Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co Myślicie O Piecu Defro Optima Komfort 20Kw


wodzisz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość berthold61

Kocioł sam w sobie jest bardzo dobry ,  a to że podgotowuje to wina tego  ze podczas rozgrzewania dostaje za dużego pałera , wystarczy zrobić na ramieniu miarkownika mniejszą przekładnie aby szczelina na klapie była mniejsza od powedzmy 2mm do 3 cm ale jak masz łańcuszek zapięty na końcu ramienia to klapka podnosi sie na maxa praktycznie więc i kocioł dostaje za dużego kopa i warczy jak niedźwiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I poradzcie się jak rozwiązać ten problem , był dzisiaj gościu z defro i to że wodę w kotle gotuje cały czas to jest przez to że za mała średnica rury która idzie do bufora i rury powrotnej z bufora , jak to wymienię  i dalej nie pomożę wymienią mi kocioł. Gadałem z hydraulikiem i z tego co on mi mowił to większych rur co mam nie da się już założyć, a nawet jak większe rury założe to czy coś to da jak pompka więcej i tak czy siak nie pchnie?? Poradzcie mi co z tym problemem zrobić jak to ugryźć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wodzisz jak chcesz jakiejś pomocy to może byś chociaż fotki kotła i instalacji zrobił i pokazał, to i owo, napisał jaka średnica rur itp. wtedy można jakoś pomóc, no chyba ze chcesz żeby ktoś powróżył ze szklanej kulił. To jak, będzie? wolisz wróżby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

To mój pierwszy post na tym forum, także please, nie zjedzcie mnie

 

Nie wiem co jest, ale większość mojego posta zjadło?

 

Ale spróbuję dokończyć .

 

Otóż, podepne się pod temat, bo mój defro optima comfort plus 18KW chodzi już 13lat bez zarzutu.

Ale czasem się zastanawiam co było gdyby...

Pytanie moje to czy zostać przy defro, czy może coś polecicie, bo wpisywałem w szukajke, ale to jedyny temat typu "co kupić".

Ceny defro poszły 100% do góry, a jakość spadła o 200 %, bo mój brat nie dawno wyzłomował 7 letnie defro po dwóch spawaniach.

Raczej chce zostać przy tym typie pieca, bo mam sporo drewna za darmo.

 

Z góry dzięki za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Kocioł mu zjadło bo pewnie miał skopaną instalację z kilometrem rur bez zabezpieczenia powrotu i zimny powrót załatwił kocioł w ten sposób załatwisz każdy kocioł jak by się nie nazywał no może poza żeliwniakiem , powrót można zrobić na dwa sposoby 1 to obieg wody poprzez bojler a z rozwidlenia zasilania kaloryferów a drugi sposób to zawór 3 drogowy i kocioł 100 lat wytrzyma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

To mój pierwszy post na tym forum, także please, nie zjedzcie mnie

Nie wiem co jest, ale większość mojego posta zjadło?

Ale spróbuję dokończyć .

Otóż, podepne się pod temat, bo mój defro optima comfort plus 18KW chodzi już 13lat bez zarzutu.

Ale czasem się zastanawiam co było gdyby...

Pytanie moje to czy zostać przy defro, czy może coś polecicie, bo wpisywałem w szukajke, ale to jedyny temat typu "co kupić".

Ceny defro poszły 100% do góry, a jakość spadła o 200 %, bo mój brat nie dawno wyzłomował 7 letnie defro po dwóch spawaniach.

Raczej chce zostać przy tym typie pieca, bo mam sporo drewna za darmo.

Z góry dzięki za porady.

Do palenia drewnem to ten kocioł nie za bardzo, lepszy jest ds.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tanio czy nie to nie ma nic do rzeczy. W zwykłej kozie lub ognisku też drewno się spali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie,

rodzice chcą wymienić stary kocioł (Olsztyn) na Defro Optima Komfort, pytanie czy ten kocioł jest wykonany w 3 klasie ?

Tak, żeby jeszcze popracował z ok. 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Ja mam  defro z 2015 roku i w papierach napisane że 3 klasa i wychodzi na to że ma tą 3 klasę , jak teraz kupisz to prawdopodobnie do 10 lat niikt ci głowy nie będzie truł a po 2027 roku wszystkie idą na złom rok w tą lub tamtą zależnie od Woj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 10 lat tona węgla nedzie kosztowała pewnie ze 3 000 pln,jesli bedzie drożał w obecnym tempie. Czyli wazne,by kocioł był ekonomiczny,a ta Optima jest najoszczedniejszym gorniakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy czy mogę prosić o zdjęcie, bądź linka do strony gdzie jest napisane, że to 3 klasa. Przyznam, że czytam na stronie Defro i nigdzie nie znalazłem takiej informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zaciapa dziękuję za zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobiłem zdjęcie tabliczki znamionowej kotła i tam nie ma nigdzie napisane, że to Klasa 3. To jak to jest z ta klasą ??

post-20916-0-84245000-1519132988_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć, że Klasa 3 od 2017 została wycofana i zastąpiona 5 ??

Ok, w takim razie jak przyjdzie pracownik urzędu miasta to co mam mu przedstawić, jaki dokument ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość berthold61

Jest to możliwe ale wymaga trochę pilnowania czyli powietrze z rozetki otwierać potem po ok 2 godz zamykać i takie tam , dużo zależy jaki to węgiel bo np koks spala idealnie bezdymnie można by rzec że 6 klasa , dobrym pomysłem jest zabudowanie kierownicy powietrza wtórnego , miarkownik pilnuje tylko temp aby nie spadła a powietrze wtórne bierze cały proces spalania na siebie i praktycznie bez dymu leci , można samemu to uspawać lub kupić na aledrogo są gotowce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.