Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odpływ Od Umywalki Łazienka


jackjj

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś z kolegów podpowie jak to można naprawić bez rozkuwania ściany?

Szlag by to nie wiem czy ja to zrobiłem jak wyjmowalem korek z rury czy ktoś po hydrauliku....

 

Mam pękniętą rurę od odpływu do kanalizacji od umywalki ta co jest w murowana w ścianę....

Woda cieknie....nie umiem tego uszczelnić

4d5d03e06daab0306d0e02649d62c832.jpg

 

Yasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silikon sanitarny i do dzieła :D

Oczyść i odtłuść dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę dodawać Ci roboty, ale lepiej byłoby odłączyć syfon i zajrzeć czy pomacać jak daleko w głąb ściany sięga to pęknięcie. Rury gorszego gatunku mają tak, że po jakimś czasie po prostu rozdzielają się na włókna, to znaczy że takie "zarysowanie" może się ciągnąć przez całą rurkę. U Ciebie to pewnie jest i tak kolanko, ale lepiej sprawdzić całość i wysmarować pęknięcie silikonem od środka, żeby Ci się nie sączyło w ścianę. A składając to z powrotem możesz sobie dołożyć rozetkę, zawsze to bardziej elegancko wygląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był mój Mistrz sztuki hydraulicznej, będzie wymieniał kolano w ścianie - trzeba rozkuć. Powiedział, że za szufladą na silikon jak zacznie się sączyć po roku to nawet nie zauważę i chatę zaleje....potem jak to wysuszyć

 

Yasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kuciem zawsze zdążysz. Ja bym kupił białą rurkę fi 32, uciął od kielicha tylko tyle ile wchodzi w kolanko, odtłuścił i wysuszył co trzeba i wkleił króciec do kolana klejem do PVC. Nie ma opcji by to przeciekło, a "zapas" odległości do syfonu masz wystarczający.

 

Jak następny kielich rozsadzisz, to będziesz kuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł! Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miszczu sztuki hydraulicznej przyjechał i jednak wymienił kolano w ramach gwarancji poczciwy chłop ....

cieszę się bo za szufladami nic bym nie widział jakby się coś działo...a tak trochę bałaganu i można spać ze spokojną głową.... Nie myślałem że tak szybko ogarnie ja bym się z tym chrzanił pewnie pół dnia

 

Yasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.