Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ht 15Kw Czopuch Srednica A Rura Wylotowa Srednica ..


jakies123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam kocioł Heiztechnik HT 15 kW zakupiony i zakupiłem rure o sredniczy 150mm tak jak w danych technicznych piec posiada  od czopucha do komina.Zastanawiam sie czy to normalne ze srednica wewnetrzna czopucha pieca posiada 149 mm a srednica rura 151mm i mam problem we włożeniem rury do czopucha.Wchodzi na 2-3 cm nie powinnal glebiej wejsc do czopucha? ( spaw  w srodku czopucha blokuje dalej ta rure )Moze jakas specjalna rura powinna byc kupiona inna niz 150 mm ? Czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 cm to już nieźle, tylko solidnie wsadź drugi koniec do rozety, spoiny zalep silikonem do kominków, tym do 1000 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, sprawdź jeszcze dobrze oba końce tej rury, przypomniało mi się, że te czarne spalinowe co ja kupowałem do przyłącza kominowego miały na jednym końcu taki lekko przetłoczony kielich, żeby dało się włożyć jedną do drugiej. Tak naprawdę to by było najlepsze rozwiązanie, jakby Ci się udało rurę nałożyć NA czopuch, a nie do czopucha. Może próbujesz zakładać złym końcem? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.