Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sekom Skam- P Plus


al1

Rekomendowane odpowiedzi

Dla przykładu w tym roku jest sucho w piwnicy jak pieprz . Wolałbym skama bo w obecnym dolniaku też mam poziome półki wymiennika i już niejako z automatu codziennie je obmiatam z pyłu . Robię to miękką szczotką do butelek gdyż zaczął 20 rok życia i jeden mocniejszy ruch czymś twardym i mógłbym dokopać się do wody :);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem na tą stronę i oprócz wyglądającego jak 80% kotłów z allegro i podobnie opisanych a nawet mniej to nic ciekawego nie zauważyłem. Może tablet nie jest kompatybilny z tą stroną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skam spodobał mi się od razu i dawno temu gdy jeszcze nie brałem pod uwagę nic oprócz ds-a. Poza tym nie ukrywam że opis w "rankingu " też swoje zrobił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli gabaryty tego kociołka,jest niski,w sam raz do Twojej kotłowni i na ten metraż,z pionowym wymiennikiem(mniej się osadza pyłu) i wygodnym półautomatycznym czyszczeniem.

Jako ciekawostka,ten kociołek jakiś czas temu był w ofercie sklepu u kol.@Pieklorza(producent i sprzedawca kotłów Skam).

Jeżeli zmieścisz Skama i zasyp paliwa nie będzie utrudniony,to kupuj,nie zrozum mnie źle,wcale nie zniechęcam Cię do tego kotła.

Kocioł Lisek tylko jako alternatywa z uwagi na niską kotłownię i to wszystko.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w wersji że zmniejszonym koszem na jakiej wysokości będzie wsyp bo z tabelki w dtr wynika że kociołek 12 kw ma 126 cm wysokości a z rysunku że 129. Przepraszam za upierdliwość ale Kociołek to spory wydatek i na lata więc wolę się upewnić . Obecnie mam dwa typy - albo Skam 12 który będzie na styk albo Ogniwo 10kw i więcej miejsca z góry ale i czyszczenie z góry.

Skam 12kW ma bodajże 134cm wysokości o ile mnie pamięć nie myli, tyle że nie pamiętam czy sam kocioł czy z mufką zasilającą, mogę Ci jutro zmierzyć, stoi u mnie akurat 12-tka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś mógł to zmierz i na jakiej wysokości jest w standardzie zasyp do kosza . Może faktycznie trochę dziabne mlotem ten postument ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Skamie podstawa jest bez wody.

Można zejść robiąc na zamówienie i nieco obniżając popielnik do wysokości 125cm do końca izolacji, zasilanie zrobić na bocznej ścianie blisko góry i tyłu kotła zamiast na górze

Przy rezygnacji z dolnego mocowania płyt deflektora jako rusztu awaryjnego jeszcze by się ciutkę może urwało

Kosz może być 10cm niższy (ok.88cm wysokości kosza zamiast 98cm) i kompensowane jest to przez jego powiększona głębokość (8cm głębszy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pieklorz , czyli finalnie kociołek miałby 125 cm kosztem ciut niższego popielnika - to już humor mi poprawiło :) Ten obniżony kosz na jakiej wysokości od ziemi będzie miał wsyp bo z dtr wynika że fabryczny jest ciut niżej niż górna krawędź kotła? Defletora bym nie ruszał bo to wielki atut SKAMA w porównaniu z tymi pięknymi z rusztem wodnym na którym awaryjnie można spalić zeszyt 60 kartkowy na płasko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok , dzięki Pieklorz . Teraz tylko czekać końca sezonu grzewczego, kontakt z zaprzyjaźnionym hydraulikiem , zdemontować dziadka , rozwalić podest i zamawiać kociołek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam,

jestem zainteresowany zakupem tego kociołka , czy w okolicach Bielska-Białej +-100km jest ktoś kto umożliwiłby mi zobaczenie go już zainstalowanego "w akcji" u użytkownika?  Zanim go wstawię do domu, chciałbym go zobaczyć, porozmawiać o plusach, minusach,

Byłbym zobowiązany za umożliwienie mi takiej wizyty.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź dla kolegi Tom378

 

Dzięki za odp.  Poczytałbym o tym skamp pv 12 kw , ale nic nigdzie o tym wzmianki w necie  , jest tylko  o skamp pv 20 kw . za duży dla mnie .Mam do ogrzania pół bliźniaka   90 m z kaloryferami  + 35 m poddasze otwarte - bez kaloryferów  . Poproszę o linka w tym temacie .Coś o tej 12 - tce PV  , bo o 12 Skam p premium to już czytałem . Dzieki

 

 

 

Skamp-pv12 był przebadany na początku kwietnia, nie będzie oficjalnie na stronie/ach do momentu otrzymania atestu z labo.

Jest potwierdzenie z labo,że V-ta klasa osiągnięta, jest info o możliwości sprzedaży, ale jeszcze nie dostarczono dokumentów.

Labo obiecywało dostarczenie atestu na ostatni tydzien kwietnia, dzwoniąc wczoraj była informacja, że jeszcze trochę trzeba poczekać, szacuję,że pewnie papiery dojda ok. połowy maja. Takie tępo niestety jest w laboratoriach. Na wcześniejszy, którego badania zakończyły się w licpu atest po serii telefonów został wypisany i dostarczony dopiero we wrześniu. Konstrukcyjnie jak większy model, tyle,że mniejszy gabarytowo z dwoma zamiast 4ech półautomatycznymi czyszczakami.

