Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogniwo 26Kw Eko Plus M Parametry Spalania


WIOLETAPATRYK

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM

 

PROSZE O SPRAWDZENIE USTAWIEN MOJEGO PIECA :

 

RETOROWY-GRUPOWY

 

 

TEMPERATURA ZADANA -48

 

TEMPERATURA OBNIŻONA -2

 

REGULATOR POGODOWY -TAK

 

KRZYWA GRZANIA DLA -10      60

 

KRZYWA GRZANIA DLA +10      50

 

TEMPERATURA ZEW DLA TRYBU AUTO LATO     14

 

MOC MINIMALNA I MAXYMALNA 16KW

 

MOC DMUCHAWY DLA 16KW 39%

 

ILOSC POWTÓRZEN DLA 16KW  ----3

 

HISTEREZA KOTŁA 4,4

 

 

 

PODTRZYMANIA

 

 

 

CZAS PRACY PODAJNIKA      5 SEKUND

 

CZAS POSTOJU PODAJNIKA   25 MINUT

 

CZAS KRÓTKIEJ PRZERWY     40 SEKUND

 

ILOSC POWTURZEN PODAWANIA  1

 

MOC DMUCHAWY   38%

 

 

 

 

parametry zaawansowane

 

 

minimalana tem powrotu    40

 

temperatura zalacznia pomp  40

 

ochrona powrotu -  pompa mieszana

 

funkcja dodatkowej pompy - pompa miszana

 

maxymalna tem podajnika    90

 

czas wyrzutu paliwa -     3

 

czas opozninia zamkniecia zasobnika   4 sekundy

 

ZAWÓR 4D

 

CZAS OTWARCIA ZAWORU  - 100 SEK

 

WSP. WZMOCNIENIA    0,5

 

CZAS REAKCJI     120 SEK

 

HISTEREZA PRACY  3

 

KIERUNEK W LEWO

 

 

OGRZEWAM 280 M2  ZERO GRZEJNIKA TYLKO PODŁOGÓWKA PLUS WODA 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry spalania Wyglądaja ok. Jaką masz temp powrotu? 40st?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Oki" dla optymalnego paliwa.
Groch skąd masz? Jeśli spieki żużlowe - twarde, brązowe to zmniejsz trochę dmuchawę, choć na 16kW to 39% nie jest dużo.
Przy paleniu masz kopczyk, czy się zapada?
Jeszcze pytanie jak często piec załącza grzanie? Może groszek ma tendencje do spiekania, żar jest przy nisko i popiół za długo leży nad palnikiem przez co się topi.

 

Nie masz go może wpiętego w sieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pisz ze masz spieki, albo Ci kopci!!! Wróżki tutaj nie zaglądają! Jeżeli spieki to albo zmniejsz dmuchawę albo dodaj 1 podanie. Po drugie czy piec stoi długo w podtrzymaniu? Po trzecie zadana i powrót są za niskie. To co teraz oszczędzasz na opale wrzucaj do skarbonki na nowy wymiennik.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy piec wchodzi w podtrzymanie, czy tylko grzeje. Jeśli nie masz podpięcia do neta, to zawsze możesz podłączyć się "na krótko" do pieca z lapka i podejrzeć wykresy z pracy pieca. Możesz zrobić print screeny, zrobić też zdjęcie jak wygląda palnik i wrzucić na forum. Zawsze to ułatwi interpretację co może być powodem tych spieków.

Ogólnie odnośnie podtrzymania, to gdy piec w nie wchodzi (czyli pomiędzy załączaniem w grzaniu zdarzy się, że poda węgiel w tym trybie), to należy ustawić je (czas postoju, ilość podawanego węgla) tak aby na palniku nie robił się krater.
 

Tu masz przykład mojego piecyka https://esterownik.pl/device/8778 , gdy zajrzysz do zdarzeń to niby wchodzi w podtrzymanie, ale w rzeczywistości na wykresach widać, że tylko grzeje (nie ma takich małych pików na spalinach). A odnośnie grupowego to też nie jest to jakaś spuer-hiper opcja, ja wróciłem ostatnio na ecoal (wykresy prawie takie same jak na grupowym, spalanie też). Jak poznasz paliwo, to ustawisz sobie czas podawania i korektę dmuchawy tak, że i na nim będzie fajnie śmigał.

Widzę że masz regulator pogodowy dla temp pieca. Osobiście to podbiłbym temp trochę w górę (jeśli przejdziesz na ecoal sama pójdzie względem zadanej o 4 stopnie). Tak jak energotop napisał daj do góry powrót. Na spalaniu aż tak dużo nie oszczędzisz a i piec tak zachodzić nie będzie syfem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamut, nie zapada Ci się kopczyk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałeś link do Twojego kotła.

Pytanie dotyczyło Twojego kotła. Czaisz baze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w porządku. Zabawa z wesołą Wesołą, czyli łatwo o żużelek, ale jak trochu przesadzisz to wytwórnia koksu. W piecu siwo, więc nie ma co narzekać.

Choć ostatnio zaczynam myśleć, że ster z podglądem dla kogoś, kto się lubi bawić, a i pracuje przy kompie, to zmora nie udogodnienie ;)

 

A i co do wykresów, to poprawka na modyfikację palnika, zmniejszony o dwie docięte szamotki po obydwu stronach, więc w sumie tak jakby miał trzy człony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.