Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Taryfa G12W A Rozliczenia Prosumenckie


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zmianą taryfy G11 na G12w. 

Nie wiem jednak czy nie wpakuję się w kłopoty. Moja gmina ma plany dofinansowania instalacji foto w połowie przyszłego roku. Czy mając taryfę G12w będę mógł normalnie rozliczać się z moim operatorem (energa-obrót)? 

Jeśli tak to jak to wygląda? Produkcja prądu też jest rozliczana wg godzin taryfy G12w? Jeśli tak to byłoby to mega opłacalne, bo sprzedawałbym energię po znacznie wyższych stawkach wtedy gdy jest produkowana w dużych ilościach (dzień), a kupował za grosze (w nocy).

 

Obecnie mój bilans energetyczny (szczyt/noc) za ubiegły miesiąc wygląda 119kWh/129kWh więc prawie 50%/50%. szacuję, że 85% zużycia energii w taniej taryfie to weekendy. W dni powszednie od 22.00-6.00 zużywam jakieś 2-3kWh i to teraz gdy kotłownia CO pracuje. Poza sezonem grzewczym w nocy zużywałbym pewnie 1kWh na lodówkę, router i sprzęt w standby.

Może w ogóle nie warto sobie zawracać głowy G12w?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy fotoogniwach to podstawa aby była taryfa G12 R lub G12W jesli duzo pracujesz w domu w wolnych dniach

ale zeby załozyc foto musisz wiedzieć ile szapiesz energi rocznie ile kWh ??? jesli około 3000kWh to mozesz załozyc 4kW foto na dach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale operatorzy rozliczaja opust kwotowo wg wybranej taryfy i licznika w PLN czy ilosciowo wg licznika w kWh?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Może ktoś w prosty sposób napisać jak wygląda rozliczenie w taryfie G12W przy fotowoltaice??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.