Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regulator Pokojowy - Miec Albo Nie Miec :)


pRZeMoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich :D 

Zapewne kazdy z Was borykal sie z wyborem regulatora pokojowego - otoz przyszedl i czas na mnie - bo lubie zagladac czesto do swej zabawki :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes: - a musze wychodzic na swiatlo dzienne by zobaczyc co sie dzieje i jak pracuje

Mam Problem z wyborem  czy oplaca sie wydawac ponad 500zl by miec kolorowo i wgl czy wystarczy 200zl i pelni ta sama fukcje i wygode 
jaka naprawde funkcje pelnia te regulatory - moze dla Nas sa wygodne ,  ale czy nie sa  problematyczne dla naszych instalacji i w jakims stopniu zle wplyna na dalsze prace instalacji lub kotla   :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes: 

Pozwole sobie dodac ze jestem uzytkownikiem mieszanej instalacji  OP + Grzejniki wraz z glowicami 
Kociol defro komfort eko 15
Sterownik K1PV2
Prosze o Wasze za i przeciw  propozycje  opinie - oceny jak i zarowno fotki waszych zabawek 
POzdrawiam   
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł ma gdzieś jaki termostat podłączysz, bo jego interesuje tylko podgląd na temperaturę wewnętrzną, a to zapewni mu zwykły termostat z pokrętłem. Cała reszta, to wykładnik stopnia sfiksowania użytkownika na punkcie gadżetów, bajerów i kolorowych lampek.

 

Masz kocioł węglowy, czyli nie zaleca się wyłączania pompy CO przez termostat chyba, że jest za buforem. Nie ma za to przeciwwskazań do współpracy termostatu z zaworem mieszającym, kiedy po zgłoszeniu dogrzania ze strony termostatu, ster kotła wprowadza korektę in minus dla mieszacza sparowanego z tym termostatem. To się nazywa "obniżenie od pokojówki/termostatu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie jest za buforem

No wlasnei slyszalem kilka opinii ze nie jest zalecana opcja pompy na of 

 

Tylko czy faktycznie to taka wygoda i przyjazna rzecz dla naszych instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz zaglądać, to zrób jak ja. Założyłem dodatkowy wyświetlacz na poddaszu, żebym nie musiał ganiać dwie kondygnacje w dół po schodach i sprawdzać jaka jest temperatura kotła, a jaka bojlera. To znaczy jest to sterownik pokojowy, mogę na nim zmieniać temperatury zadane, tryby pracy itd, ale wszystkimi pompami steruje ten główny przy kotle, a ten na górze robi za jego dodatkowy wyświetlacz i stację pogodową :)

Chyba że wolisz nim naprawdę sterować, ale wtedy lepiej kupić bezprzewodowy (mam taki do pieca gazowego) i przenosić tam gdzie akurat są dzieci albo inna impreza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygoda jeśli znajdziesz naprawdę "reprezentatywne" miejsce dla tego termostatu, a z tym jest różnie. ON/OFF pompy odpada, bo albo zalewasz kocioł zimną wodą z układu, albo każesz mu gwałtownie hamować. Jak chcesz mieć podgląd lub możliwość regulacji parametrów z domu (zewnętrzna kotłownia), to pewnie, że sobie życie ułatwisz. Trzeba tylko jeszcze mieć czym sterować (siłowniki). Najlepiej sprawdza się sterowanie pogodowe. Jeśli zaś chcesz mieć możliwość wprowadzania stref czasowych, to termostat tygodniowy jest niezbędny.

 

Nie wiem czy takich odpowiedzi oczekujesz, ale jak dostaniesz 10 razy na "jaki to ja jestem zadowolony" i 10 razy na "nie kupuj, bo zbędny" to i ak mądrzejszy nie będziesz. Ty się siebie zapytaj co byś chciał mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz zaglądać, to zrób jak ja. Założyłem dodatkowy wyświetlacz na poddaszu, żebym nie musiał ganiać dwie kondygnacje w dół po schodach i sprawdzać jaka jest temperatura kotła, a jaka bojlera. To znaczy jest to sterownik pokojowy, mogę na nim zmieniać temperatury zadane, tryby pracy itd, ale wszystkimi pompami steruje ten główny przy kotle, a ten na górze robi za jego dodatkowy wyświetlacz i stację pogodową :)

Chyba że wolisz nim naprawdę sterować, ale wtedy lepiej kupić bezprzewodowy (mam taki do pieca gazowego) i przenosić tam gdzie akurat są dzieci albo inna impreza :)

