Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Odpowietrzyć Boiler?


ibis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dwa dni temu miałem mała awarię w mieszkaniu, bowiem puściła mi peksa 20 z kolektora - wina pierścienia zaciskowego. Jednak gdy wszystko zostało naprawione, woda została uzupełniona, kaloryfery odpowietrzone, okazało się, że po nagrzaniu i napaleniu w pieco-kuchni nie ma ciepłej wody z boilera.

Chce dodać, że gdy boiler podłącze do prądu to leci gorąca woda, lecz gdy grzeje z pieca wodę to niestety nie. Grzejniki i peksa są gorące gdy palę. Gdzie może leżeć wina?. Proszę o odpowiedź i pomoc, gdyż jest to uciążliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poluzować śrubunek zasilania CO przy bojlerze (ten górny). Tam brakuje odpowietrznika auto.

 

P.S.

Za brak zaworu bezpieczeństwa łapy pourywam.

Piecokuchnia w układzie zamkniętym... Super.

 

P.S. #2

Co to za naczynie? Wygląda jak do CWU i radziłbym sprawdzić jakie ma ciśnienie wstępne.

 

P.S. #3

Weź to kolego przerób na układ otwarty z małym naczyniem nad kuchnią.

 

P.S.

Niech mi ktoś wskaże jeden prawidłowo wykonany punkt tej "instalacji".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok spróbuję poluzować ten śrubunek. Powiedz mi tylko mam go poluzować gdy nie będę palił w piecu?, pompę w tym czasie wyłączyć?

 

To naczynie to zbiornik wyrównawczy.

 

co do samej instalacji, nie ja to robiłem tylko majster, który miał rzekomo o tym pojęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze dwa pytania.

dołączam zdjęcie z spodu boilera, i to nie jest jakiś zawór bezpieczesntwa?

 

i drugie zdjęcie, gdzie pokazuje mi temperaturę na piecu plus ciśnienie w barach. I czy to ciśnienie nie jest za wysokie?. bo czerwona kreska jest tak na 0,7, a czarna po napaleniu wskakuje do 1,7

post-70926-0-20916300-1481461573_thumb.jpg

post-70926-0-35222600-1481461575_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palić się może, ale ostrożnie, bo się można poparzyć gdy już woda się pojawi. Po prostu luzuj powoli. Będzie słychać uchodzące powietrze i wtedy się zatrzymaj. Pojawi się woda to dokręcaj. Pompa lepiej wyłączona.

 

Wiem, że to naczynie wyrównawcze, ale sprawdź na tabliczce jakie ma ciśnienie wstępne.

 

Zawór pod boilerem jest na wodzie użytkowej i jest OK. Powinien być drugi na wodzie grzewczej z kuchni, 1,5 bara co najwyżej, ale go nie widzę.

 

Ciśnienie skaczące tak bardzo wskazuje, że naczynie ma za wysokie ciśnienie wstępne i de facto nie spełnia swej roli. Sprawdź tabliczkę znamionową lub zrób foto.

 

W dziedzinie hydrauliki majster pojęcia nie ma.

 

P.S.

Czerwona wskazówka nie ma znaczenia. Napisz jak się zachowuje ta czarna i ile wskazuje na zimnym układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zawór bezpieczeństwa jest niezbędny. Zamontuj ZB 1,5 bara i najprościej dla ciebie będzie wstawić go w miejsce zaślepki belki powrotu (dolnej). Wywalasz korek belki, wstawiasz redukcję 25/15 i w nią zawór.

 

Naczynie przy okazji opróżnienia układu należy wyregulować do ciśnienia wstępnego 0,7 bara. Robisz to upuszczając azot wentylem na górze naczynia do momentu uzyskania ciśnienia 0,7 bara. Ciśnienie sprawdzasz zwykłym ciśnieniomierzem od kół. Jak byś przesadził, to dopompuj zwykłą pompką powietrza.

Po tej regulacji napełniasz układ do poziomu 0,8 bara pamiętając o odpowietrzeniu całości, a szczególnie tego bojlera. Za jednym razem to bym tam zamontował odpowietrznik automatyczny.

 

Ten układ zamknięty w ogóle nie powinien tam zaistnieć i w dalszym ciągu jedynym prawidłowym rozwiązaniem jest przerobienie tego na układ otwarty. Mimo to powyższe rady są minimalnym zakresem doprowadzenia układu do jako takiego użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.