Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sezon 2016/2017 Statystyki


piastun

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

Zbliża się koniec roku więc zrobiłem małe podsumowanie mojego sezonu:

Dom 190m2, ocieplony 10cm grafit, 25-30cm wełny na niegrzewanym strychu (90m2) pomiędzy krokwiami, okna pierwsze z plastikowych raczej zimne.

Temperatury parter (2,4m) 21,5-22oC, piętro (2,8m) 23-23,5oC, dolny zakres raczej rzadko spotykany. Woda CWU tylko węglem od połowy września.

post-41422-0-89345400-1483102076_thumb.png

 

Podsumowując, w tym roku u mnie trochę większe zużycie węgla w porównaniu do zeszłego sezonu. Tłuamaczę to tym, że w zeszłym miałem jeszcze parę m3 zrębki oraz tym, że w tym roku mamy nowego pełzacza w domu :), i trzeba trochę mocniej palić.

 

Ps. zapomniałem dodać, że do grudnia palilem opałem z sezonu 2013/2014 więc można powiedzieć, że "za darmo" :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliża się koniec roku 2016 a w tytule poprzedni sezon grzewczy ;)

Obecny sezon 2016/2017 to 812kg węgla, rozpoczęty jakoś w drugiej połowie września. W tym oczywiście CWU. Dom 120m², ocieplony 15cm styro na ścianach, strop 30cm wełny, w podłodze 10cm styro. Dom na tak zwanym wygwizdowie więc wynik dla mnie jest jak najbardziej do przyjęcia.

 

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas dom 105m2 na początku sezonu zakupione 1.5 t węgla syberyjski 560 zł tona.

Piec sas uwg12 z włożonymi 2 x cegła szamotowa. Palone od góry 2 x dziennie.

Co i cwu temp w domu od 20 do 22.5.

Dom parterowy.

Do stycznia ok 1 t węgla.

Drewno tylko na rozpałkę.

Plan zamknąć sezon w ok 2t tj.

Ok 1200 zł

Ocieplenie ściany 12

Strop 20 wełna

Podłoga od 7 do 10

Wschod ok Włodawy. Temp. Niskie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom 140m2 + 40m2 nie ogrzewane, nieocieplony z cegły z 1905r, od września do konca grudnia 7mp drewna brzoza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po dłuższej przerwie

 

To może ja się pochwale:

 

Dom kostka płaski dach 130m2

 

ocieplenie styropian częściowo 20cm, 35cm, 60 cm (zabawy elewacją)

okna PCV 3 warstwowe + nawietrzniki 

ogrzewanie ogrzewanie podłogowe dół + góra, temperatura na rozdzielaczach zasilanie 34 stopnie, powrót 30 stopni

Piec Kamen WG premium (górne spalanie) temperatura  ustawiona 40 stopni, nadmuch co 40 minut

temperatura w domu 22 - 23 stopnie

 

ostatnie 7 dni tj od 1 stycznia do 7 stycznia (dzień -7, wieczór -14) średnio 20 kg na dobę

 

przy temperaturze w dzień średnio 4 stopnie w nocy 0 stopni  wychodzi 12 kg na dobę

 

 

Dodam, że nie wiedziałem nawet że mój piec jest górnego spalania to jak paliłem dołem to czy chciałem czy nie średnio wychodziło 25kg , w piecu syf i bród. Jak zacząłem palić od góry spalanie wręcz idealne, w piecu czysto, ładny nieduży jasny dymek przy spalaniu.

 

Nie mam zainstalowanych żadnych zaworów 4D i innych wynalazków. Dodam też że przy temperaturach na zewnątrz średnio 10 stopni piec ustawiony mam na 35 stopni gdyż przy wyższych temperaturach piec nie potrafi poradzić sobie z nadmiarem energii. W takim przypadku palę w piecu raz na 2 dni gdyż skumulowana energia w podłogówce bez problemu wystarcza do utrzymania w domu temperatury na poziomie 22 stopni. W trzecim dniu i czwartym w domu jest 20 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

aktualizacja:

+ styczeń

 

post-41422-0-95234900-1486226254_thumb.png

Jak widać, 2,5t już wybiło na liczniku a w składzie przed sezonem miałem max 3,5t ;), mam nadzieję że na oparach uda się do końca dotrwać.

Co do tych 2t węgla ruska kupionych na ten sezon to mam takie odczucia tragedia jesli chodzi o popiół i kamienie. Do tej pory w swojej karierze palacza nigdy nie spotkałem się z taką liczbą kamienia i nie wiem co o tym myśleć. Z drugiej strony węgiel pali się bardzo dobrze i w największe mrozy stycznie nie było dla mnie problemem żeby uzyskać 12h stałopalności.

Naszczęście zostało już dosłownie trochę i dostanę się do węgla bez kamienia. Czyszczenie rusztów co 2-3 dni to dramat :). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oceniam, że do końca styczna spaliłem około 2 t węgla + mikro ilości drewna.

Porównując warunki (dom, węgiel, temperatury itp) kolegi Piastuna i moje spaliłem od niego więcej węgla.

 

Podsumowanie całego sezonu będę robił po zakupie węgla (maj,  czerwiec) na nowy sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szacuję że do tej pory poszło ok 3 do 3,5t węgla czyli dużo więcej niż w zeszłym sezonie może uda się wyczyścić składzik do końca sezonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.