Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Duo 20Kw Nz Jakie Ustawienia Zaworu Wbudowanego? Starownik K1Pv2 Z Pid


ScenSDNS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
mam taki problem ponieważ nie wiem jak ustawic "zawór wbudowany"
mam wszedzie podlogowke oprocz garazu gdzie mam 2 grzejniki,

wszystko podpiete przez zawor 3D dodatkowo pompa ktora podaje wode na mieszalniki podlogowki
ale nie wiem jaka temp idzie docelowo na podloge:(
wydaje mi sie ze jest za niska temp ktora idzie w podlodze poniewaz nie da sie nagrzac wiecej niz 19-20st.

probowalem rozne temp zasilania i cos to nie gra.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile puszczasz na podłogę?

 

Yasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór wbudowany to funkcja odpowiedzialna za sterowanie siłownikiem zaworu mieszającego 3D w twoim przypadku w trybie podłogowym. Piszesz o "mieszalnikach podłogowych" co sugeruje kilka rozdzielaczy z pompami mieszającymi w szafkach. Pytanie czy tak jest, bo mało precyzyjnie piszesz.

 

Jakieś foto kotłowni i rozdzielaczy by się przydało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadę właśnie na budowę to zrobię zdjęcia i wstawie.

Ale jest tak jak piszesz mam pompę przy piecu ktora daje wode 45-50 st do tych rozdzielaczy od Podlogowki w których tez każdy ma osobna pompe ale ona sie zalaczy dopiero gdy termozawor sie otworzy bo mam ten system cosmofloor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-70931-0-02839700-1481475974_thumb.jpgpost-70931-0-19405700-1481476034_thumb.jpgpost-70931-0-92817200-1481476098_thumb.jpgpost-70931-0-46370700-1481476125_thumb.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze w salonie regulator pokojowy spklux

I tez nie wiem czy jest dobrze ustawiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te rozdzielacze wymagają zasilania wodą o temperaturze wyższej od ustawionej minimum o 20 stopni. Inaczej ich nie zagrzejesz. Rozwiązanie jest ogólnie do d...

 

Na szybko to powinieneś podnieść temperaturę zasilania za zaworem 4D i to dużo.

 

Koncepcja całości jest zła i prawdopodobnie szybko trafisz do grona "wielbicieli" 4D, a skończy się demolką całego układu.

 

Od dawna grzejesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik zaworu jest na rurze powrotu z podłogi? Po pierwsze powinien być na zasilaniu, po drugie bez kawałka izolacji. Mierzy wypadkową temp rury i otoczenia.

 

Jak masz teraz ustawioną temp za zaworem 4D? Na sztywno czy pogodowo?

 

P.S.

Sam składałeś, czy firma? Tam jest więcej potencjalnych kwiatków. Ten pex w ścianę to jakiej średnicy jest? Jak zasila obie szafki to mizernie to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzeje tak" na Spokojnie" bo to jeszcze koncowka budowy

Mialem ustawiona temp na 45-50 na wtjsciu czyli do tych mieszaczy.

Grzeje od listopada ale tak żeby bylo w pokojach 15-16 st.

Tylko chciałem sprawdzić czy wszystko jest ok i w jednym pokoju w ktorym są drzwi chciałem nagrzać na 21-22 i dup..a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik mam na powrocie i na na zaworze oprócz tego mam termometr na zasilaniu do tych mieszaczy

Czyli jaka temp powinna byc do tych mieszaczy?

Te mieszacze maja jakas regulacje temp?

Skąd mam wiedzieć jaka temp wody idzie w podłogę?

Cos zle zrobili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ustawieniach sterownika zawor wbudowany ma byc ustawiony na podlogowy czy C.O. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz termometry na belkach zasilania (u ciebie dolne).

 

Dla tego typu mieszania ustawiłbym zawór jako CO, by móc większą temperaturą zasilać rozdzielacze. One mogą być zasilane temperaturą kotła.

