Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Slim 14Kw Multifun Na Ekogroszek


jarrek

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie w temacie jest sas slim ja mam sas multi proszę użytkowników sasa multi o wypowiedź na jakiej wysokości mają czujnik.  Byłem u kolegi zobaczyć slima i on ma w ogóle inną budowę palnika , ja mam dopływ powietrza tylko u góry palnika na całym obwodzie , a on ma dyszki jeszcze na dole .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cholera wie :D .
W teorii to służy jako wspomaganie automatu - funkcja autopaliwo.
Czyli co być nie wsypał to sterownik sam sobie ma dobrać dawkę paliwa i przerwę.
I zasadniczo to działa ale wygląda że kluczem jest właściwe położenie tego czujnika.

 


Zapomniałem - i jeszcze utrzymywać kopczyk na odpowiednim poziomie.

 


Tu jest więcej

http://www.sas.busko.pl/pl/images/stories/sas/serwis/instrukcje_obslugi/sterowniki/wspolne/MULTIFUN_czujnik_zaru.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za linka , fajnie jest zobrazowane, martwi mnie tylko to że w serwisie sasa facet wmawia mi je dwa cm to jest dobrze, a tu instrukcja sterownika mówi co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zależy to od rodzaju palnika, tzn. dystrybucji powietrza i montuje się go tak by powietrze nie wychładzało czujnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyreguluj sobie położenie czujnika żaru wg instrukcji producenta sterownika , a nie producenta kotła.

Tu masz dokładniej pokazaną instalację: http://recalart.com/data/gfx/file/2015/01/Multifun_czujnik%20%C5%BCaru%20V3.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem położenie czujnika żaru. Zajęło mi to pól dnia bo musiałem wyjmować cały podajnik bo u mnie czujnik jest z tyłu :|. Po odpaleniu widzę zmianę na lepsze, kocioł nie wchodzi na wysoką moc jak bylo wczesniej przy zbliżonych temperaturach i rzadko się odstawia i jesli to na 5-10min a nie na 1-2 godziny jak wczesniej. Muszę go dluzej poobserwować. Nie wiem czy go dobrze umieściłem bo w połowie palnika mam wianek obrotowy i chyba idzie tędy powietrze. Cofnąłem go między krawędź wianka a rant retorty i przygiąłem w dół. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie chodzi normalnie, może jakies zanieczyszczenia masz w łopatkach albo do łożysk cos zaleciało. Za to osłonki podajnika mi trochę drgały i musiałem podkładki gumowe przykleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest zanieczyszczony, dzwoniłem do serwisu i wymienili na drugi i chodzi tak samo.

Ma przedmuchy na zewnątrz tym otworem którym powinien zasysać powietrze.

Po długim odstawieniu pieca ciężko mu wstać bo powietrze wylatuje przodem zamiast iść na retortę.

Dopiero po zaklejeniu połowy wlotu taśmą jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówi Robinet, zaszlakowało otwory do napowietrzania.

Jak przeczyścisz to dobrze byłoby włączyć dmuchawę na krótko by wywiało z rury resztki skoro Ci nawracało powietrzem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałby nadmienić, że po zmianie ekogroszku na inny problemy z niedopałem ustąpiły. Jaki ekogroszek rozwiązał temat, napisałem w dziale o opale.

 

 

Po spaleniu 2ton dobrego ekogrochu i zsumowaniu historii za ten okres przy ustawieniu 0,26kg/min wyszło mi około 1800kg.

(...)Szkoda, że na e-multifun.pl nie dzieje sie to samo. Tak samo jak brak mi sumarycznego zuzycia opału za zadany czas. Zgłaszałem taki pomysł, ale musi pewnie minąć kilka lat, aby nastapiły jakiekolwiek zmiany na tej stronie.

W sumie co zmiana węgla to trzeba korygować. Prawdę mówiąc nie chce mi się. Wiem ile kupiłem i ile spalił od początku września.

Do tej pory było:

1T - czegoś mocnego, co prawie nie wytwarzało popiołu i mało tego szło. Było suche jak pieprz, ale niedopalało się.

150kG- Jaret PLus - całkiem ok, więcej popiołu.

200kG - ekoret, trochu mniej popiołu niż Jaret.

100kG - coś z lokalnego składu, wypala się bardzo ładnie, słabsze niż to czego miałem 1T, ale mocniejsze od ekoretu i Jaretu. Popiołu też mniej niż ekoret i Jaret.

150kG (z kupionej niedawno 1T) - ekomagnum z firmy PWD. Najsłabszy z powyższych, najwięcej popiołu. Spala się bardzo ładnie.

 

 

Też miałem kilka propozycji (przy słupku zużycia paliwa informacja o średniodobowej temperaturze zewnętrznej, możliwość zapisu statystyk do CSV i jeszcze kilka innych).

Dostałem informację że ma się pojawić stan pomp i kotła na głównym obrazku (tym kolorowym). 

A nie szykują jakiejś nowej wersji oprogramowania ?

