Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co Myślicie O Piecu Defro Optima Komfort 20Kw


wodzisz

Rekomendowane odpowiedzi

Wojtek,przewidujesz jak to będzie i jak zawsze masz rację :) . Połowa tych kotłów które produkuje się obecnie ,dostanie awans. Za kasę.

Jak mi zostawią Caminko , to trzydzieści lat spokoju.Przetrwam jakosik. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu chyba jest problem nie w pieniądzach a głowach szarego Kowalskiego, jest przyzwolenie to dawaj, dla mnie temat rzeka i każdy powinien przemyśleć co ważniejsze zdrowie swoje i własnych zmieni czy parę zeta w kieszeni które i tak zasili konto jakiegoś "portugalca".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pije do ciebie, lecz opisuje jak w rzeczywistości wyglądaja realia. A w woli ścisłości mnie na tdika nie stać jezdze benzyna z LPG a z zakupem podajnika bym sobie poradził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boję się tylko tego że bez tych uregulowań prawnych odnośnie paliw i obrotu nimi, będziemy mieć podajniki i będziemy szaleć by kupić coś,co da się spalić bez problemów i nie za tysiąc zł tona tylko dlatego że ktoś wymyśli że to niby eko a naprawdę to odsiew. Jeśli tak zostanie i nikt tego nie przypilnuje, nic się nie zmieni,niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem że mam sekwencje :) Moglibyśmy się tak przekamazac w nieskończoność prawda jest taka że jest wielu krzykaczy w każdym środowisku którzy twierdzą za na to ich nie stać, że się nie da, że ubóstwo itd ale w perspektywie czasu gdy jest wprowadzony na coś prykaz zakaz znał jak zwał wszyscy w większym lub mniejszym stopniu się do tego dostosowują, w końcu chodzi tu tylko o to czym mamy oddychać a naprawdę nie Trzeba mieć laboratorium wystarczy w mrozniejszy dzień przejść się po swojej miejscowości i zaczerpnąć powietrza. Przepraszam że cię urazilem nie miałem zamiaru.zaoszczedzisz kosztem powietrza, stracisz kilkukrotnie na zdrowiu lekach specjalistach itd itd itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Nie wszystkie ;-) Mpm-ds będzie dalej sprzedawany :-) Jeszcze dwa kotły zasypowe z ręcznym podawaniem mają wystarczające certyfikaty.

No chyba nie do końca masz rację , gdzieś wyczytałem że owszem może dostać 5 klasę pod warunkiem że założy się do tego bufor , a razem to do kupy już robi się średnio opłacalne bo to prawie cena podajnikowca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rzeczy opowiadasz, bo ja widziałem ceryfikat tylko dla kotła 14kW. Za chwilę będzie wysyp zasypowców z 5-tą klasą.

Poszukaj w "internetach" może znajdziesz! Ja konkurencji nie mogę robić reklamy ;)  Fakt że certyfikatów i ja nie wiedziałem, ale chwaląc się na swoich stronach, chyba by nie kłamali :/  

 

No chyba nie do końca masz rację , gdzieś wyczytałem że owszem może dostać 5 klasę pod warunkiem że założy się do tego bufor , a razem to do kupy już robi się średnio opłacalne bo to prawie cena podajnikowca

A możesz powiedzieć gdzie to wyczytałeś? Na tą chwile z tego co wiem, nie powinno być problemu ze sprzedażą naszego kotła po zmianie przepisów. Choć wszystko dynamicznie się zmienia ;)

Kupując podajnik z 5 klasą, jeszcze nie znaczy że będziesz czysto ogrzewał dom, ale spełniając określone warunki,moc, opal, instalacja, itp,itd. Tak będzie to poprawne spalanie, aczkolwiek jeśli  coś zawiedzie, normy i certyfikaty ulecą razem z dymem  ;) . Ty kupujesz tylko urządzenie które może być ekologiczne. To czy będzie od wielu rzeczy zależy. Na tą chwile nikt nie ma uprawnień by w twojej kotłowni robić pomiary jak spalasz.  Tak samo tyczy się Mpm-a ds. Jest to kocioł w którym można spalać czysto i ekonomicznie spełniając normy, ale powinno spełnić się pewne wymagania, podobnie jak w retortach ;) To czy Masz odpowiednią instalacje, odpowiedni opał, ciąg itp,itd. Nikogo nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Jeśli dobrze zrozumiałem projekt .., to od 01 .01.2018  będzie zakaz sprzedaży kotłów bez certyfikatu 5 klasy.  

 

     Wiecie jaki będzie efekt?  Ja wiem i wspomnicie moje słowa.

 

      W ciągu całego 2017 roku wysprzedadzą się dokładnie wszystkie kotły z segmentu nie spełniającego wymogów . 

 

    Pod koniec roku dojdzie do wysypu wszelkich promocji i LUD to kupi.   Dlaczego LUD to kupi?   Ano dlatego,że jak patrzę na najbliższe sąsiedztwo,to nie widzę po kominie żadnego dolniaka, ani nie widzę nikogo co pali od góry.    W mojej części mojej małej ojczyzny jest 7 gospodarstw ,wszystkie ogrzewane węglem .  Z moich obserwacji wynika,że tylko ja palę od góry.   Do tego z rozmów z sąsiadami wynika,że tylko ja używam miarkownika ciągu , temperaturę na wyjściu utrzymuję na poziomie 60 stopni, no i chyba tylko ja nie spalam śmieci-plastików.

 

   Proporcja 1:7  daje jakieś 15% społeczeństwa i śmiem twierdzić,że jest to wynik dość wymiernie wykazujący świadomość ogólną.

