Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje porady, chce kupić piec taki by był na węgiel, drzewo itp... oraz najlepiej by jeszcze byl dodatkowo z zasobnikiem na groszek, czy wystepuja takie? Bo podstawowym paliwem chce by bylo drewno i wegiel a groszek to tylko wtedy jak mnie nie ma w domu. Wiec co proponujecie, jaki kupic piec, jakiej firmy moje mieszkanie to 200 m2
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje porady, chce kupić piec taki by był na węgiel, drzewo itp... oraz najlepiej by jeszcze byl dodatkowo z zasobnikiem na groszek, czy wystepuja takie? Bo podstawowym paliwem chce by bylo drewno i wegiel a groszek to tylko wtedy jak mnie nie ma w domu. Wiec co proponujecie, jaki kupic piec, jakiej firmy moje mieszkanie to 200 m2

Pozdrawiam

 

Sprawdź ofertę HEF-a z Lublińca moja mama ma taki i jest zadowolona mają ruszta do spalania węgla i drewna oraz retortę do palenia groszkiem z zasobnikiem. Ale sprawdź jeszcze inne oferty z innych

firm mogą być konkurencyjne i tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.. szykuje się u mnie wymiana pieca c.o..(węgiel, drewno)

Proszę o poradę co wybrać.. cena nie gra roli, ma być prosty w obsłudze, bezawaryjny, żeby załadować raz , dwa razy na dobę, żeby służył lata..

powierzchnia grzewcza do 150 m, do grzania ciepłej wody w zimie.

Co radzicie...?

R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o Funke Logica - Buderus ???

Funke Logica(buderus) = Logica(Cichewicz)

 

Fajny kocioł oglądałem go swego czasu, spalanie górne, dobrze wykonany.

Jak chcesz tradycyjny to raczej ze spalaniem dolnym np. Protech STK/MS http://www.protech-wkg.pl/old/oferta_stk-pl.html. Co do Ferrum z Suwałk mieli swego czasu bdb kocioł ze spalaniem dolnym FEX Plus. Jakieś zmiany zaszły w firmie nie wiem jak te kotły wyglądają teraz i czy dalej trzymają poziom.

 

Z automatycznych: MCI, Fakora, Klimosz, HEF, Lazar, Kostrzewa, Cichewicz, Protech, Tilgner, - kolejność przypadkowa z tych bym wybierał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki...

Co myślisz o tym R-ECO M ????

Jednak decyduje się na dolne spalanie(węgiel,drewno, pochodne-150m do ogrzania) i żeby był żeliwny. Czy PID to jest dobry wybór. Zależy mi na tym aby najwyżej raz na 12 godz. zaglądać do pieca.....Mam też zamiar ogrzewać nim wodę(zima), montuje solary, żeby wyeliminować grzanie wody w lecie gazem. Do tej pory cały rok grzeję wodę gazem. Nie pytaj o rachunki :)

Proszę z tych piecy co wymieniłeś wskaż 3 naj.... dostosowane do moich preferencji.

R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat kotłow dolnego spalania warto poczytać indywidualne wypowiedzi użytkowników takich kotłów (np. a-w, guitar). Radzę też postudiować głębiej forum, bo w kotłach dolnego spalania trzeba umieć palić, więc sama nazwa kotła to jeszcze niekoniecznie klucz do sukcesu. Doświadczeni użytkownicy opisują palenie w takich kotłach (rozmaite drobiazgi okazują się w praktyce istotne i ważne), a na pytanie "jaki kocioł kupić" często nie odpowiadają. Lepiej już pytać, czy warto kupić jakiś konkretny kocioł, a nie ogólnie co kupić.

 

Kotły dolnego spalania, o których się mówi na forum: Viadrus U24, Dakon DOR, Junkers Supraclass, Warmet 200 Ceramik, Logica

 

Ciekawe wątki:

 

https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?...p;showtopic=352 (Junkers Supraclass lub Dakon DOR12)

https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?...;showtopic=1497 (Warmet sds ceramik)

https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?...;showtopic=2104 (Warmet 200 Ceramic Vs Logica Cichewicz)

 

PS Kotły reklamowane jako "dolnego spalania" są czesto kotłami "dolno-górnymi", na ten temat pouczające są dyskusje doświadczonych użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,sami handlarze też wprowadzają w błąd, albo nie piszą wogóle jakiego typu jest kocioł (w tym wypadku 99% to górniak) albo błędnie informują o dolnym spalaniu ( lub raczej paleniu od dołu :) ) warto to dokładnie sprawdzć !!!bo wielu już się nabrało....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł Logica producent reklamuje jako ten ze spalaniem dolno-górnym. To nie jest kocioł z typowym dolnym spalaniem.I raczej tak o nim mówić nie można. Podobnie Warmet 200. W tych kotłach zamontowano klapki do przełączania górne<->dolne. To w oczach wielu dyskwalifikuje dolne spalanie. Wystarczy nieszczelność takiej klapki.

