Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Komfort Eko Duo 15Kw. Zwykła Retorta


kucharz214

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie czy zwykła oryginalnie uszczelniona sznurem retorte należy uszczelnić silikonem?

 

Po czym poznać że retorta jest nie uszczelniona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze sznurem chyba się nie uszczelnia, chociaż ja dałem troche na łączeniu sznura i na brzegach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-60609-0-01259400-1481305363_thumb.jpg

 

Czy ta retorta wymaga uszczelnienia? Chodzi o pas bezpośrednio pod koroną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygaś,zdejmij i zobacz jak jest ułożony sznur. Możesz dać silikon do wewnątrz rantu na to sznur i na sznur jeszcze silikon na środkowy rant i na łączeniu sznura. Załóż i dokręć pamiętając o wycentrowaniu i wypoziomowaniu korony. Ja tak zrobiłem i mam spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię wygaszac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cofnij żar :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam

Chciałem się podpiac pod temat i zapytac

Od początku palenia w tym sezonie(3 sezon) mam problem z niedopalajacym się węglem po jednej stronie retorty (od strony drzwiczek). Przymierzam sie do uszczelnienia tej retory, moze cos pomoze. Pytanie mam też czy ta szczelina widoczna na zdjęciu jest prawidłowa i czy to może być problemem.

Piec Komfort Eko 12

post-71864-0-42872400-1484732146_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyślij to zdjęcie do defro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w tym sezonie też zle mi sie pali od jakiegos nie całego miesiąca rozkręciłem retorte wyczyściłem bo był nagar uszczelniłem i paliło sie jakiś tydzien spoko po czym znowu nanic.

Rozebrałem znowu patrzę a na fajce ponownie nagaru sporo po jednej stronie wyczyściłem uszczelniłem no i pali sie 2 dzien ale widzę że chyba znowu coś się dziać zaczyna.

Paliło się dobrze 2 lata tylko w dwustanie teraz na pidzie chociaż niewiem czy to ma znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.