 

   Oczywiście przy założeniu ,że bierze się pod uwagę tylko tych co grzeją kotłami na paliwo stałe.

 

    Ad rem jednak  ,czyli nowy dom i śmieciuch :

 

      absolutnie nie polecam takiego rozwiązania,  jednocześnie stwierdzam,że zakładanie jakiejkolwiek instalacji CO z zastosowaniem kotła na paliwa stałe,  w nowo budowanym domu jest całkowitym nieporozumieniem,

 

  Biorąc pod uwagę powyższe ,tak samo piec spalania dolnego,jak i ten z podajnikiem się nie sprawdzi.   Bo...???

 

     Bo inwestycja w izolację termiczną środki wymagane na budowę instalacji CO w domu o powierzchni 100m2 ..powoduje późniejszy koszt ogrzewania (choćby prądem ) na poziomie maxymalnie takim samym jak wcześniej węglem .     Czyli za węgiel 2000 pln .. i za prąd 2000 pln /sezon .

 

     To po kiego grzyba te wszystkie instalacje CO ,napełnione wodą,która w wyniku ogrzewania osiąga jakieś tam ciśnienia , po co te kotłownie itd..   ?   Oczywiście cały czas rozmawiamy o budynkach nowopowstających, bo tego dotyczy pytanie autora wątku .

 

   Osobiście jestem na etapie przymiarki do budowy nowego domu i wiem jedno,  w temacie ogrzewania nie będzie w nim żadnego nawet wężyka wypełnionego żadną cieczą . 

   Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskaż mi 

  MistrzMasarski  

 

producenta zasypowego ,czy z podajnikiem, kotła na paliwo stałe.. który się wyrobi w zapotrzebowaniu 5kw/100m2 .

 

   Jeśli dasz mi konkretnego producenta to uwierz mi,że robię na swojej budowie instalację centralnego ogrzewania według Twoich wytycznych .  Jak sobie wszystko poprawnie wyliczysz,to zgodnie z takim zapotrzebowaniem wystarczy spalić coś ze ....  czekaj ... 3kg węgla/dobę .        Ja chętnie w to wejdę ..bez względu na cenę węgla .... 

 

Problem ze spalaniem węgla polega na tym,że przy stałopalności dobowej nikomu nie udało się zejść poniżej 20 kg bez względu na rodzaj kotła używanego. (piszę o instalacji CO)

 

    Wobec tego o czym chcesz jeszcze dyskutować? 

 

      Dla wymaganej mocy do 8 kw nie ma sensu robić jakiejkolwiek instalacji CO w nowo budowanym domu ..     dla 10 kw też mija się to z jakimkolwiek rachunkiem ekonomicznym ...  generalnie można przyjąć,że  przełożenie powierzchni domu na moc grzewczą i jej rentowność ma się tak :

 

    1KW mocy kotła/20m2  poprawnie zaizolowanej powierzchni domu  i stąd właśnie wynika fakt,że w Skandynawii 150m2 domy ogrzewają piecem 8 kw   bez żadnych kaloryferów .   

 

   No i nie wyssałem tego z dużego palca u nogi,bo przez 7 lat tam mieszkałem..jakoś zimno wewnątrz nie było .

     Dlatego postanowiłem zbudować dom drewniany ...30 cm wełny...    ogrzewanie elektryczne i piec wszystkopalny (węgiel...drewno)   w Polsce będzie używany sporadycznie .

 

  Wy wstawiajcie sobie klimatyzatory,pompy ciepła itp... ktoś na tym zarobi ,z pewnością nie Wy.   Pozdrawiam..

 

  

 

    

 

     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Taki piec,u nas zwany kozą ... stoi sobie grzecznie w salonie...salon jest otwartą przestrzenią połączoną z kuchnią,oraz holem .  Dom parterowy 100 m2.  Do tego 2-3 sypialnie i łazienka, przy odpowiedniej izolacji w każdym z tych pomieszczeń wystarczy grzejnik elektryczny o mocy max 2 kw .  Nie ma potrzeby nic rozprowadzać,aby nawet przy braku prądu w całym domu było przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe rzeczy tu piszecie Wam powiem . ludzka mentalność się zmieni najlepiej spalić plastiki i inny syf zeby mniej za śmieci płacić np.

Ja tylko żartowałem. Od 25 lat nie spalilem w kotle zadnego smiecia, place za wywóz więc mija sie to z logika.Wczoraj miałem handrę, pisałem czasem prowokująco. A za bronienie kotłów GS w innym temacie ktoś zafundował mi minus. Nieważne. Przepraszam wszystkich za moje wczorajsze posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę jeszcze do projektu ustawy co chcą wprowadzić. Może źle rozumię ale ma być zakaz sprzedaży kotłów w których można spalać śmieci a w ds też można palić i nie ważne czy będzie miał 5 klasę. Zobaczymy może jeszcze coś zmienią narazie to projekt, ale widząc co wyprawia partia rzedzaca to pójdzie to szybko napewno w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to u was jest, u mnie płacę ryczałt od głowy za miesiąc a nie od ilości worków. Nieważne czy wywalę 2 czy 5 worów i to jest zdrowy układ bo nie mają ludzie pokusy na pseudo oszczędzanie. Śmieci to tutaj mogą spalać raczej osoby niezamożne, żeby choć trochę się ogrzać,natomiast nie zaobserwowałem by któryś z sąsiadów palił śmieci . taki proceder jest nieopłacalny ,no i byłoby to czuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.