Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sekom Skam- P Plus


al1

Rekomendowane odpowiedzi

W drugim labo tez go testowali, inny producent kotłów próbował powalczyć i niby przy tej rotacji mocniej unosi pyły

Zobaczymy też czo odpowie "czas" na te rotacje

 

Ja rynek palników pelletowych obserwuję od paru sezonów, cały czas podchodzę do tego jak pies do jeża, jak obserwuję większość rozwiązań konstrukcyjnych.

To jest wszystko fajne, jak jest nowe. W dalszej perspektywie patrzę na to, jak się dany model palnika rozbiera, jakie jest dojście do wymiany zapalarki itp. kwestie

 

Nadchodzi powoli czas, aby jednak na coś się tu zdecydować, bo lobby działa, rozporządzenia promują pellet z różnych powodów..

a i łatwiej też przy tym paliwie zawalczyć o ecodesign.

Czekam jeszcze na drobne poprawki i przekonuje mnie trzecia konstrukcja, o której chwilowo nie chcę więcej pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwolnij trochę Pieklorzu bo naprawdę Ci zdrowia zabraknie a ustawodawcy mają takie pomysły że i tak ciężko za nimi nadążyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten nowy skam pv-12kW bedzie łykał gorsze wegle i miał równie dobrze co skam-p? będzie dostępny z batorym? Kiedy można spodziewać się go w oficjalnej sprzedaży?

Jaka pojemność zasobnika na paliwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieklorz - dużo dobrego słyszałem o Pellas X mini revo., na pewno wiesz o czym mówię . Swego czasu myślałem o pellecie , ale troche dużo go potrzeba do grzania  - znów koszty .

PS .  Czy myślałeś kiedyś o rozwiązaniu o kotle na dwa palniki : 1 ekogroszek  2 pellet  ???

          Teraz  to pojechałem co ??? :D Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harry

Z użyciem aparatury pomiarowej paliliśmy groszko-miałem z lokalnego składu, ekogroszkiem no-name z lokalnego, z klasyfikowanych anmag-Gold i w labo paliwo handlowe od bodajże firmy konzbi lekko >26MJ. Na tych wszystkich udawało się mieścić w ryzach Vej klasy. Na pierwszych dwóch na styku bo pyły z sesji 30minutowych były 39-40, ale się mieściły mogę później fotę zapodać.

 

Batory nawet ten mały nie wejdzie do komory spalania tak, aby z niego bez problemu spadł popiół.

 

Tom378

Nie tyle, co myślałem, ale tak ten wymiennik powstał, aby można było zamontować palnik pelletowy. Tu jeszcze jednak przed testami jesteśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co nowego w temacie skam pv 12 kw . Bo w sieci nadal cisza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na papiery z badań, gdy dotrą będą informacje w sieci.

 

Tymczasem Skam-PV 12 działa u mnie i bez tych papierów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj była informacja z laboratorium,że postarają się jutro dostarczyć dokumenty tj atest

Wstępnie wiem,że

12,9kW , sprawność 94,3%, OGC na poziomie 6, CO - 22mg/m3, Pył 27mg/m3

30%mocy 3,9kW, sprawność 93,8%, OGC na poziomie 4, CO - 140mg/m3, Pył 33mg/m3

 

Atest będzie wystawiony w dwóch wersjach, jedna na nasz Polski rynek z wynikami w przeliczeniu na 10%tlenu

drugi będzie wystawiony pod rynek Niemiecki także z wynikami w przeliczeniu na 13%tlenu, bo podobno tak sobie życzą nasi sąsiedzi, tutaj na jednym ateście będą wyniki z przeliczeniem na 10%tlenu oraz wyniki w przeliczeniu na 13%tlenu. Nie wiem czy to będzie do czegoś potrzebne, ale tak zostało to zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane, atest itp. są już na stronie

Do Skamp-PV tego mniejszego jest palnik SV-200 w wersji dopasowanej mocą max. do przebadanego kotła (w skrócie mniejszy)

Sterowniki:

Talos z softem pod palnik obsługujący 2pompy,podajnik, dmuchawę, czujnik otwarcia klapy kosza,  z kolorowym wyświetlaczem, wykresami pracy, licznikiem dobowego spalania, rozbudowa o panel domowy T1000 w tej chwili wersja przewodowa, moduł zaworu alligator, moduł gsm spider

 

lub

internetowy SPPv2 z obsługą siłownika zaworu, do 5pomp, podajnik, dmuchawa, cz. wewn,zewn, spalin, zaworu, czujnikiem otwarcia klapy kosza. Wykresy pracy na www, dane spalania, opcja rozbudowy o ciepłomierz, panele domowe serii PPXv2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie . Czy skam pv 13 kw może być w wersji z bocznym wyjściem spalin ( podobne rozwiązania - boczne i górne były w skam p premium 12 kw . Chodzi mi oto żeby go max dosunąć tyłem do ściany  ?????

