Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sekom Skam- P Plus


al1

Rekomendowane odpowiedzi

obecnie  mam  piec  SEKOM GK  30kw   z  2005r   sprawuje   się  dobrze    ,  dom  z  1983r  powierzchnia   do  ogrzania      160  m2    wysoki  parter dół  prawie  nie  ogrzewany ,   ściany  gazobeton  24cm  pustka  5cm  i  bloczek  silikatowy   okna  wymienione  pcv , po  obliczeniu  na  stronie  ciepło  właściwe    wychodzi że  podajnikowy   17kw , czy   da   radę  czy  przymierzać się  raczej  do  25kw

Instalacja  starego  typu   z   pompką  i  dmuchawą
Myślę   o  Sekom Skam-P Plus   a  tak  przy  okazji  czym  się  różni  Premium 

Może  ktoś  wie  skąd sciągnąć   DTR Skam-P Plus  nie    Premium  chodzi  mi  jak  nisko  ma  powrót   bo   SEKOM GK  ma  przy samej  podłodze  

 

bardzo  proszę  o  radę 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnia eksploatacyjna tamtego kotła miałowego z zasypem cyklicznym wynosiła 21kW.

 

Spokojnie z podajnika wybierasz zatem 17kW

 

Kocioł pod względem budowy jest jeden Skam-p

Plus to wewnętrzne oznaczenie zamontowanego palnika, jest to obrotowe, żeliwne Ardeo iron

Premium oznacza stały palnik żeliwny, jest to model Batory

 

Zdjęcia palników oraz instrukcję znajdziesz na stronie firmowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrót jest w prawidłowym miejscu ^_^

Powyżej korony palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPPv2L to mniejszy brat, który od większego różni się tym,że obsługuje 2pompy, podajnik,dmuchawę

 

Jak masz prostą instalację z max. 2pompami, to jest to dobry wybór

Softy aktualizowane kartą SD, możliwość korzystania z internetu jak jest potrzebny (wykresy, podgląd, zmiana parametrów, historia pracy), możliwośc dołożenia panelu domowego czy tez rozbudowy o firmowy ciepłomierz jak się chce samemu wykonywać pomiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam skam-P 12 kw z palnikiem Appmd1 czy każdy z nich charakteryzuje się glosna praca (buczeniem).Czy może jest inny cichy motoreduktor do tego palnika który będzie ciszej pracował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięki pracy palników żeliwnych, na to narzekali użytkownicy brucerów, appmd, ekoenergii.

Choć można tez podobne wpisy znalexć o zwykłych fajkach czy danych obrotówkach, ale rzadziej.

W jednym budynku przenoszone bardziej np. ze względu na ściane nośną w innym mniej

 

Ostatnie palniki żeliwne, które wchodziły w niedawnym czasie na rynek tj. brucer-p, technix, żeliwny sp z.o.o. oraz batory maja inne motoreduktory w całości zalane olejem i parowane z silnikami przymierze. Tutaj nie widać sygnałów, aby ktoś narzekał na głośniejsza pracę. Bodajże janklos, który ma ogniwo zamawiał na drugi kocioł brucera-p i pisał,że ten brucer-p chodzi zdecydowanie ciszej. Trzeba jednak brać poprawkę,że wsadzony w innym domu, do innego kotła.

 

 

Większość żeliwnych tych z ostatnich wypustów korzysta z motoreduktorów BHF parowanych z silnikiem Przymierze

tu był dystrybutor http://www.centroterm.pl/specjalne.html

jest też producent silników meblomark oferujący podobny zestaw

http://www.meblomark.com.pl/silniki.html na samym dole strony z motoreduktorem dwg

 

Ewmar korzysta ze swojego zestawu tj palnik ewmar, motoreduktor ewmar i tego inaczej się nie kupi. Oni dodatkowo aby to ciszej pracowało jako jedyni w tamtym czasie stosowali przekładkę gumową między motoreduktor a korpus palnika.

