Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Żużel, Chłodno, Mały Płomień


defroeko15

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka mam pytanie odnośnie ustawień pieca Komfort Eko 15KW. Ogrzewam nim 30 letni dom, powierzchnia użytkowa 80m2, poza tym dom ma piwnicę i poddasze. Dach jest nieocieplony. Jedynie ocieplenie to mury, jednak nie wiem do końca co to jest. Piec stoi na polu, w okół nie ma innych domów, który mogłoby go osłonić przed wiatrem.Piec mam od roku. Pierwszej zimy spaliłam 4 tony węgla, wcześniej na normalnym piec było 5/6 ton. Obecnie próbuje ustawić tak piec aby spała równe 4 tony, ponieważ tego roku od października do teraz spaliłam już 2 tony, a tak naprawdę zimy jeszcze nie było. Wszyscy kazali mi wymienić węgiel, i rzeczywiście po kupnie innego węgla sytuacja uległa zmianie. Póki co testuje jaki węgiel zakupić aby był kaloryczny. W domu jest chłodno aczkolwiek tragedii nie ma, termometr pokazuje 18 stopni. Obecne ustawienia pieca:

5 sekund podaje

90 sekund podtrzymanie

25 bieg dmuchawy plus zasłonięta osłona prawie na max

Piec w podtrzymaniu 15 sekund podawanie co 15 minut

dmuchawa w podtrzymaniu 30 sekund co 15 minut

Praca w podtrzymaniu 25

 

Piec jest działa na jednej pompie, bez pompy CWU i podłączony jest na grawitacji. Posiada też zawór trójdrożny.

 

Mimo tych ustawień w domu nie jest cieplej ale to nie jest główny problem. Kiedy piec pracuje w podtrzymaniu to węgiel się tylko tli w ogóle nie ma ogania, kiedy dobija to temperatury zadanej 55 stopni to pali się ładnie. Jednak zostają niespalone kawałki węgla. Czy ktoś może pomóc mi wyregulowaniu węgla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko jeszcze tylko jak odsłonić dmuchawę przy wentylatorze? Teraz jest jakieś 10%?

I jak ustawić piec w podtrzymaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłonę ustaw tak by płomień nie był za ostry , ma omiatać deflektor jeśli jest takowy u ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.