Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Kg Elektronik Sp18. Jak Ustawić? Piec Nie Trzyma Temperatury


Witos37

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z utrzymaniem temperatury pieca, przez co piec spala baardzo dużo ekogroszku(~35kg/24h) i bardzo często wchodzi w tryb rozpalania.

Piec przy aktualnych ustawieniach z temperatury 48 stopni do zadanej 55 stopni rozgrzewa się w 10-15 minut, a potem przechodzi w stan podtrzymania i nie jest w stanie przez 10 minut utrzymać temperatury zadanej.

Temperatura(zadana) 55 stopni

Czas podawania rozp. 7s.

Przerwa podawania rozp. 30s.

Czas przedmuchu 20s.

Przerwa przerwa przedmuchu 5minut.

Moc dmuchawy 5/10

Czas podawania podtrzymania 15s.

Przerwa podawania podtrzymania 11minut.

Temperatura załączenia pompy C.O. 60 stopni

Przesłona otwarta w 33%.

Na obecncych ustawieniach instalacja działa głównie grawitacyjnie, a pompa załącza się bardzo rzadko, ponieważ temperatura na piecu po osiągnięciu zadanej rośnie powoli, a po 1szym przedmuchu zaczyna spadać.
Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie pompy na 40 stopni piec pracował przez ~1h i osiągnął zadaną temperaturę, ale po przejściu w stan podtrzymania po około 5 minutach stracił temperaturę i wrócił do rozpalania. Pompa teraz działa przez cały czas, czy tak ma być?
Grzejniki są bez termostatów, w domu jest cieplej, mam wrażenie że grzejniki są cieplejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zaworu. Cały obieg jest połączony, woda użytkowa jest grzana podgrzewaczem C.W.U., ale nie ma on osobnej pompy.

Pompa C.O. ma 3 biegi. Który będzie najlepiej ustawić?

 

W załączeniu przesyłam zdjęcie instalacji.

 

Obecnie piec przez 80-90% czasu chodzi w trybie rozpalania. Załączam też zdjęcia stożka - moim zdaniem jest zdecydowanie za dużo spieków, ale proszę o waszą opinię.

post-71393-0-31799500-1483538859_thumb.jpg

post-71393-0-82981900-1483539237_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec nadal pracuje w trybie rozpalania, jutro gdy będzie więcej spieków to ocenie czy jest ich mniej czy więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mając zaworu mieszającego albo chociaż odcinającego na grzejniki całe ciepło z pieca idzie na mieszkanie a jak gania pompka to będziesz miał za wysoka temperaturę w domu. By to miało ręce i nogi na grzejniki zawory termostatyczne. Albo w miejscu trójnika gdzie odchodzi na CWU wstawić zawór 3D w formie odcinającego. I w razie co tutaj będziesz sobie regulował ile ciepłej wody ma płynąć na mieszkanie.

 

Moim zdaniem za mocno dmuchasz.  Ustaw moc dmuchawy na 2-3 a przysłonę zostaw na razie jak masz teraz. Płomień powinien być spokojny niczym jak w ognisku.

Czas podawania na 6s a czas przerwy musisz wyregulować na początek daj 30s przerwy i obserwuj jak się pali. Jak przerzuca wydłużyć, jak się zapada to skrócić przerwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem więc iż potrzebuję tego zaworu lub termostatów, przetestowałem ustawienia dmuchawy które Pan zalecił nie zdało to efektu, piec nadal przerzuca duże ilości spieków. Czy przy tak krótkim podawaniu ustawić przerwę na 60sekund(regulacja 30s)?
Piec w tej chwili ma problem z osiągnięciem temperatury powyżej zadanej 55stopni, a gdy już dojdzie to tryb podtrzymania trwa raptem kilka minut zamiast zadanych 11minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zaworu. Cały obieg jest połączony, woda użytkowa jest grzana podgrzewaczem C.W.U., ale nie ma on osobnej pompy.

Pompa C.O. ma 3 biegi. Który będzie najlepiej ustawić?

 

W załączeniu przesyłam zdjęcie instalacji.

 

Obecnie piec przez 80-90% czasu chodzi w trybie rozpalania. Załączam też zdjęcia stożka - moim zdaniem jest zdecydowanie za dużo spieków, ale proszę o waszą opinię.

co to jest za kocioł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.