Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palenie W Piecu. Poczatkujacy Palacz


Qurter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóż nigdy za bardzo nie wchodziłem w szczegóły na temat palenia ale przez przypadek się zainteresowałem i chciałbym wiedzieć jak najwięcej. A więc posiadam piec Zębiec KWK 25/s. Głównie palę drzewo jak i węgiel (zazwyczaj na noc). Dom nie ocieplony. Dotychczas rozpalalem od dołu i podkładalem drzewo co jakiś czas aby temperatura utrzymywała się na poziomie min. 50 stopni. Moje pytanie brzmi jak palić w tym piecu ? Czy warto jest rozpalac na górze ? Czy zostać przy tym jak dotychczas robilem ? Proszę o wskazówki dotyczące użytkowania przy tym piecu, gdyż nigdy nie wchodziłem aż tak mocno w szczegóły. Oraz co i jak ustawić w sterowniku aby było dobrze. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj czysteogrzewanie.pl. Palimy tylko od góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale podaj jeszcze parametry czyli jaka ciepła woda idzie na instalacje ile jest na kotle jaki dom duży i ocieplony ile kilo zasypujesz czego itd.

 

Bo takie posty typu ja pale 28 godzin na dobe  10 dni na tydzień to nikomu dużo nie mówią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom ok. 70 m2. Ocieplony 5 cm styropianu +nowe okna plastikowe. Cześć domu nieocieplona, poddasze częściowo ocieplone. Zasypuje ok. 10 kg orzecha Ziemowit po 680 zl/t. Sam masz Zębca to wiesz jaki marny jest tam wymiennik. Jak uczyłem się palić w zeszłym roku to podobny zasyp ale wegla Bobrek (czyli bardziej kalorycznego) palił mi się ok 7 godz. Później dorobiłem KPW i było już tylko lepiej. Spróbuj palić od góry i sam musisz się przekonać co jest lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Mam nieocieplony dom, palę obecnie dwa razy dziennie, zasyp po ok 17 kg Bogdanki.Czas spalania jednego wsadu to 12 -13 godzin. Temperatura 65 stopni. Sterownik ustawiony na 30 % nadmuchu, temperatura spalin 260 stopni.Takie są u mnie realia.Jaki masz sterownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.