Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sekom Skam- P Plus


al1

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdziłem go na rosyjskim i na Wesołej i przy sterowniku SPPv2L nie musiałem robić żadnych korekt ani nastaw od samego początku.

 

Przy bardzo małym obciążeniu na grzanie CWU + dogrzewanie CO okresowe sprawność wyszła na poziomie 72-78 %, popiół dopalony idealnie, zero spieków koksowych przy Wesołej.

 

Fotek za bardzo nie ma co robić bo są na stronie a w kotle już niewiele widać.

 

Z minusów trzeba nauczyć się rozpalania - trwa dłużej niż przy retortowym bo z 15-20 minut i wygląda nieco inaczej bo nie widać gdzie się pali - po kilku razach nabierze się wprawy, drugi to nagrzewanie się obudowy palnika do około 60 C więc w kotłowni będzie ciepło - już myślałem o obłożeniu jej wełną ;-)

Prosże powiedz mi jak wygląda palenie groszkiem w takie miesiace jak teraz wrzesień pażdziernik. Na ta chwile przepalam ( stary kocioł na wszystko ) każdego dnia drewnem tak od godz 15 do 23 się wypala . to na moje metry w taką temp. wystarcza . Jak to wygląda w przypadku odpalenia groszku ? ( stałopalenie) . Czy dobrze myśę , że przestawianie na tryb letni wystarczy ??? A dopiero jak tem 0 lub - minusowwe to zostawiam na tryb zimowy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tom378 nie, skamp-pv został tak skonstruowany, aby:

a) pellet spalac na zmodyfikowanym sv-200, bo była taka myśl, ale teraz na to czasu nie ma i pewnie do wiosny nie będzie

b. w to miejsce jest ramka przejściowa i montowany palnik pelletowy, (sv-200 spala na zasadzie palnika pelletowego..) chwilowo nie powiem jak się nazywa, tutaj z kolei czekam na świeższą wersje sterowania, temat pewnie też się na wiosnę przesunie

 

 

Ja u siebie w domu mam tak,że sv-200 grzeje budynek od godziny 17-ej do 8rano a później zawór mieszający na dom sie zamyka i grzane jest tylko cwu (od 8 do 17-ej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosże powiedz mi jak wygląda palenie groszkiem w takie miesiace jak teraz wrzesień pażdziernik. Na ta chwile przepalam ( stary kocioł na wszystko ) każdego dnia drewnem tak od godz 15 do 23 się wypala . to na moje metry w taką temp. wystarcza . Jak to wygląda w przypadku odpalenia groszku ? ( stałopalenie) . Czy dobrze myśę , że przestawianie na tryb letni wystarczy ??? A dopiero jak tem 0 lub - minusowwe to zostawiam na tryb zimowy ??

 

Sterownik ma funkcję "autolato" ale teraz z niej nie korzystam, termostaty na grzejnikach załatwiają sprawę i w domu mam około 23 stopni a w kotle zadane 60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jednak tak jak powiedziałem , jest to spalanie ciągłe - nadmiar ciepła musi iść w komin. 

Może jednak , przy mojej powierzchni do ogrzania , pomyśleć o kotle typowo  na pellet , ewentualnie pellet , drewno ??

A jeśli tak , to który - może Kostrzewa twin bio luxury 12 kw ??? albo eei pellet 12 kw ???

A może Biawar pellux compact 12 kw , a może mini Greń . 

Możecie coś pomóc , w tym temacie ???

Przepraszam , jak to zapytanie podałem w złym poście  , to proszę o przekierowanie  .

To wcale nie znaczy , że ekogroszek i kocioł 5 klasy już nie wchodzi w grę .

Nadal palę w kotle weglowym . Myslę ,że skoro mam zmieniać -( jeszcze nie w tym sezonie ) to chcę byc naprawde zadowolony . 

PS. Gaz mam w ulicy , ale jakoś nie mogę się do niego przekonać - cena , opłata stał , opłata zmienna i inne takie ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dzięki Pieklorz , czyli finalnie kociołek miałby 125 cm kosztem ciut niższego popielnika - to już humor mi poprawiło :) Ten obniżony kosz na jakiej wysokości od ziemi będzie miał wsyp bo z dtr wynika że fabryczny jest ciut niżej niż górna krawędź kotła? Defletora bym nie ruszał bo to wielki atut SKAMA w porównaniu z tymi pięknymi z rusztem wodnym na którym awaryjnie można spalić zeszyt 60 kartkowy na płasko :)

deflektor Skama to wcale nie jest takie cudo jak myślałem kupując kocioł.Po pierwsze bardzo obniża temp spalin dochodzących do wymiennika/nawet producent zaleca w tym przypadku wyjęcie tylnej płyty/a po drugie przy kiepskim węglu pył czopuje otwory.O udręce ich przetykania nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Powiedzcie mi jak montuje się agros pid plus na kotle i jak się otwiera obudowę sterownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.