Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Wygrzaniem Domu . Proszę O Rady


RadzioRadman

Rekomendowane odpowiedzi

 to ile ustawić na zasilaniu na mieszaczu 50 wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od wczoraj trzymałem na mieszaczu 50 stopni , zaraz jade po pracy i zmniejszam na 35 stopni , mam nadzieje że nic nie popęka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie , wczoraj zjechałem temperaturą bo było już w domu 24 stopnie zakręciłem grzejniki i puściłem na razie jeszcze na podłogę 40 stopni, piec teraz cały czas w pidzie wchodzi w podtrzymanie ( przynajmniej raz na godzinę) czy to dobrze jak w pidzie wchodzi w podtrzymanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak z własnego doświadczenia. Jak kociołek się nie brudzi, nie pali za dużo, i ładnie dopala. To nie ma sensu się tym przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że trochę jest niedopalonych kawałków węgla co zrobić?

 

i sadzy mam dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualnie jeszcze nie ocieplony na wiosnę ruszam z ociepleniem, powierzchnia użytkowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd sadza, spieki, dużo popiołu to pisałem w poście nr.14

Ciężko się powtarzać.

 

Docieplisz, spadnie zapotrzebowanie, będzie pracował i spalał inaczej.

Pierwsze zmiany będą po obniżeniu podłogi i skręceniu grzejników na bardziej normalne użytkowe nastawy

 

Palić, czyścić i cierpliwie wygrzewać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki pieklorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,ocieplony domek spokojnie ogrzeje kociołek. Jeśli mogę doradzić to ocieplaj minimum 15ką styropianem...A jak dasz 20cm to nie zaszkodzi.Nie słuchaj lokalnych fachowców że 10ka wystarczy bo"panie tak wszyscy ocieplają". 

Ale powoli robi się to chore ....kociołek na styk lub nawet za mały. Minimalny zapas mocy jest potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponowali mi 12 cm ale dam 15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według ciepła właściwego wyszło mi 12 kw + 4 KW CWU przy -20 stopni, normalnie przy 0 stopni 7 KW + 4KW CWU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę jeszcze o radę bo zauważam kawałki niedopalonego węgla i spieki brązowe czym regulować. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sytuacja u mnie wygląda tak że grzeje w domu samą podłogę 38 st na zasilaniu. Piec mam ustawiony w automacie temperatura zadana 55 stopni powrót 23 stopnie. Piec mam ustawiony na 65 % mocy, kocioł dobija do 58 wchodzi w stan podtrzymania rośnie jeszcze do ok 60 stopni, później  spada do 49 stopni i tak w kółko , pali około 1,2 kg/h , długo pracuje na 65 % mocy podczas podjeżdżania i wydaje mi się że dlatego jest dużo sadzy, odejmuje paliwa ( -19 %) i nadmuch (-8%). Poradzicie czy to dobrze czy jeszcze coś dodawać czy odejmować? Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrót 23 to zabójstwo dla kotła. To normalne ze bedziesz miał sadze Przy tak zimnym powrocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I normalne że kocioł będzie długo dobijać do zadanej i mieć duże spadki temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co poradzić jak mam tylko podłogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile najlepiej stopni na powrót

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest to samo powrót ok 24 stopnie ale mam 2 drabinki w łazienkach podłączone cały czas i mieszają wodę trochę na powrocie ogólnie trochę lipa z tą temperaturą nie wiem jak by to musiało być podłączone żeby powrót był gorący pewnie pod bufor ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.