 

Egzemplarz z badań podłączył właśnie jeden kolega z forum, jak zechce- to się sam odezwie

Druga taka mniejsza jednostka także pracuje u innego odbiorcy, gdzie nnie były potrzebne atesty pod dotacje.

A tak wolimy poczekać na dostarczenie dokumentów z laboratorium, aby nie wyszło jak w przypadku spółdzielni O. , co tutaj juz było gdzies opisywane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Nie ukrywam że skam p premium 12 kw to był mój  faworyt , tylko później zaczęło się mówić o 5 klasie i ta 20 PV  odpadła ze względu na moc i gabaryty. Problem w mojej kotłowni to głębokość kotła . głównie te z 5 klasą - są za głębokie , dlatego spodobał mi się seko maxx le o który pytałem wcześniej . Poczekam na dane PV 12 kw. Dzięki raz jeszcze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbadana moc to 13kW, max. 14kW, 30%mocy było jak pamiętam 3,87kW

Gabarytowo z regulowanymi nóżkami wysokość 115cm, szerokość 44cm, głębokość po samej izolacji przód-tył 57cm, z drzwiczkami i czopuchem jak kojarzę 72 czy 75cm

Pow. grzewcza 1,4m2, spaliny na stanowisku generowane na poziomie 105-112st.C, w instalacjach domowych dojdą pewnie pod 140-150st.C na znamionowej, w labo punkt pomiarowy jest nieco oddalony od kotła, w domach badamy najczęściej przy czopuchu kotła i nie korzystając z urządzeń badawczych najczęściej dmuchamy ciut mocniej jak trzeba.

 

Cenowo ma to być w widełkach 7700/7800zł brutto stery do wyboru to Talos/Skorpion z czujnikiem otwarcia klapy oraz stb,

drugi to internetowy SPPv2 z cz.spalin,wewn,zewn,zaworu, czujnik otwarcia klapy kosza.

system kompensacji cisnien w koszu zgodny z normą,

 

są dwa półautomatyczne czyszczaki wymagające ruszenia co 4-5tygodni (podnosisz każdy po 5-6razy i puszczasz)

Komora rozprężna jest jednocześnie miejscem na pył, jest sporych rozmiarów, powinno się ją czyścić po każdym sezonie grzewczym, dostęp od przodu po wyjęciu skrzynki popielnika, wysuwasz zasówkę do góry, narzędziem wygarniasz do przodu, na łopatkę i do wiaderka.

 

Ten model jest tak skonstruowany,że masz wpływ na generowane temp. spalin, możesz zdemontować na lato dwa deflektory, co podniesie poziom temp. spalin, by nie było kłopotów. Cały wykonany z blachy 6mm, gwarancja 5lat. Musisz zadbać o ochronę powrotu (w labo w Łodzi sugerowali 4d, tu trzeba pamiętac o średnicach zaworu oraz rur, można dać 3d jako rozdzielacz, aby podnieść powrót lub zawalczyć z pompa kotłową, pompe kotłową obsługuje nowa wersja iryda pid z kolorowym wyświetlaczem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pieklorz.

Na placu boju na ta chwilę zostaje seko maxx le 14 kw  i skamp pv 12 kw. głównie ze względu na rozmiar i moc do moich metrów . Czekam na możliwość dofinansowania , ale tak jak już pisałem wcześniej na tą chwilę mówi się tylko o kotłach na gaz albo biomasę - pelet . ( przynajmniej w naszej gminie i to też tylko się mówi , a nic w tym temacie  )

Co robić ?? Może przeczekać jeszcze następny sezon ? Może będzie coś fajniejszego ,lepszego , konstrukcyjnie i finansowo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o mnie, to chyba na ekogroszku na tych mocach zostanę

Ten wymiennik skamp-pv został skonstruowany w taki sposób, aby być też kotłem na pellet

 

Na placu boju pod pellet były 3palniki kipi, ecomat i jeszcze jeden

po wizytach w dwóch laboratoriach wykluczyłem już kipi, choć parę m-cy temu był chwalony i zostały dwa

jak starczy sił i zdrowia, to zamierzam na jesień testowac ten trzeci i podejść do kolejnych badań w przyszłym roku

Przekonuje mnie prostą konstrukcją, łatwym czyszczeniem oraz samymi wynikami a u pracownika labo w domu spala jakis badziewny słomiany pellet z ukrainy

ecomata już testowałem, miałem chyba 2-3lata temu zamontowany do prób domowych, na fm-ie bodajże wklejałem opis i fotki.

Ecomat ma taki mechanizm czyszczenia rusztu, ale na gorszym paliwie jak ktoś zamiesza w sterowniku KEY-a z wyższym nadmuchem zdarzają się przypadki,że ten ruch mechanizmu rozmazuje taką szklistą maź, która zakleja otwory nadmuchowe. Nie pytałem konstruktora, czy już coś na to zaradzili, od moich testów weszło parę modyfikacji do niego.

 

To tylko ogólne plany, bo masa roboty teraz i wyszły także inne inwestycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.