasz groszek gruby i dopiero poniższe parametry

 

Stalmark Duo Pid 21 kW

 

    min praca podawania                       4s

    max praca  podawania                     15s.

    min przerwa podawania                   15s

    max przerwa podawania                  90s

    min wentylator roboczy                   25% do  30%

    max wentylator roboczy                   73%

    max temperatura spalin                   230

    kontrola temperatury (zawór 4d) co 50 - 60 sek

Być możę trzeba zwiększyć min. obroty dmuchawy z 700( fabryczne przy groszku grubym), na 800 (fabryczne przy groszku drobnym)

 Zmiana nastaw wentylatora zrobiła swoje i zaczął chodzić w PID, Fabrycznie było 20.

Acha, gdyby kopczyk był zbyt duży zmniejsz min. podawanie o 1s lub wydłuż przerwę z 90 do 100s lub więcej,ale pojedynczo jeden z parametrów tylko nie od razu, po zmianie niech pochodzi co najmniej 12 godz. Sprawa druga mam nadzieję ,że palnik masz nie zapchany popiołem, jeżeli tak trzeba ściągnąć wieniec i wyczyścić-jeżeli nie jest zbity i twardy wystarczy odkurzacz. Jeżeli do tej pory tego nie robiłeś to najwyższa pora. Rzaz w roku przed sezonem grzewczym to reguła.Przy PID klapka wentylatora otwarta na stałe, zablokować tą śrubką z motylkiem  lub czymś innym. U mnie piecyk na tym hula pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.