Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Twardą Wodą W Studni


szoku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od pewnego czasu mam problem z twardą woda w studni . Wczesniej wode w studni miałem dobra , problem powstał po suszy gdy brakło wody .Gdy pozniej woda naszła do studni zaczął sie problem z twardoscia wody .Czy sa jakieś sposoby by zlikwidowac twardosc wody bo juz jest to uciazliwe .Prosze o wasze porady 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to nie polecam robienia takiego badania w Sanepidzie bo pewnie skasują Cię jakieś 200, 300 zł. Firmy zajmujące się uzdatnianiem wody wykonują takie badania za ok. 50 zł. Widzę, że z Krosna jesteś ale znam firmę z Łodzi, która wykonuje takie badania tzn. pełną fizykochemię. Tam pewnie byś musiał wysłać to do nich albo pocztą albo kurierem wodę w butelce. 2, 3 dni i znasz wyniki. Podrzucam więcej info w razie gdybys był zainteresowany http://www.klarsan.pl/uslugi/analiza-wody/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem u siebie w okolicy firme ktora robi badania fizykochemiczne w sklad ktorej wchodza 

  • barwę
  • mętność
  • ph
  • żelazo
  • mangan
  • jon amonowy (amoniak)
  • azotyny
  • azotany
  • chlorki
  • Cena za takie badania to koszt 100 zł ( czy to jest rozsądna cena )
  • Badania bakteriologiczne tylko w sanepidzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wyniki moich badań wody 

BARWA mg Pt/l 5 -2)
MĘTNOŚĆ NTU 0,5 < 1
pH - 7,2 6,5 - 9,5
TWARDOŚĆ mg CaCO3/l 510 60-500
ŻELAZO mg Fe/l 0,03 < 0,2
MANGAN mg Mn/l <0,03 < 0,05
AZOTANY mg NO3
-/l <10 < 50
AZOT AMONOWY mg NH4
+/l 0,11 < 0,5
CHLORKI mg Cl-/l 75 < 250
PRZEWODNOŚĆ μS/cm 665 < 2500
Twardosc wody mam ponad norme ale sie tego spodziewałem co teraz radzicie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twardość jest mega wysoka. Jezu jak ja miałem 150 to mnie to irytowało niemiłosiernie a Ty masz 510 ! Maskra. Stary no nie ma co się bawić w pół środki tylko kupić jakiś porządny zmiękczacz wody na cały dom. Po pierwsze żeby nie zawalić sobie sprzętu AGD kamieniem a po drugie dla skóry chyba byłoby lepiej gdyby aż tak twarda ta woda nie była. Poza tym wsztystko jest w normie a zmiekczacz dodatkowo zawsze zbija trochę żelazo i mangan... Ile osób? Duże zużycie? To jest domek jednorodzinny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twardosc wody od 60-500 jest w normie z tego co mi wysłali a ja mam 510 .Tak to jest dom jednorodzinny i mieszkaja w nim dwie osoby , szczerze mowia to niestac mnie na zmiekczacz wody bo to koszt ponad 3 tys , sproboje wypompowac wode ze studni i ja wyczyscic ,bo twarda wode mam dopiero od czerwca 2016 a studnia ma kolo 20 lat i nigdy taka woda nie była 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było abyś miał przy tym odpompowywaniu wody jakiś tester twardości wody aby ocenić  czy to coś daje, jak się zmienia po czasie itp. Są różne droższe i tańsze tutaj przykład myślę, że wystarczający do twoich spraw

http://www.woda.com.pl/p1203,test-t-uniwersalny-tester-twardosci-ogolnej-wody.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Generalnie piszesz, że nie stać Cię na zmiękczacz wody ale jak czytam te Twoje posty to wydaje mi się, że własnie instalacja zmiękczacza wody wydaje się być najbardziej rozsądnym rozwiązaniem. Tu żadne czyszcenie i wypompowanie wody nic nie da. Bo węglan wapnia nie znikie z wody. I nie gadaj głupot, że zmiękczacz wody ponad 3 tysiące kosztuje. Jakiś chyba 30 albo 40 litrów. Dobry zmiękczacz wody 20 l, który w zupełności wystarczy na Twoje potrzeby do 2300 - 2400 kupisz. W tej cenie chyba najlepszy jest teraz Ecoperla Toro *** Zobacz, ładny, kompaktwowy noi i nie żre jakoś dużo wody i soli w toku eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie stacji 

 

Mam viessmann N-20 , na wejściu miałem wodę o twardości 17 dh ( skala niemiecka ) jest to woda średnio twarda , stacje ustawiłem że na wyjściu mam 3-4 dh woda miękka  

Wynik jest taki że widać mniej kamienia na kranach , babinie , czajniku , zużycie detergentów  nie zauważalne zmiany .

Obsługa stacji składa się na sprawdzaniu poziomu soli .

Stacja płuka   sie co 4,3 m3 zużywając do tego około 3kg soli i 120l wody więc łatwo obliczyć koszta związane z taką  stacja 

U mnie przy zużyciu wody około 25m3 na kwartał , roczny koszt eksploatacji stacji obliczyłem na około 100zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W inst CO kamień ci nie przeszkadza, ani też nie narasta - tam masz określoną ilość wody, z której wytrąca się określona ilość kamienia i koniec z dalszym wytrącaniem.

Samych urządzeń to nie zabezpieczy

Do samych urządzeń stosuje się zmiękczacze lokalne np taki

http://allegro.pl/filtr-do-pralki-ustm-6000-litrow-zmiekczacz-wody-i6090590750.html

http://allegro.pl/filtr-do-wody-pralki-zmywarki-agd-fhpra-wodaro-i5214656155.html?reco_id=5d69f0fd-0758-11e7-a957-6c3be5bb71c0

 

Ale to tylko do pralki i zmywarki, do mycia lub picia nie wolno!

 

Tego drugiego to sam używam do pralki i jest OK

Mam wodę o twardości 20 st niemieckich ze studni głębinowej, smaczna ale twardawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.