Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie Dopalony Ekogroszek


Robot16

Rekomendowane odpowiedzi

Wysil się trochę i opisz ten kocioł. Moc, rodzaj palnika, kiedy go czyściłeś, co ogrzewasz, czym palisz, czy zmieniałeś opał, jakie masz ustawienia pracy, jakie ustawienia podtrzymania, praca dwustanowa czy automat, czy to nowy problem, od kiedy kocioł pracuje...

 

Jak masz przewymiarowany kocioł, zasyfiony palnik, złe ustawienia, to efektem grillowania węgla będzie grillowy koksik.

 

Z tych szczątkowych info od ciebie nic nie wynika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiminero spokojnie ustawienia próbowałem rożnych co do mocy palnika nie mam pojęcia brak tabliczki piec odkupiłem,co do czystości to dbam,opał ten sam ekogroszek 29MJ/KG OBECNA USTAWIENIA 10 POD.30sek.pauzy podtrzymanie co 12min.5sek pod...kocioł pracuje non stop lato,zima,instalacja stara czyli grawitacyjna pompa za pompo zawór sprężynowy który zamyka po wyłączeniu pompy i termostat pokojowy podłączony pod pompę to tyle kiminero.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie dużo podajesz tego węgla, wychodzi 1:3. Do tego podtrzymanie jest zdecydowanie za często. Ten parametr ma tylko podtrzymać żar. Zrób minimum 30 minut/5 sek. Teraz to przy tej pogodzie możliwe, że grzejesz podtrzymaniem i korekty pracy nic nie dadzą.

 

Podtrzymanie zdecydowanie wydłużyć jw. Pracę na początek skoryguj do 7 sekund podawania, a po kilku godzinach w razie potrzeby koryguj już tylko przerwę podawania w pracy małymi krokami po kilka sekund. Do tego obserwacja paleniska. Ma spalać całkowicie i nie zapadać się utrzymując niewielki kopczyk żaru. Dmuchawa ma dawać powietrze tak, by płomień był solidny ale nie rażąco biały, bliżej pomarańczowego. Nie może też kopcić. Warto organoleptycznie sprawdzać temp czopucha. Jak wyraźnie parzy, to korekta dmuchawy w dół.

 

Palisz dwustanowo? Jak idzie to w automacie, to moje uwagi nie mają znaczenia i jedynie korekty powietrza jeśli dostępne. Druga sprawa, to czyszczenie, ale nie kotła tylko palnika. Nie wiemy nadal co to za palnik, żeliwny brucerowaty, czy retorta? Kiedy była czyszczona komora powietrzna, czy przypadkiem nie wymaga uszczelnienia?

 

Jestem spokojny, nie lubię tylko doradzać "na macanego". Foto pracy palnika i mógłbyś wrzucić, opisać zachowanie cyklu, ile czasu jest w trybie pracy ile w podtrzymaniu, jakiej mocy jest KOCIOŁ i co nim ogrzewasz.

 

P.S.

Termostat pokojowy wyłączający pompę to zły pomysł. Jak zadziała, to kocioł dostaje "gorączki", bo chcesz od niego by się natychmiast zatrzymał, a jak się załączy to ma "dreszcze", bo go zimną wodą nagle zalewasz. Zainwestuj w termostaty lub zawór mieszający i pompę prowadź non stop. Niewykluczone, że te koksiki to dostajesz w okresach "ostrego hamowania" kotła, gdy skokowo zmieniasz mu warunki odbioru energii. Ciężko to będzie pogodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiminero dziękuje ci bardzo porządna podpowiedz.postaram zrobić fotki i bardziej opisać to wszystko......aha sterownik GECO nie posiada regulacji obrotów dmuchawy tylko przesłona na dmuchawie która otwarta jest 1cm.może zrobić regulacje posiadam moduł i klapke na dmuchawie otworzyć 5cm ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.