Drugie to prośba o rysunek wnętrza kotła  jakieś zdjęcie , prezentacja .

I trzecia rzecz to zapytanie o laboratorium . Certyfikat dla skam pv jest jak dobrze doczytałem z laboratorium Stąporków ????

A ja znalazłem coś takiego : 

                          Prawo do wysta­wia­nia cer­ty­fi­ka­tów 5. klasy mają tylko akre­dy­to­wane labo­ra­to­ria. W Pol­sce są to:

  • ICHPW Zabrze, nr akre­dy­ta­cji AB 081
  • Insty­tut Ener­ge­tyki w Łodzi, nr akre­dy­ta­cji AB 087
  • Urząd Dozoru Tech­nicz­nego, Poznań, nr akre­dy­ta­cji AB 001

Co z tym fantem . Pytam bo kiedyś przy kotle na pellet pytałem o laboratorium z Brna . Odpowiedź też była na NIE . Mówię tu o dopłatach i o tym żeby za rok dwa ktoś nie czepiał się mnie ze mój kocioł to wcale nie 5 klasa . 

PS. To wszystko robi się chore . Wiem . 

  • Pozdrowienia dla wszystkich , a przede wszystkim dla tych co planują wymianę kotła małej mocy  z 5 klasa , a najlepiej to jeszcze z ecodesign albo  może jeszcze z jakimś innym certyfikatem , pozwoleniem zakazem nakazem itd itd itd. ??????? To już sarkazm . 
  • Do usłyszenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być boczny wylot spalin.

Laboratorium musi mieć akredytację PCA.

Numer akredytacji AB i tu dana cyfra masz na każdym ateście wystawianym przez dany instytut.

 

Zakres uprawnień sprawdzić możesz tu: Www.pca.gov.pl

W Polsce są 4akredytowane laboratoria posiadające uprawnienia do badania kotlow zgodnie z pn-en 303-5:2012. 3z nich mają także uprawnienia do badania bezpieczeństwa i jest w tym gronie Stąporków jedynym ośrodkiem bez uprawnień do badania bezpieczeństwa pozostaje ichpw.

 

Atesty ze Stąporkowa są honorowane są kotły z papierami od nich na listach kotlow z dotacjami.

 

PS. Brno nie posiada akredytacji PCA, podobnie jak np. Instytut Górnictwa zatem to jest powodem odrzucania w danych gminach na terenie naszego kraju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za  szybką  odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laboratorium musi mieć akredytację PCA.

Numer akredytacji AB i tu dana cyfra masz na każdym ateście wystawianym przez dany instytut.

Zakres uprawnień sprawdzić możesz tu: Www.pca.gov.pl

W Polsce są 4akredytowane laboratoria posiadające uprawnienia do badania kotlow zgodnie z pn-en 303-5:2012. 3z nich mają także uprawnienia do badania bezpieczeństwa i jest w tym gronie Stąporków jedynym ośrodkiem bez uprawnień do badania bezpieczeństwa pozostaje ichpw.

 

Atesty ze Stąporkowa są honorowane są kotły z papierami od nich na listach kotlow z dotacjami.

 

PS. Brno nie posiada akredytacji PCA, podobnie jak np. Instytut Górnictwa zatem to jest powodem odrzucania w danych gminach na terenie naszego kraju

 

Brno posiada akredytację europejską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawijan, Instytut Energetyki tez posiada akredytacje europejską...

 

Tu chodzi o cos innego, Czesi na swoim terytorium przy dotacjach dążą do tego, aby produkty były zbadane u nich.

U nas w drugą strone jest tak,że jak chcesz kocioł na dotację, to sa zapisy, że certyfikat/atest musi byc wydany przez laboratorium posiadające akredytację PCA (Polskie Centrum Akredytacji). Brno takiego nie ma, zatem atest niby OK, kocioł V-kę ma, ale z programów z dotacjami to już niekoniecznie możesz skorzystać.

 

ot taka zagwostka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo - polskie kotły z polskimi certyfikatami, badane na polskim węglu i polskim powietrzu

I o to chodziło!

 

Większość Ogniw miała certyfikat z Brna i to może położyć Ogniwo na łopatki. ;).

 

PS

Nie wiedziałem o tych wymaganiach w Czechach, ale teraz rozumiem dlaczego Ogniwo badało swoje wyroby w Brnie i dlaczego

oferta Ogniwa na rynek czeski jest dużo większa niż na polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba do kolegi SUSPENSER - Jak sprawował - sprawuje się Skam PV 12 , jakieś fotki ,opinie ,spalanie .