A jaki masz ten wyswietlacz - jego koszta 

Sterowac to ja bym chcial  z domu jak najbardziej  - ale to tez nie sztuka wydac kupe kasy dla zabawki w ktorej przeciez nei zmieniam ustawien caly czas  - poprostu ludzie zachwalaja sobie regulatory za maja temperature wymarzona w pokojach i wgl -

ale znam duzo osob co zaluja ze wydali tyle kasy -albo nei sprawdzilo sie to w ich instalacji a beda mowic zachwalac - sami sobie przecza nie wiem w jakim celu 

Mi jak cos nei wypalilo albo kupie badziewie to mowie jak jest by inni nei popelnili tego samego bledu 

POzdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygoda jeśli znajdziesz naprawdę "reprezentatywne" miejsce dla tego termostatu, a z tym jest różnie. ON/OFF pompy odpada, bo albo zalewasz kocioł zimną wodą z układu, albo każesz mu gwałtownie hamować. Jak chcesz mieć podgląd lub możliwość regulacji parametrów z domu (zewnętrzna kotłownia), to pewnie, że sobie życie ułatwisz. Trzeba tylko jeszcze mieć czym sterować (siłowniki). Najlepiej sprawdza się sterowanie pogodowe. Jeśli zaś chcesz mieć możliwość wprowadzania stref czasowych, to termostat tygodniowy jest niezbędny.

 

Nie wiem czy takich odpowiedzi oczekujesz, ale jak dostaniesz 10 razy na "jaki to ja jestem zadowolony" i 10 razy na "nie kupuj, bo zbędny" to i ak mądrzejszy nie będziesz. Ty się siebie zapytaj co byś chciał mieć.

Jak najbardziej  moja instalacja jest z zaworem 4d i pogodynke mam caly czas zalaczona

 

Tylko co poradze na to ze mam to do siebei ze moglbym w kotlowni spedzac duzo czasu  - tam cieplo czysto przytulnie - moj maly garaz zimowy

Tak masz racje  zapewne beda spzreczne informacje i takowych ale prawdziwych oczekuje od uzytkownikow 

 

W100% zgodze sie  ze to sobei musze zadac to pytanie - wydaje sie mi ze chcialbym poprostu miec wglad do tego co sie dzieje w kotlowni  - a nei musowo to szperanai ustawien - bo pzreciez na codzien tego nei robie  - ale lubie zerkac co sie dzialo w nocy i prowadzic obserwacje i wgl 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, ale lubie zerkac co sie dzialo w nocy i prowadzic obserwacje i wgl 

Pozdrawiam 

 

Wiec potrzebujesz urządzenia elektronicznego, które będzie mierzyło i zapisywało do bazy danych, temperatury kotła, temperatury w gałęziach instalacji CO, temperatury pomieszczeń i temperaturę zewnętrzną.

Można jeszcze parę ciekawych rzeczy zmierzyć i zapisać np. wilgotność szybkość wiatru, zapylenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no Panie Andrzeju az tak nie wymagam 

Wystarczy mi mysle wglad do podstawowego widoku kotla  :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, Wystarczy mi mysle wglad do podstawowego widoku kotla  :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes: 

 

 

To zrób zdjęcie swojego kotła, opraw w ramkę i postaw na biurku.

 

Poniżej podam Ci adresy dwóch blogów prowadzonych przez uzdolnionych dzieciaków.

Tam możesz wydać te 500 zł.

 

https://techniczny.wordpress.com/ ,tego autora  Inteligentna kotłownia z kotłem na ekogroszek https://techniczny.wordpress.com/2013/06/09/inteligentna-kotlownia-z-kotlem-na-ekogroszek/

http://projektpimalina.blogspot.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie  na temat - Jesli w takowy sposob sie Pan udziela na forach  - to THX  :D  :D  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja mam Spk lux, ale tylko tak sobie dla podglądu (bo wszędzie nie utrzyma Ci temp. pomieszczeń). Temperaturą w pokojach steruje danfoss link z głowicami na grzejnikach danfoss connect. I tu u mnie znakomicie się to sprawdza.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz całkiem fajny sterownik. Możesz do niego podłączyć zarówno termostaty i sterowniki pokojowe. Przewodowe i bezprzewodowe typu ON/OFF (załącz/wyłącz ogrzewanie) jak i bardziej inteligentne firmy Tech komunikujące się ze sterownikiem łączem szeregowym. Trzeba wtedy pociągnąć od kotła do domu skrętkę, ale wtedy masz podgląd w parametry pracy całej instalacji. W przypadku ON/OFF nie będziesz już miał takich możliwości.

