Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Wygrzaniem Domu . Proszę O Rady


RadzioRadman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie, była pora na dobór kotła padło po rozmowie na forum 17 KW dzięki wszystkim aktywnym za pomoc w doborze. Teraz mam problem z rozpaleniem w zimnym domu. W automacie kociołek mi głupieje (być może za dużą moc osiąga a za zimny powrót ma i wypycha mu żar) Na ustawieniu na rękę według zaleceń pana z serwisu:

 

moc nadmuchu: 40 %

czas pracy podajnika: 15 s

czas przerwy podajnika 45 s

 

temperatura zadana 55 stopni C , piec osiągnie tą temperaturę  wejdzie w stan podtrzymania ale zaraz szybko leci w dół , temperatura na powrocie była około 27 stopni rozumiem że jeszcze zimna,  dużo daje powietrza i nie pytajcie ile sadzy, spalanie na 24 godz. 68 kg węgla. Macie jakieś rady dla mnie pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cierpliwości, to musi potrwać. Gdy dom sie wygrzeje spalanie spadnie.

 

Powietrze doreguluj tak by płomień był pomarańczowy lub żółty, żar sie nie zapadał i nie spadał z palnika.

 

Sadza to albo zbyt mało powietrza, albo zbyt częste przechodzenie w podtrzymanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt bogate nastawy,z których nie ma na razie korzyści.

Kocioł powinien moim zdaniem przy wygrzewaniu domu,podłóg pracować bez odstawiania,żeby mógł obrócić całym układem i żeby nie był zalewany non stop wystudzoną wodą.

Spróbuj rozciągnąć parametry na 8s czas podawania,przerwa w podawaniu1min,nadmuch 35% i pompa(y) muszą pracować cały czas.

Jakim węglem palisz?,jaki palnik i czy został przez instalatora uszczelniony

 

Ten SAS Multi to pewnie z rusztem wodnym? i dlatego zwiększona ilość sadzy w kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz podpięty bojler, puść pompę CWU w trybie ciągłym - powinna pomóc dogrzać powrót (chyba, że już to zrobiłeś...)

 

Temperaturę zadaną daj większą - 65 stopni zamiast 55, co do mocy - jeżeli ustawisz na 8/60 jak Kolanin radzi, boję się, że sterownik wygasi kocioł, bo odczyta że za wolno rośnie temperatura (sterowniki często taki alarm mają, jeżeli Twój tego nie ma - możesz próbować).

 

Druga możliwość: wygaszaj palnik, popal ostro na otwartym popielniku na ruszcie awaryjnym, podgrzejesz wstępnie instalację w ten sposób i dopiero wówczas załącz podajnik - tylko musisz być na miejscu i pomieszkać w kotłowni....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku dużo spali bo dom zimny jeżeli masz zawór 4d to nie puszczaj całe mocy na grzejniki tylko ustaw pół na pół jeżeli masz podlogowke to ustaw na max. Co do ustawień to musisz sam dobrać bo to tak naprawdę indywidualna sprawa każdego kotła.

 

Defro Komfort Eko Duo Uni R 25 kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kocioł konkretnie jaki?

Ok.68kg/24h to praca z mocą w okolicy 17kW.

On nie może tak mocno rozciągać pauzy jak mu sugerujecie. Można na mniejszych dawkach i krótszych pauzach. NP. 5sek praca i ok. 15 pod 18sek pauza. Jak spala nadal takie ilości na dobę, to tylko tego typu nastawy się nadają.

 

To już kocioł pracujący w realu na paliwach ze składnic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie. Kocioł jest dobrany prawidłowo. To jest normalne zachowanie w niewygrzanym budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Radzio skąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolanin jakie rezerwy? To teraz fest gwizda. Tak to wygląda na sporej części paliw w palnikach opartych o kolano pracujących w pobliżu mocy znamionowej kotła. Spadnie zapotrzebowanie, spadną generowane moce, zrobi się większy nadmiar, to się rozjaśni.

 

Ciężko się z tym powtarzać, ale retorty wcale nie lubią pracować na maxa, to teraz ktoś przyjął taką mode i trend, aby było na styk lub deko mniej. Z jednej skrajności ze zbyt dużymi w druga z doborem na styk.

 

Spokojnie, niech wygrzeje i ustabilizuje to potem przyjdzie czas na zabawy.

