Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaka Pompa Ciepła Pw Do Bufora?


irmentruda

Rekomendowane odpowiedzi

Pompa to nie kocioł gazowy ktory moze pracowac 0-1 ,a pzewymiarowanie jesli potrzebujesz na dom pompe 9kW a chcesz nią grzac tylko w tanich taryfach to nigdy w zycieu ci ta 9kw nie starczy tylko musisz ładowac wiekszą jest to karkołomne ,bufory i pompy ciepła to relikt przeszłosci przy ukłądach 0-1 lub pompach woda/woda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam kominek i pompę ciepła, lecz to pompa ciepła steruje całym systemem, w momencie odpalenia kominka, pompa schodzi z obrotów,a temperatura idzie wg zadanej krzywej, oczywiście pracuje pompa obiegowa  elektroniczna w jednostce hydraulicznej PC.
Jeśli chodzi o ekonomię, to lepiej wychodzi grzanie cały czas PC , niż uruchamianie PC w taniej taryfie w dzień na dwie godziny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się mylić, ale po weekendzie mogę dokładny pomiar podać przy danej temperaturze.
Pompa ciepła w temperaturze zewnętrznej do 5 st C, pobiera na dobę około 18kW , W taryfie G12 x średnia cena prądu 0,39zł  =7,02zł

Budynek lata 70-te grzejniki żeliwne, temp zasilania 40st, temp, w pomieszczeniu 23,5st
Bufor aby podgrzał 750l w 2 godziny taniej taryfy w dzień do 40 st, potrzebowałby grzałkę o mocy 6kW 

Jeszcze 8 godzin w godzinach nocnych. Nie licze odbioru czy rozbioru bufora. 
Wiem że "automatyk"  skoryguje moje obliczenia, ale fakty podam po weekendzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatyk1

Problem w zdaniu 2:

Mylisz moc wyrażoną w kW od jednostki energii (pracy) wykonanej przez dane urządzenie wyrażonej w kWh.

1 kWh to energia (praca) jaką wykonało urządzenie o mocy 1000 W pracując przez jedną godzinę.

 

Problem w zdaniu 3:

O jaką Ci chodzi konkretnie taryfę G12, w jakim zakładzie energetycznymi i w jakiej dystrybucji. Jak wyliczyłeś średnią, którą podałeś?

W jakich godzinach i w jakiej cenie, masz tanią i drogą taryfę?

 

Problem w zdaniu 5.

A jaką temp. miał 750l. bufor, zanim grzałka o mocy 6 kW zagrzała go do temp. 40*C w dwie godziny? Bez tego cały wywód jest fizycznie kłopotliwy w interpretacji. Jedyne co można z niego wysnuć, to to, że grzałka o mocy 6 kW przez 2 godziny działania dostarczy do bufora 12 kWh energii. I nic więcej.

 

To ja poczekam na te dane po weekendzie... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i tak jest spora srednia jestem pewien że jakby posustawał sprzet domowy i jeszcze mocniej sie skupił na taryfie taniej spokojnie by zszedł do 35gr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.