 

Regulacja jest głowicą termostatyczną z kapilarą, ty masz te głowice z belek zdjęte. Do regulacji służy jeszcze zawór wody powrotnej na dole, a regulacja jest tak intuicyjna jak mechanika kwantowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam tego zaworu z kapilara bo mam ten system cosmofloor czyli jak temp spadnie w jakimś pokoju to zawór na belce sie otwiera i zalacza pompę

 

Instalacje robila firma

Czyli wielka zagadka jaka temp wody plynie w podłodze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-70931-0-75983900-1481479834_thumb.jpgpost-70931-0-75983900-1481479834_thumb.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten system to zarządza strefami grzewczymi, nie bierze udziału w przygotowaniu wody. To zadanie dla mieszacza i głowica z kapilarą jest do tego niezbędna. Inaczej tego nie widzę.

 

Temperatura wody w podłodze jest taka jak pokazuje termometr na belce dolnej rozdzielaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja na belce na tym termometrze mam 40,st a w pokoju 19 st to chyba nie możliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to 40 idzie w podłogę, a bez kapilary to nie wiem jak planowano regulować temperaturą wody. Z grubsza można zmieniać temp zasilania za zaworem 4D, ale ster kotła nie widzi sytuacji na rozdzielaczu.

A jaki przepływ na rotametrze? Podłogówka potrzebuje sporo czasu na dogrzanie pomieszczenia.

 

Robiłeś próbę pracy całego układu, np. wygrzewałeś płytę? Ile wtedy pokazywał termometr na belkach?

 

Wrócę jeszcze do kwestii czujników, bo za zaworem nie widzę czujnika na zasilaniu podłogi za to widzę na rurze wracającej na 4D. Czujnik zaworu powinien mierzyć temp wody za pompą.

 

Nie ładują mi się ostatnie foto DTR rozdzielaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepływ mam 2 l/min
próbowałem różnie 
w pokoju próbuje dogrzać 3 dzień :D
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojecia jaka byla tem poniewaz wtedy sie nie interesowalem bo firma podlaczała
a co gdyby zle byla wygrzana podloga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak by szło 40 w podłogę to bym odczuł...tym bardziej wybrałem najmniejszy pokój ...

 

 

i jeszcze jedno zauważyłem dzisiaj jak się bawiłem w ustawieniach sterownika,że jeżeli mam ustawiony zawór wbudowany

na podłogowy i dam temp zadaną 30st to i tak puszcza mi maksymalną temp na rozdzielacze a 4D otwarcie 0 %

a jak zmieniam na "zawór" C.O i wtedy ustawie temp zasilania 50 st to ustawia 50 st ale 4D już się wtedy rusza i zmienia procenty otwarcia jakby chciał wyrównać temp zasilania i temp powrotu

kurde nie ogarniam :(

 

 może coś instalator *** i coś jest źle zrobione?

będę go jutro atakował tylko najgorsze jest to, przynajmniej ja mam takie wrażenie, że te sterowniki go przewyższyły

 

jaki myślisz dobrze jest to zrobione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja o tym myślę to już wyżej pisałem, a trzeci raz piszę, że czujnik masz na ZŁEJ RURZE! To do kogo ja to pisze!

 

Płytę grzewczą z betonu wygrzewa się nie wcześniej niż 4 tyg po wylaniu i trwa to ok 10 dni. Ma to znaczenie przed położeniem wykończenia z płytek ceramicznych, bo usuwa resztę wilgoci z płyt i ją "rozpręża". Proces wygrzewania jest wieloetapowy i każdy etap wiąże się najpierw z podnoszeniem temperatury wody co 5 stopni do maksymalnej i następnie podobnym obniżaniem. Nie zawsze firmy biorą to na swoje barki, ale na pewno powinieneś być o tym uprzedzony i przeszkolony jak to zrobić.

 

I tu się rodzi pytanie jakie narzędzia dostałeś do regulacji tej temperatury zasilania, bo moim zdaniem marne.

 

Przepływ 2l/min 40 st przez 3 dni? Okno zamknąłeś? To powinno bez problemu zadziałać. Znasz ilość i długość pętli OP w tym pomieszczeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zapisane na budowie ale z tego co pamietam to nie duża długośc bo to dośc blisko kotłowni i małe pomieszczenie ok 9 m2

ps nie denerwuj sie  :D
dziekuje ze starasz mi sie coś wyoślic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pętle były gęsto układane co 10 cm
zaraz pooglądam zdjęcia z realizacji może znajdę z tego pokoju to zaraz wrzucę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-70931-0-07227500-1481491266_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to gdzie ma byc ten czujnik?
jest na rurze powrotnej do pieca źle?

szlaq mnie trafi:(
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.