5/15 i spokojnie po 2sekundy pauzę zwiększać, odczekać ze 3h sprawdzić czy wolniej dobija do nastawy i dopiero ewentualnie kolejne 2sek pauzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sorry za przerwę ale na weekend miałem dużo roboty na budowie i przy piecu. Piecem palę w pidzie turbo, jest już trochę lepiej  piec nie wygasza ale mam moc ustawioną na 65 % po inaczej zasypie go węglem , temperatura na powrocie już 30 stopni w domu już dochodzi do 22 stopni , na razie wygrzewam podłogówkę u góry mam 50 stopni zwiększam o 5 stopni co dzień, na dole w piwnicy jeszcze nie uruchomiłem podłogówki , troszkę dużo tej sadzy jest , i najważniejsze pytanie myślicie że kocioł jest naprawdę za mały 17 KW na 260 m. Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel ma kaloryczność ok 22- 24 MJ, podajnik ślimakowy , sterownik multifun . Teraz spalanie według sterownika pokazuje 1,5 kg na dobę

 


kolega pisał wcześniej że dużo sadzy to znaczy że wchodzi w stan podtrzymania, u mnie faktycznie w pidzie wchodzi co jakiś czas w stan podtrzymania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze,że kocioł się odstawia,jest sadza to zapewne kopci i rezerwy mocy są,jakie należy sprawdzić ale ze strony użytkownika cisza...

 

Odstawiał się bo temperatura zadana 55 stopni - powrót był 10 stopni  i temperatura w kotle szybko spadała pid podjeżdżał na 100 % a temp powoli rosła i przesypywał go węglem , ustawiłem moc na 65 % i jakoś powoli dawał rade , aktualnie jade maksym,alnie cały czas na ustawionej mocy górnej 65 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Radzio skąd?

woj. Opolskie , Kędzierzyn Kożle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo ciekawy czy ten piec to dźwignie mając do ogrzania tyle ile ma, nie mogłem się powstrzymać od tego posta oby nie było podobnego tematu jak rok temu.

teraz już sam zaczynam się bać czy nie jest za mały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, była pora na dobór kotła padło po rozmowie na forum 17 KW dzięki wszystkim aktywnym za pomoc w doborze. Teraz mam problem z rozpaleniem w zimnym domu. W automacie kociołek mi głupieje (być może za dużą moc osiąga a za zimny powrót ma i wypycha mu żar) Na ustawieniu na rękę według zaleceń pana z serwisu:

 

moc nadmuchu: 40 %

czas pracy podajnika: 15 s

czas przerwy podajnika 45 s

 

temperatura zadana 55 stopni C , piec osiągnie tą temperaturę  wejdzie w stan podtrzymania ale zaraz szybko leci w dół , temperatura na powrocie była około 27 stopni rozumiem że jeszcze zimna,  dużo daje powietrza i nie pytajcie ile sadzy, spalanie na 24 godz. 68 kg węgla. Macie jakieś rady dla mnie pozdrawiam

 

te 68 kg spalania było przy ustawieniach jednego fachowca co do mnie przyjechał i ustawił

czas podawania 8 s

czas przerwy podawania 35 s

moc dmuchawy 48 %

 powietrzem waliło dużo palił a sadzy jeszcze więcej i przełączyłem na pida tak jak wyżej pisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz już sam zaczynam się bać czy nie jest za mały

http://cieplowlasciwie.pl/wynik/1xex   wyszło przy - 20 stopni max 18 Kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyliczenie masz na gotowy, zaizolowany, zamieszkały oraz umeblowany dom

 

Teraz grzejesz budowę. Jak zaczynałeś wpisy kocioł musiał pracować bardzo intensywnie.

Wygrzewaj stopniowo i z głową, to za jakiś czas spalanie spadnie. W miarę normalne będzie dopiero jak pojawią się drzwi, meble oraz izolacja

 

Teraz musi gwizdać, a jak gwizda to już było pisane co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pieklorz  myślisz że ta 17 nie będzie za mała, bo już skradam zmysły że zawaliłem że mogłem wziąć 23 kw, nie mam jeszcze styropianu ale na wiosne ocieplam jeszcze 15 cm . Pozdrawiam i dzięki serdecznie wszystkim za porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wszystkie te perypetie musisz brać na poczet kosztu budowy domu.

Patrz na to przez ten pryzmat  (wysokie spalanie, gorszy popiół i sadza)

 

Systematycznie po wygrzaniu i dalszym uzupełnianiu budowy o izolację, drzwi będzie to spadać.

Dobierz optymalne temp. i nie szarżuj z nimi, może grzać dłużej bardziej łagodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już w domu 22 stopnie , ale jadę z podłogą jeszcze do 60 stopni i jak ja wygrzeje to zjeżdżam w dół, ile tak trzymać stopni na budowie 17 nie będzie za mało do wyschnięcia tynków i posadzek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.