Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie Grzejąca Podłogowka


szoku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam ogrzewanie podłogowe w łazience przed pokoju , klatce schodowej i w kuchni , przy czym ta w kuchni wogole nie grzeje ( inne pomieszczenia grzeja normalnie ) Podłogowke mam z odpowietrznikiem automatycznym wiec chyba nie jest zapowietrzona .Moze doradzicie gdzie tkwi prolem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym poznajesz że nie grzeje? Zimno masz w pomieszczeniu czy masz chłodną podłogę? Jak sterujesz tą podłoga masz pgodowke, termostat czy latasz i ręcznie kręcisz zaworem 3 czy 4D czy też RTL?

 

Yasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że jest odpowietrznik automatyczny to wcale nie znaczy że dana pętla podłogówki nie jest zapowietrzona.Przy rozdzielaczach do OP lepiej stosować ręczne odpowietrzniki.Pierwszy krok to odpowietrzenie niegrzejącej petli("przelać ją wodą ") a jak to nie pomoże wtedy można szukać innych przyczyn 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym poznajesz że nie grzeje? Zimno masz w pomieszczeniu czy masz chłodną podłogę? Jak sterujesz tą podłoga masz pgodowke, termostat czy latasz i ręcznie kręcisz zaworem 3 czy 4D czy też RTL?

 

Yasek

A jakie to ma znaczenie jak nią steruje, skoro pozostałe pętlę grzeją to albo tak jest zapowietrzona albo ma za mały przelew.

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma duże znaczenie - jak ma pętle na RTLach to może być za długa ta pętla i dlatego nie grzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pomieszczeniu poprostu jest zimno i podłoga jest całkowicie zimna . Podłogówka w kuchni grzała normalnie tylko teraz cos nie bardzo grzeje .Oto fotka rozdzielacza tylko tam nie ma zamontowanych głowic termostatycznych jeszcze https://zapodaj.net/11043a5565543.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nie ma żadnego mieszacza :D

Dodatkowo brak jest rotametrów i zaworów regulacyjnych na belkach.

Za małej średnicy rury do rozdzielacza (grzejnikowego z resztą).

To nie ma prawa dobrze działać.

 

Zdjęcia dodaje się bezpośrednio do postu jako załącznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAam zamontowane tylko takie coś .Ogolnie z spraw centralnego to jestem zielony :/ https://zapodaj.net/5c42ccb159829.jpg.html

to nie ma prawa działąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie majac rotametrów nic nie poradzimy ,

mam tylko pytanie podłogówka jaką temperature osiaga jest miło letnia czy bardzo ciepła tam gdzie grzeje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała instalacja działała mi dobrze przez sezon grzewczy rok temu tylko teraz cos jedna podłogowka nie grzeje .Co ja mam teraz zrobic zeby dobrze to działało 

Szkoda że nie ma rotametrów dzięki którym widoczny jest przepływ na każdej z pętli ale skoro mówisz że działało to myślę ze jednak niegrzejąca pętla jest po prostu zapowietrzona no chyba ze były robione w między czasie jakieś przeróbki instalacji.Co to za rodzaj zaworów na belce zasilającej?czyżby RTL-e bez głowic?kto to robił)Możesz jeszcze spróbować zamkąć grzejące pętle tymi zaworkami z motylkiem ciekawe czy wtedy "ruszy"niegrzejaca pętla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogowka jest ciepła .A jak moge odpowietrzyc ta podłogowke .Myslałem ze jak jest odpowietrzanie automatyczne to nie trzeba odpowietrzac samemu 

Masz automatyczne odpowietrzniki (lepiej aby były reczne) mogło sie zdarzyć że pompa zaciągła przez nie powietrze zwłaszcza przez ten na belce powrotnej(na przyszłosć po procesie odpowietrzania te czarne kapturki na odpowietrznikach automatycznych powinny być zakręcone).A co do odpowietrzania to zakręcasz zaworki na grzejących pętlach a także zawory na dojściu do rozdzielaczy.Zostawiasz otwartą tylko niegrzejacą pętlę.Zakładasz węża ogrodowego podłączonego do sieci wody użytkowej na zawór spustowy na górnej belce a także nalezy założyć węża na zawór spustowy na dolnej powrotnej belce i przelewasz wodą pętlę przez dłuższą chwilę.Po przelaniu zamykasz zawory spustowe i otwierasz wszystkie pozostałe zawory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te czarne zaworki na odpowietrznikach mam cały czas odkręcone .A co do całego odpowietrzania to jest moze jakis film na yt zeby to zobaczyc bo dla mnie to ciężki temat naprawde.Da sie do tej podłogowki dorobić mieszacze i inne rzeczy rzeby dobtrze chodziła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się da tylko trzeba zainwestować. Ten rozdzielacz który masz jest do grzejników, trzeba by go wymienić na podlogowy z rotametrami plus dorobić układ mieszkający z zaworem 3d albo kupić cały kompletny rozdzielacz do podłogówki z pompa mieszajaca.

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma prawa dobrze działać.

 

Dlaczego nie? Przecież przy RTL nie ma potrzeby stosowania mieszacza. Jeśli nie są zbyt długie pętle (a wszystko wskazuje że nie są bo autor pisze że wcześniej wszystko działało poprawnie) to prawdopodobnie wina zapowietrzenia przez automatyczny odpowietrznik. Ja bym przelał tą pętlę i wymienił odpowietrzniki na ręczne.

 

 

A co do całego odpowietrzania to jest moze jakis film na yt zeby to zobaczyc bo dla mnie to ciężki temat naprawde

post-2974-0-18039900-1483302144_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim połączeniu to i RTL nie będzie działać poprawnie. Jak myślisz jaką temperaturę będzie ten zawór mierzyć. Wody w rurce PEX czy wody w belce rozdzielacza do której jest podłączony. Przewodność cieplna metali jest znaczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęcia nie można stwierdzić gdzie jest zasilanie a gdzie powrót więc niewykluczone że zawory są na powrocie. 

U siebie mam też zamontowane RTL bezpośrednio do belki (2 pętle i 4 grzejniki)i wszystko działa ok więc chyba zawór mierzy temp w miejscu jego montażu.

Wiemy też że wszystko wcześniej działało więc całą robotę psuje najprawdopodobniej odpowietrznik automatyczny. Teraz musi zadziałać autor - przelać pętlę i wymienić/zakręcić odpowietrznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.