 Prośba do kolegi Pieklorz - Czy ten Skam PV 12  bedzie tylko z palnikiem SV - 200 ??? - rurowy ?? rynnowy ?? 

Czy Może tez być w wersji która bardziej mi sie podobał w skam p premium stała retorta ???

Przepraszam jeśli zadaję głupie pytania  . Ta 12 PV coraz barziej mi sie podoba , ale ten palnik nie koniecznie - nowość jeszcze nie do końca sprawdzona . ??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mniejszy badany był tylko na mniejszej wersji sv-200 i w zasadzie inny tutaj nie wejdzie

Z palnika korzystam od września 2016 otwarcie a pierwsze jego testy robiliśmy w grudniu 2015r na skamach

 

Suspenser zdaje się sezon zakończył i teraz PC na lato chodzi. Zresztą musisz poczekać, co Ci napisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba do kolegi SUSPENSER - Jak sprawował - sprawuje się Skam PV 12 , jakieś fotki ,opinie ,spalanie .

 Prośba do kolegi Pieklorz - Czy ten Skam PV 12  bedzie tylko z palnikiem SV - 200 ??? - rurowy ?? rynnowy ?? 

Czy Może tez być w wersji która bardziej mi sie podobał w skam p premium stała retorta ???

Przepraszam jeśli zadaję głupie pytania  . Ta 12 PV coraz barziej mi sie podoba , ale ten palnik nie koniecznie - nowość jeszcze nie do końca sprawdzona . ??? 

 

Sprawdziłem go na rosyjskim i na Wesołej i przy sterowniku SPPv2L nie musiałem robić żadnych korekt ani nastaw od samego początku.

 

Przy bardzo małym obciążeniu na grzanie CWU + dogrzewanie CO okresowe sprawność wyszła na poziomie 72-78 %, popiół dopalony idealnie, zero spieków koksowych przy Wesołej.

 

Fotek za bardzo nie ma co robić bo są na stronie a w kotle już niewiele widać.

 

Z minusów trzeba nauczyć się rozpalania - trwa dłużej niż przy retortowym bo z 15-20 minut i wygląda nieco inaczej bo nie widać gdzie się pali - po kilku razach nabierze się wprawy, drugi to nagrzewanie się obudowy palnika do około 60 C więc w kotłowni będzie ciepło - już myślałem o obłożeniu jej wełną ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Suspenser

Jak wygląda praca palnika sv200 w trybie letnim (tylko CWU)?

Palnik również tak się nagrzewa do 60°?Oczywiście chodzi mi o paleniu bez wygaszania kotła,cały czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeliwo tak się nagrzewa. Podobnie masz na ekoenergiach batorych ironach itp. tam też potrafi nawet pod 80dochodzic na danym węglu. W przypadku brucerowatych takie temp masz w dolnej części rury żeliwnej blisko ramki mocującej do kotła. Tak jest w przypadku elementów żeliwnych. Myślę że niebawem uda się to nieco obniżyć w większym modelu 20kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Standardowo zasilanie i powrót to króćce 5/4cala

Dla prawidłowego działania 4d nie należy zwężać średnicy... czyli zawór 4d o średnicy 5/4cala, rura kocioł - zawór 5/4cala, rura zawór-powrót 5/4cala

łagodne kolanka  i jak najkrótsza drogą od zasilania do powrotu

a zwęzić możesz odcinki za zaworem na instalacje np. na 1cal i z instalacji do zaworu na 1cal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Harry

Z użyciem aparatury pomiarowej paliliśmy groszko-miałem z lokalnego składu, ekogroszkiem no-name z lokalnego, z klasyfikowanych anmag-Gold i w labo paliwo handlowe od bodajże firmy konzbi lekko >26MJ. Na tych wszystkich udawało się mieścić w ryzach Vej klasy. Na pierwszych dwóch na styku bo pyły z sesji 30minutowych były 39-40, ale się mieściły mogę później fotę zapodać.

 

Batory nawet ten mały nie wejdzie do komory spalania tak, aby z niego bez problemu spadł popiół.

 

Tom378

Nie tyle, co myślałem, ale tak ten wymiennik powstał, aby można było zamontować palnik pelletowy. Tu jeszcze jednak przed testami jesteśmy.

Jak testy z palnikem peletowym ? Rozumiem , że palnik montowany w miejsce drzwiczek ? ( wymiana drzwi , na drzwi z palnikiem ). Jaki palnik ? pelas revo czy może samoczyszczacy od Kostrzewy ?? też dobrze o nim się wypowiadaja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.