Poza ww możesz też dokupić moduł internetowy i mieć podgląd do sterownika kotła poprzez internet, obsługując go z komputera, tabletu czy telefonu komórkowego.

 

 

Ja przy swoim kotle mam podobny sterownik Bruli z obsługą poprzez internet. Fajna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz ten wyswietlacz - jego koszta 

 

Ponieważ przy kotle wisi Tech ST-409N, to wyżej na ścianie jest Tech ST-280. Już teraz nie przypomnę sobie ile to kosztowało, przy całym zamówieniu z hurtowni to pewnie i tak wyszło jak gratis. Używam tego górnego pewnie z raz na tydzień, nigdy mi się ten zakup nie zwróci, ale w razie czego - jest :) Nie ma co robić z siebie takiego ascety, to się robi raz. Później będziesz ryć w tynku, żeby położyć skrętkę? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Masz całkiem fajny sterownik. Możesz do niego podłączyć zarówno termostaty i sterowniki pokojowe. Przewodowe i bezprzewodowe typu ON/OFF (załącz/wyłącz ogrzewanie) jak i bardziej inteligentne firmy Tech komunikujące się ze sterownikiem łączem szeregowym. Trzeba wtedy pociągnąć od kotła do domu skrętkę, ale wtedy masz podgląd w parametry pracy całej instalacji. W przypadku ON/OFF nie będziesz już miał takich możliwości.

Poza ww możesz też dokupić moduł internetowy i mieć podgląd do sterownika kotła poprzez internet, obsługując go z komputera, tabletu czy telefonu komórkowego.

 

 

Ja przy swoim kotle mam podobny sterownik Bruli z obsługą poprzez internet. Fajna sprawa

Obsluga poprzez internet - to chyba kawa na lawe - bo wtedy mamy pelna obsluge i kontrole sterownika i jego instalacji 

 

Bedac poza domem nie musialbym ganiac zony do pieca i wgl  - krotki wglad na smartfonie i wiem co jest na rzeczy 

Co nam potrzebne do takiej obslugi - karta abonamentowa dla modulu -  co z jakies sieci korzystne  i wgl???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ przy kotle wisi Tech ST-409N, to wyżej na ścianie jest Tech ST-280. Już teraz nie przypomnę sobie ile to kosztowało, przy całym zamówieniu z hurtowni to pewnie i tak wyszło jak gratis. Używam tego górnego pewnie z raz na tydzień, nigdy mi się ten zakup nie zwróci, ale w razie czego - jest :) Nie ma co robić z siebie takiego ascety, to się robi raz. Później będziesz ryć w tynku, żeby położyć skrętkę? :)

No to obsluga jest na dobrym poziomie  :) 

 

Tak masz racje robi sie raz - tylko jak sam Kolega wspomnial "Używam tego górnego pewnie z raz na tydzień" noi obsluguje jedno pomieszczenie  , wiec w moim przypadku gdybym chcial obsluge wielu pomieszczen trzeba by bylo sie nawiazac do postu #12 kolegi gilal ,a;e to juz kieszen by calkiem poczula :(

 

Jest takie powiedzenie dotyczące budowania: „Pierwszy dom dla wroga, drugi dla przyjaciela, trzeci dla siebie”

Potwierdzam ze w moim przypadku tak wlasnie jest - wynika to zapewne z moich czestych wyjazdow delegacji i wgl  - zona zostaal sama ze wszytskim , ale nawet zaprzyjazniona Pani architekt nei doradzila - a moze tak a moze inaczej itp itd

 

Dziwie sie nie  ktorym , ze zębami zgrzytaja jak sie czlowiek o cos pyta - 2, 3razy to samo  Rozumiem  takich ludzi  szukaja porad by moc potem byc zadowolonym ze swoich poczynan oraz pomocy forumowiczow , dlatego tez to co umiem robie sam, bo ekipe nawet jak pilnujesz to i tak *** dana robote  :angry:  :angry:  :angry: 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPKG LUX jest z połączeniem radiowym (nie trzeba kuć).

Sterowanie osobne temperaturami pomieszczenia (coś podobnego jak ja mam danfoss,a) ma TECH.

Sterowanie modułowo przez net to pewnie lepszy wydatek niż sam panel pokojowy bo (jak sieć dostępna) masz cały czas dostęp do kociołka.

