Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Dla Domu 300-350 M2 Kubatura Ok 1200m3


NiceMan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako, że jest to mój pierwszy post chciałem się przywitać i serdecznie podziękować za jakiekolwiek rady <_<

 

I zaczynam pisać o moim problemie :blink:

Rodzice wymieniają Piec wraz z wszystkimi rurami i grzejnikami. Aktualnie posiadają stare rury dość grube i grzejniki żeliwne.

Wymieniają na rurki miedziane od pieca mają iść 18mm w pionach jako główne rury od nich do grzejników mają dochodzić 15mm grzejniki typu CV22. Dom ocieplony styropianem 10. Ściany różnego typu cegła, dziurawka co było pod ręką to budowali :blink: Tak się kiedyś budowało niestety... Okna wymieniane wszystkie Plastikowe.

Dom tak jak pisałem 300-350m2 lub więcej ciężko powiedzieć dokładnie. Dom posiada Parter i Piętro podobne do tego strych też podobny z tym, że dochodzą skosy :angry: Piec będzie w Piwnicy która nie jest ogrzewana :o

Pytanie jaki piec zastosować. Aby koszty były jak najniższe. Wujek uparł sie z rodzicami na Piec Gazowy i chyba przy tym zostaną. Nie chcą żadnego eko groszku. Więc mam konkretne pytanie. Czy całkowicie odwieść ich od tego tematu czy niech zostaną przy tym Piecu. Na piec rodzice chcą przeznaczyć ok 10tyś zł no może trochę więcej.

Wujek proponował jakiś za 18tyś ale czy jest sens ? Nie ma nic tańszego?? Proszę o radę

Z góry dziękuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba sobie juz sam dopowiedziałes skoro wywalaja CO zeby miec nmowe to czy wywala 10 czy tez 18 tys to raczej nie bedzie roznicy bo takich grzejników i instalaccji sie nie wywwala chyba ze cieknie co kawalek co do kotła to za 12tys maja buderusa 32kW z palnikiem atmosferycznym i do tego porzadny zasobnik 300l ale na taki dom to jakis kopciuch awaryjnie wypadało by wstawic jakiegos miałowca czy cos w ktorym mozna palic wszystkim wrazie jak kolega ze wschodu zacznie sie znowu bawic w piaskownicy kurkami z gazem a ja od tygodnia ogrzewam podbny metraz i co do ilosci gazu to spalam przy tych temp 28-32m gazu na dobe wynik bardzodobry zadnego kurzu i innych ustrojstw a jak mi sie znudzi juz gaz to sobie w innym kotle przepale weglem smieciami czy drewnem co bedzie w kotłowni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

automatyk możesz troche jaśniej napisać <_< Czy robią dobrze, że wymieniają wszystko czy źle ?? Bo nie bardzo zrozumiałem wypowiedź. No i co do ceny piaca wydać 10 albo 18 tyś to jednak sporo kasy. Więc pytam się czy jest sens wydawać tyle kasy czy jest może coś w granicach 10 tyś

Wyszukałem na razie taki piecyk: Vaillant ecoVIT/2 VKK 226/2

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego niewymienia sieinstalacji ktora jest dobra chyba ze sie ma duuuuzooo kasy a jak ktos zeliwiaki na złom wywala to musi niec duuuzoo kasy biorac pod uwage ze jedno zeberko kosztuje ok 85zł a jest nie dodostania jak za komuny ,rury jak sa w scianach i nie ciekną to po co wymieniac ,a co do pieca to to cos co dałes linka daj se chłopie spojkoj załoz buderusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cieknie nic wsio jest szczelne. Ale te rury są wpiz... Grube. Wody idzie cała maca weź to ogrzej ;/ Możesz podać nazwę tego bruderusa ;/ Bo googlowałem teraz i nic nie znalazłem konkretnego same "złomy" <_<

 

PS. Rury nie są w ścianach są puszczone "luzem" :angry:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam w układzie 1300l wody i ponad 250 zeber zeliwa i ok 70 alu i nie zamieniłbym sie na miedz juz nigdy choc u klientów robie miedz ,a piec to logano g124 moze byc jeszcze logano g134 tez palnik atmosweryczny ja sprawnosc osiagam ok 95% normalnie to ok 91-93% i supr automatyka nadaje sie do wieklich pojemnosci wodnych naprawde na nic innego bym sie nie zamienił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pisałem wczesniej u mie grzeje 1300l wody i 300l cwu a moc kociołka to 24kw nie wiem czy da rade przy -20st ale sie tym nie martwie bo mam kopciucha obok w kotłowni i eko grocha tez a najwazniejsza jest automatyka i zawory 3d w takim kociołku i duzej ilosci wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KK co do Pieca czytam o nim i widzę pozytywne opinie xD Z tym, że za cholerę nie można go kupić <_<

Co do zmiany instalacji nie przekonam starszych aby nie zmieniali jej. Fakt robią to raz na XXX Lat. Mają starą instalacje i trzeba ją wywalić. Rury są stanowczo za duże.

Ostatnie pytanko ten piec jest w granicach 10tyś Mowa o Logano G124. Widzę, że G134 jest nowszą wersją G124 i też można by się nad nim zastanowić o ile będzie w rozsądnej cenie :angry:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie mozna kupic idziesz do przedtawiciela i za dwa dni kociolek masz u siebie a cen jest taka sama ja mam juz g134 tzw eco palnik jest super cichy i dobrze sie gaz spala technologia naprawde dobra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc, że nie można go kupić chodziło mi, że nie mogę znaleźć na allegro i innych sklepach internetowych go :angry: Chciałem sprawdzić cenę <_< Jak mógł byś napisać ile dałeś za swój :blink:

Wysłałem teraz maila z zapytaniem o cenę do jednego ze sklepów jak i do Buderusa bezpośrednio :blink:

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.