Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regulator Pokojowy - Miec Albo Nie Miec :)


pRZeMoo

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem instrukcje jest tam coś o nowych sterownikach ze działa na emodul i o starszych gdzie sie loguje na stronie techa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przegladarka  https://emodul.pl/ i jest aplikacja :P  :P  :P (eModul) na nasze smartfony czy tablety jak kto woli ale dla systemu Androidossssssss   :P  :P  :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba zainwestuje hehe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam az uzytkownik takiego zestawu sie odezwie  - bo moze uderzyl bym sam w exeryment ale juz na wlasnei takim sterowniku  :P  :P  :P  :P 



Zobacz sobie na post #24 tam dalem link do esterownik jak to wyglada od ich strony - bardzo ladnei i przejzyscie a kolega uzywa sterownika ecoala ale dedykowanego dla defro na wersje  DefroSmartII 3.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest mozliwosc ze ja jako uzytkownik defro i techa moge sobie pozwolic na taki modul ecoal 

 

eCoala nie kupisz, bo one są dedykowane do konkretnych modeli kotłów, które przeszły badania i firma do nich napisała algorytmy.

Ale możesz kupić sterownik Bruli. Jest to prawie taki sam sterownik z tą różnicą, że w eCoal dodatkowo możesz uruchomić funkcję, aby samoczynnie dobierał wszystkie parametry spalania.

 

Jak chcesz wymienić to wywalasz stary sterownik ten przy kotle i montujesz Bruli. On obsługuje wszystko: podajnik, wentylator, pompę CO, pompę CWU, pompę mieszającą lub cyrkulacyjną CWU, mieszacz. Ma wbudowany regulator pogodowy i pokojowy. Możliwość programowania temperatury CO i CWU na cały tydzień. Archiwizuje wszystkie pomiary. Pokazuje ile pozostało opału w zasobniku. Wysyła powiadomienia na e-mail i SMS-em jak coś niedobrego dzieje się z kotłem, albo trzeba dosypać opału. Umożliwia pełną kontrolę i sterowanie przez internet.

Sterownik jest w pełni samowystarczalny i posiada mnóstwo funkcji. Nie trzeba nic do niego dokupować tak jak jest to w Tech-ach.

Montuje przy kotle. Wpina się wszystkie wtyczki i czujniki. Wpina się przewód LAN. Ustawia parametry.

Dla wygody można sobie dokupić jakiegoś taniego tableta z androidem i powiesić go przy łóżku, aby mieć wgląd w pracę i ustawienia kotła.

 

Jedyna wada: to dość skomplikowana obsługa. Zapomnij, że żona dojdzie do kotła i cokolwiek zrobi, ale można tak jak ja, sterować samemu przez telefon komórkowy i kierować co w danym momencie żona ma wykonać z prostych czynności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pomysl   :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes: 
Ile teraz taki zestaw by mnie kosztowal by wymienic wlasnie ten sterownik  <_<  <_<  <_< 
Ale z tego co widze to maja ludzie przy kotlach defro od ecoala  :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na końcu pierwszej strony w tym temacie podawałem przykładowe adresy gdzie możesz kupić nowego Bruli. Kosztuje 1100zł. Na znanym portalu aukcyjnym jest używany Bruli w starszej wersji za 520zl z przesyłką. Aukcja kończy się za 6 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pRZeMoo dowiedz się jak będzie z obsługą motoreduktora ze sterownikiem Bruli, ty masz nowy motoreduktor od Defro z autorewersem i hallotronem... żeby nie było cyrku kupisz inny sterownik i będzie cyrk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pomysl   :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes: 

Ile teraz taki zestaw by mnie kosztowal by wymienic wlasnie ten sterownik  <_<  <_<  <_< 

Ale z tego co widze to maja ludzie przy kotlach defro od ecoala  :ph34r:

 

Jeżeli wiesz, że sprzedają model Twojego kotła z eCoalem to stuknij do serwisu firmy produkującej ten kocioł i wtedy u nich bez problemu kupisz ten sterownik.

 

Autorewers był ostatnio w fazie próbnej. Być może już są w sprzedaży lub  niedługo się pojawią takie sterowniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko wiadomo 
Po rozmowie z defro wiemy juz ze na chwile obecna nie ma SMart II autoreversu
- zapytalem jak kolega wyzej napisal czy przymiezaja sie  i wgl ??? Tak sa plany aby autorevers dzialal tez przy nowych sterownikach , w tym modelu sterownika chca by juz jak najbardziej to nadpisac - skoro starsze modele sterownika to maja to i musza to naniesc na nowe modele

Wiec narazie nei wiemy kiedy to nastanie czy za rok czy dwa  :angry:  :angry:  :angry: 
Chyba pozostaje nam zostac na tym etapie co do tej pory - bo K1PV4 - 1100zl  :o  :o  :o  :o 
Natomiast modul ethernet do mojego stera K1PV2 to juz nie to samo co wspolpraca z modelem K1PV4 

Teraz stoje dalej w punkcie z jakiego wyruszylem  <_<  <_<  <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak też myślałem ze na v3 dupka z tym wifi rs :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z v3 moze bedzie ten sam dostep fuul co i dla v4 musisz zapytac chlopakow co uzytkuja  - najlepiej to filmik z relacji po zalogowaniu sie przez smartfona 
Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie. Zresztą mam tylko soft wgrany v3 a sterownik v2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec jestes w tym labiryncie co ja - tyle ze o tyle madrzejszy bo juz masz v3 i turbinke   :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes: 
POzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w tym ze V4 maja chyba juz wbudowany modul nie trzeba osobnego  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba ich pogielo calkiem 1100 sterownik V4 i modul 500zeta - ten od techa tez bedzie dzialal :P  :P  :P  nie musi byc dedykowany od defro 
Zastanawia mnie sprawa dp kogo by uderzyc by ktos madry mogl mi poradzic z ecoala - zdecydowanie 600stow taniej tylko problem tkwi wlasnie z autoreversem - zapewne jakis dobry programista by to ogarnal i wgl  

Noi moze by ktos chcial odkupic odemnie K1PV2 na gwarancji rok czasu jeszcze - ktos sprzedawal czy kupowal - po ile lataja te stery ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podepnę się pod temat, jestem na razie biernym użytkownikiem pieca defro (stoi w garażu i czeka na maj :] UNI R 15Kw k1pr v4 ), i interesuje mnie pewna rzecz bo dostałem do pieca za symboliczną złotówkę SPK Lux, i pytanie czy on może robić za dodatkowy wyświetlacz do pieca bez kontroli temp. pokojowych ?(bo nie chciałbym spędzać zimy w kotłowni ;P) tzn żeby nie wyłączał pompy i mieszacza ? (przepraszam jeśli zdublowałem gdzieś ten post) bo nie wiem czy szukać dla niego miejsce na ścianie czy nie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze sluzyc, a czemu masz spedzac noce w kotlowni? nie masz jeszcze sypialni w domu hihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. :)

Wiesz jak zamontują moją nową zabawkę to tak pewnie się skończy, bieganie ustawianie i paczenie :-) Ale ok teraz szukam dogodnego miejsca dla Lux-a tak by mnie żona z domu nie... ;)

 

A gdzie to się zmienia ? by nie brała udziału zadana temp. pokoju ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sterowniku kotla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.