Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Vaillant 206 Claromatic 470 Zmiana Temp. Grzania Dzień Noc


Rupert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników. Użytkuję pierwszy sezon piec gazowy Vaillanta. Na razie sterownik pogodowy jest jeszcze zainstalowany na piecu i ogrzewam dom z czujnika pogodowego. Tryb pieca jest ustawiony na Auto. Mam ustawione temp. zadane na Dzień 6-22 i Noc 22-6. Piec trzyma temp. cały dzień do godz. 22, ale po 22 wyłącza się na całą noc i nie grzeje w ogóle pomimo zadanej temp. nocnej. Gdy zmienię tryb pracy z Auto na tryb Noc to działa. W instrukcji nie znalazłem odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że inna marka kotła ale ja w Buderus ie mam tak:

Temperatura dzienna 21, nocna 20.

Jeśli przełącza się na nocną i temperatura pomieszczenia wynosi 21 oC lub więcej to kocioł wyłącza ogrzewanie. Jeśli temperatura w nocy spadnie poniżej 20 oC to zaczyna grzać i grzeje dopóki temperatura nie przekroczy o 1 oC zadanej temperatury nocnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do wyboru tryby: Auto, Dzień, Noc.  

Temp. mam w domu 23 - 24 st. w dzień a chciałbym żeby w Nocy spadła z 2 stopnie. Tym czasem wybija godz. 22 i piec przechodzi owszem na tryb nocny, ale wyłącza się całkiem i  nie grzeje aż do godz.6

Jedyną rzeczą która mogę zrobić by temp. nie spadała więcej niż 2 stopnie to skrócić czas nocny do np. 3 godz.

Dodam jeszcze ze to jest nowy dom, pierwszy sezon grzewczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. Sprawdzę to.

 

Gdzie najlepiej umieścić regulator pogodowy? Rys. parteru w załączeniu. Na czerwono zaznaczono podłogówkę i grzejniki. Instalator proponuje w miejscu gdzie jest podłogowe.

post-71356-0-91374800-1483450106_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim temp. w pomieszczeniach z podłogówką się obniży się na tyle aby sterownik załączył kocioł to w pomieszczeniach z grzejnikami zdążysz zmarznąć. Instalacja jest mieszana to powinno być rozdzielone sterowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wskrzesać nocne działanie kotła.

Czy Vaillant ma coś takiego jak rozdzielone sterowanie? Może zatem nie przenosić regulatora - niech siedzi na kotle? Tak bynajmniej radził instalator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator pogodowy masz na kotle a w pomieszczeniu możesz zainstalować zdalne sterowanie VR 81/2. Poza tym regulator ma sporo funkcji ustawiania temperatury w przedziałach czasowych i jak poczytasz instrukcję to bez problemu sobie ustawisz. Właściwie to powinieneś napisać parę zdań o instalacji i jak jest zbudowana I jeszcze jedna uwaga 24oC to temperatura dobra do...... suszarni a nie mieszkania. Każdy 1o C temperatury to 6 % wzrost kosztów, o czym powinieneś pamiętać płacąc rachunek za gaz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że taki zdalny sterownik mogę ustawić gdzie chcę?

Mam pakiet firmy Vaillant VC 206 5/5 z zasobnikiem VR 120 i regulator pogodowy Clatromatic470. na podłogę grupa pompowa Nie pamiętam nazwy.

To wszystko wpięte w moduł mieszacza Vaillant VR 61/4 

 

Nie wiem czy 24 stopnie jest w suszarni, ale dla mnie 21 stopni jest dobre jak się coś w domu robi i się człowiek rusza.  

 

 

 
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.