Bo przy pogodówce, jeżeli ustawiam temp. większą niż 25,4, to wykres pogodówki szaleje. A przy tej temp. i programie 5 (który polecał "szpec" z recalartu) przy cieplejszej temp. niż 2-3 stopnie temp. kotła spada do wg mnie za niskiej.

 

mam jeszcze jedno pytanko mam sas multi i czy w moim piecu też trzeba uszczelnić ten palnik

Jeżeli masz palnik z podajnikiem skośnym, to jest Remo-Komplex i nie trzeba uszczelniać. O innych się nie wypowiem.

 

 

 

Dodam jeszcze, że założyłem te zawirowywacze co SAS teraz daje w standardzie - te na poziome półki.. Może i coś lepiej jeżeli o procesy spalania, ale czyszczenie kotła już nie je bajka i wywaliłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałby nadmienić, że po zmianie ekogroszku na inny problemy z niedopałem ustąpiły. Jaki ekogroszek rozwiązał temat, napisałem w dziel o opale.

 

 

Po spaleniu 2ton dobrego ekogrochu i zsumowaniu historii za ten okres przy ustawieniu 0,26kg/min wyszło mi około 1800kg.

(...)Szkoda, że na e-multifun.pl nie dzieje sie to samo. Tak samo jak brak mi sumarycznego zuzycia opału za zadany czas. Zgłaszałem taki pomysł, ale musi pewnie minąć kilka lat, aby nastapiły jakiekolwiek zmiany na tej stronie.

W sumie co zmiana węgla to trzeba korygować. Prawdę mówiąc nie chce mi się. Wiem ile kupiłem i ile spalił od początku września.

Do tej pory było:

1T - czegoś mocnego, co prawie nie wytwarzało popiołu i mało tego szło. Było suche jak pieprz, ale niedopalało się.

150kG- Jaret PLus - całkiem ok, więcej popiołu.

200kG - ekoret, trochu mniej popiołu niż Jaret.

100kG - coś z lokalnego składu, wypala się bardzo ładnie, słabsze niż to czego miałem 1T, ale mocniejsze od ekoretu i Jaretu. Popiołu też mniej niż ekoret i Jaret.

150kG (z kupionej niedawno 1T) - ekomagnum z firmy PWD. Najsłabszy z powyższych, najwięcej popiołu. Spala się bardzo ładnie.

 

 

Też miałem kilka propozycji (przy słupku zużycia paliwa informacja o średniodobowej temperaturze zewnętrznej, możliwość zapisu statystyk do CSV i jeszcze kilka innych).

Dostałem informację że ma się pojawić stan pomp i kotła na głównym obrazku (tym kolorowym). 

A nie szykują jakiejś nowej wersji oprogramowania ?

Bo przy pogodówce, jeżeli ustawiam temp. większą niż 25,4, to wykres pogodówki szaleje. A przy tej temp. i programie 5 (który polecał "szpec" z recalartu) przy cieplejszej temp. niż +2, +3 stopnie, zadana temp. kotła wg mnie jest za niska.

 

mam jeszcze jedno pytanko mam sas multi i czy w moim piecu też trzeba uszczelnić ten palnik

Jeżeli masz palnik z podajnikiem skośnym, to jest Remo-Komplex i nie trzeba uszczelniać. O innych się nie wypowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie szykują jakiejś nowej wersji oprogramowania ?

Bo przy pogodówce, jeżeli ustawiam temp. większą niż 25,4, to wykres pogodówki szaleje. A przy tej temp. i programie 5 (który polecał "szpec" z recalartu) przy cieplejszej temp. niż +2, +3 stopnie, zadana temp. kotła wg mnie jest za niska.

 

 

Szykują, dostałem wersję testową :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje nstawy to praca podajnika 9 sek

Przerwa podawania to 50 sek 

Moc dmuchawy 30. %

 

Piec ma zadana 55 dochodzi do 52 i stoi poradzicie co robic 

post-69197-0-89277200-1485367425_thumb.jpg

post-69197-0-14424600-1485367443_thumb.jpg

post-69197-0-95665900-1485367461_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palisz tym samym węglem? Jesli tak to aż by sie prosilo by sprawdzić cos mocniejszego co daje lepszy żar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze tak jutro jade po lepszy wegiel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To weź na próbę 1-2 worki bo mocniejszy może być bardziej problematyczny, spieki itp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szykują, dostałem wersję testową :).

A jaką masz teraz ja z 15.06.2016, masz może nowszą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje nstawy to praca podajnika 9 sek

Przerwa podawania to 50 sek 

Moc dmuchawy 30. %

 

Piec ma zadana 55 dochodzi do 52 i stoi poradzicie co robic 

udało Ci się dojść do rozwiązania tego problemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz teraz ja z 15.06.2016, masz może nowszą ?

Tak, nowszą z 2017 ale nie pamiętam rewizji.

Główne zmiany to zawory mieszające oraz zapis historii wszystkich czujników oraz zmian nastaw do pliku na karcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonię do nich bo jak zwykle na ich stronie ni hu hu.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wisi na stronie bo jeszcze nieoficjalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.