Ekoenergia róznie robiła, były ewmary, były trans-tecno, były czasami nordy, zawsze było jakies narzekanie na buczenie

Brucer wychodził na nordach, archimedesach i też ewmarach

 

na muratorze był wątek z wyciszeniem palnika ekoenergia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyżej w linkach podawałem

www.meblomark.com.pl i pod silnikami na dole

 

albo

http://www.centroterm.pl/specjalne.html

 

Spróbuje poszukac czegoś na allegro i wkleję link

tutaj jest nowszej generacji ewmaru z przekładnią hipoidalną i silnikiem 30W, wymaga jednak zmiany nastaw sterownika, bo ta przekładnia jest szybsza (więcej poda w tej samej jednostce czasu)

http://allegro.pl/motoreduktor-przekladnia-hipoidalna-0-03kw-i5604891706.html

 

Motoreduktor BHF z silnikiem przymierze zamówisz też tutaj:

http://etnapleszew.com.pl/www/pozostaly-asortyment/

tel 501-187-144 lub 507-174-942

mają to osobno do sprzedaży i montują do swoich palników żeliwnych technix

 

podobnie oferuje to firma żeliwny do swoich palników żeliwnych:

http://www.zeliwny.pl/pl/produkt/silnik_z_przekladnia

 

 

Ewmar przy palniku appmd sprzedaje tylko z ewmarem i tylko na to wydaje gwarancję

mają teraz nowszy motoreduktor hipoidalny (link wyżej), tyle,że pomału słychać głosy, że jest on za słaby do palników żeliwnych

 

Lepiej robiła ekoenergia, mają urządzenie do mierzenia hałasu, mieli więcej takich zgłoszeń, więc jeździli z urządzeniem, wyniki mieściły sie w normie, więc wystawiali rachunek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Mam pytanie odnośnie Skam'a Plus z palnikiem Ardeo Iron . W 17kw jaki siedzi palnik?  R15 , czy może R25 ? I jaka jest maksymalna moc  wymiennika tego kotła? Według danych z tabelki z palnikiem Batory opisane jest do 21kw a z Ardeo do 18kw. Z czego wynika ta różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam jeszcze  pytanko odnośnie wymiennika.   Z tego co, zauważyłem wersja z czopuchem do góry, ma inaczej zbudowany wymiennik (opłomki zamiast grila spalinowego). Jak to się ma odnośnie sprawnośći obydwóch konstrukcji? Któraś z nich jest wyższa , czy są na podobnym poziomie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam , powoli chyba dojrzewam do decyzji o rezygnacji z zasypowca na korzyść podajnika . Pytanie - czy skam 12 kw może mieć niższy kosz podajnika ? Pytanie z uwagi na niewysoką kotłownię i sporej wysokości postument z którego wolałbym nie rezygnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w wersji że zmniejszonym koszem na jakiej wysokości będzie wsyp bo z tabelki w dtr wynika że kociołek 12 kw ma 126 cm wysokości a z rysunku że 129. Przepraszam za upierdliwość ale Kociołek to spory wydatek i na lata więc wolę się upewnić . Obecnie mam dwa typy - albo Skam 12 który będzie na styk albo Ogniwo 10kw i więcej miejsca z góry ale i czyszczenie z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiesz jak chętnie i szybko bym go wywalił ale chyba 5 lat temu - jak ustaliłem w rozmowach ze starymi ludźmi nie pamiętają wcześniej czegoś takiego - w piwnicy pojawiła się woda która sięgała akurat na wysokość tego postumentu . Wtedy w moim rejonie wszyscy posiadacze głębszych piwnic mieli to samo . Być może to była niekorzystna kumulacja topniejącego śniegu po zimie , opadów deszczu i przebudow rowów melioracyjnych . I bądź tu mądry czy i kiedy znowu coś podobnego nadejdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.