 

R-Eco M nie widziałem, nie wiem jakie spalanie. Sterownik PID do kotłów komorowych ? Przerost formy nad treścią .. po co ? Nikt tego nie montuje.Miarkownik ciągu generalnie wystarcza.

 

Fakora, Klimosz, Lazar robią tylko automatyczne z podajnikiem (retortowe).Zdecydowałeś, że nie chcesz takich. Jak chcesz żeliwny to Cichewicz, Protech, Kostrzewa, Dakon, Tilgner, odpadają..

 

Wybór masz prosty zorientować się jak się pali w Reco M albo wziąć Viadrusa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sporo róznych kotłów instalowałem i zdecdowanie polecam cichewicza. Kotły sa droższe od konkurencji wiec jesli kogoś stać to mogłby sie pokusić. Kazdy u kogo instalowałem był zadowolony w 100%, nigdy nie miałem z nim problemów. Raz tylko był spalony bezpiecznik w sterowniku ale to taki malutki szczegół.

 

Jeśli chodzi o hef hmm kotły bardzo fajne i solidne ale główne te z podajnikiem. ogniwo oraz zębiec sa w porzadku (tylko wporzadku) w dobrej cenie lecz bez rewelacji warto troszke dołożyć i spać spokojnie. np wybrać SAS'a ale trzeba sporo dołożyć w stosunku do ogniwo.

 

Instalowałem także wspomniane altechy i powiem tak... brak rusztów wodnych i szybko spalają, zbyt czesto trzeba czyścic pomimo ze mają coś wspólnego z cichewicznem ( nie wiem dokladnie czy chodzi o licencje, głupio mi torche bo kiedyś poleciłem altecha z uwagi na związek z cichewiczem a klient jest teraz nie pocieszony zaś pozostali ktorym założylem, chwalą sobie)

 

Ostatnio instalowałem Defro i całlikiem niezły kocoł z dobrej cenie, ruchome ruszta wodne tylko ze kocioł z blachy 6 mm, dobre sterowniki firmy tech.

 

Chciałbym również powiedzieć kilka słów na temat kotłów MCE z podajnikiem. Kotły moża rownież palić nie tylko na eko-groszek ale rownież na 'wszystko' jest przystosowany do spalania wegla, drewna itp, odpowiednio skonstrułowane palenisko rusztowe, ponadto można używać w czasie braku prądu grawitacyjnie. pozatym producent daje 10 lat gwarancji. i jeszcze jedna istotna rzecz - slimaki podające sa wykonane ze wzmocnionej stali, nie tak jak w zębcach w ktorych sie wycierały. Także full serwis no ale cena już wyskoka.

 

a ktoś mogłby mi powiedzieć na temat kotłów *** oraz eco-tech? te drugie slyszałem ze przyzwoite lecz nigdy nie montowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 lata później...

kupuj piec z dolnym spalaniem , z żeliwnym i ruchomym rusztem , piec oczywiście stalowy nie ma pieców żeliwnych do drewna , jak zamierzasz tylko od czasu do czasu palić peletami to nie kupuj typowego pieca z podajnikiem bo mają małą komorę załadowczą będziesz co dwie godziny biegał podkładać , dobrze aby miał kształtki ceramiczne lub żeliwne do dopalania gazów oraz dostarczone w ich pobliże powietrze wtórne , zwróć aby miał poziome kanały dymne a nie pionowe nie będzie obowiązku dokupowania wkładu kominowego wyższa temperatura spalin ale mniej kłopotów brak zacieków smoły i innego syfu w piecu no i piec dużo dłużej pożyje . cichewicz vespa ultima buderusa i cichewicza prawie dolniak łatwo przerobić można dokupić podajnik zebiec ma dwa dolniaki ale nie wiem czy da się dołożyć podajnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.