No, ale wszystko to są koszty dla wygody i też często wymagane przy wyjazdach.

Jak zwykle wybór należy do Ciebie :)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, nawet ten mój tech ma opcję internet i gsm. Pytałeś o kartę do gsm - nie wiem czy admin nie uzna tego jako kryptoreklamę, w każdym razie napiszę, że do alarmu założyłem "play". Raz na rok doładowanie za 5 zł i z głowy ("rok ważności konta").

Radiowy mam sterownik Salus do kotła gazowego, nieźle się sprawdza w połączeniu z głowicami termostatycznymi na grzejnikach (one pilnują temperatury w innych pomieszczeniach, sterownik powinien być w najchłodniejszym, ale żona go nosi za dziećmi). Na górze mam tylko dwie pętle podłogówki, a reszta pomieszczeń z grzejnikami, chociaż teraz w sypialniach dołożyłbym jeszcze podłogówkę, jakieś bardzo luźne pętle, nie do ogrzewania pomieszczenia tylko podgrzewania podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec z Waszych wypowiedzi i przedstawieniu kilku argumentow pozostane chyba nad zakupem module ethernet - tylko czy po wejsciu przez internet jakie sa funkcje w ekranie - bo nie znalazlem filmiku zadnego co by ktos ladnei pokazal po zalogowaniu na smartfonie lub laptopie co jest dozwolone za pomoca takiego modulu i co moge czynic 

Pozwolilem sobie luknac na pewna wypowiedz w ktorej to uzytkownik korzysta z e-coala  bardzo ladnei to jest zobrazowane po wejsciu w link - czy jest mozliwosc ze ja jako uzytkownik defro i techa moge sobie pozwolic na taki modul ecoal 
Pozdro 
https://esterownik.pl/device/1638   czy w Techu tez mamy taki wglad i ocene sytuacji i wgl  - bo w esterowniki podoba mi sie taki podglad czysto jasno   :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolilem sobie luknac na pewna wypowiedz w ktorej to uzytkownik korzysta z e-coala  bardzo ladnei to jest zobrazowane po wejsciu w link - czy jest mozliwosc ze ja jako uzytkownik defro i techa moge sobie pozwolic na taki modul ecoal

 

Nowy sterownik e-coal kupisz tylko z kilkoma kotłami. Samego sterownika nigdzie nie kupisz. Jeżeli już to używany z drugiej ręki.

Podobny do e-coal jest Bruli i ten możesz kupić nowy lub poszukać starszej, używanej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec z Waszych wypowiedzi i przedstawieniu kilku argumentow pozostane chyba nad zakupem module ethernet - tylko czy po wejsciu przez internet jakie sa funkcje w ekranie - bo nie znalazlem filmiku zadnego co by ktos ladnei pokazal po zalogowaniu na smartfonie lub laptopie co jest dozwolone za pomoca takiego modulu i co moge czynic 

 

Pozwolilem sobie luknac na pewna wypowiedz w ktorej to uzytkownik korzysta z e-coala  bardzo ladnei to jest zobrazowane po wejsciu w link - czy jest mozliwosc ze ja jako uzytkownik defro i techa moge sobie pozwolic na taki modul ecoal 

Pozdro 

https://esterownik.pl/device/1638   czy w Techu tez mamy taki wglad i ocene sytuacji i wgl  - bo w esterowniki podoba mi sie taki podglad czysto jasno   :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes:

Witam

Tu możesz zobaczyć jak działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pRZeMoo przyjedz i zobaczysz na zywo jak dziala hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy na starszych wersjach v2 i v3 działa emodul i ten sterownik z wifi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pRZeMoo przyjedz i zobaczysz na zywo jak dziala hehehe

Tak masz racje  - tylko jak wroce to zapewne sie pojawie -ale wczesniej zadzwonie - 

Tylko Ty Woytas tyle zmian wprowadziles ze ja za rok moze Cie dogonie w technice   :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes:

 

Zatanawiam sie czy ten sterownik by dzialal idealnie u mnie 

DefroSmartII 3.5podglad do pracy tego urzadzenia    https://esterownik.pl/device/12857

 

Bo chciec zmienic teraz na K1PV4 to chyba drogi gips w porownaniu do stera od ecoali - tylko chyba nikt jeszcze takich zmian nei wprowadzil

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy na starszych wersjach v2 i v3 działa emodul i ten sterownik z wifi?

dziala na V2 i V3 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.