Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kociol Typu Domo Z Obi, Problem!


piectypudomo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z kotłem z OBI. Kocioł jest z podajnikiem na ekogroszek. Mam dom 100m^2, jest to bliźniak, który jest ocieplony z tylko z jednej strony od szczytu, dwie pozostałe ściany są gołe a czwarta to łączenie z sąsiadem, piec jest na 15kw. 

 

Głowny problem polega na tym, że piec nie może osiągnąć temperatury zadanej którą mam ustawioną na 55 stopni, dochodzi na przykład do 44 i wraca, więc chodzi bez podtrzymania, ciągle na PRACY.

 

Sterownik to Compit R747

 

Moje parametry to:

czas podawania 20sekund

Czas spalania 60sekund

wentylator 17% 

przesłona od 1.5-2.5cm

praca podtrzymania 20sekund

przerwy 20minut

wentylator 17%

 

Dodatkowo, mam podłączony wymiennik na ciepłą wodę na 150litrów a temperatura na nim jets o 3stopnie niższa, niż temperatura na piecu. 

 

Czasami w piecu potrafi się palić 2 tygodnie a potem nagle zgasnąć, ponieważ robią się spieki które zaduszają dym.

 

Mam ekogroszek wysokokaloryczny a pomimo tego nic nie mogę zdziałać. 

 

Rury pionowe ogólnie są pochowane w izolacji w ścianach, a na wierzchu są tylko rurki miedziane prowadzone do grzejnika, grzejniki typu purmo bez termostatu.

 

Proszę o pomoc, ponieważ co chwila trzeba rozpalać na nowo i pilnować tego pieca. Super jakby znalazł się ktoś kto też ma taki piec z OBI.

 

załaczam kilka zdjęć instalacji

post-70797-0-83987900-1480947440_thumb.jpg

post-70797-0-54727100-1480947442_thumb.jpg

post-70797-0-62602900-1480947443_thumb.jpg

post-70797-0-54671100-1480947444_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaki masz palnik i zrób fotkę  jak wygląda twoje palenisko, palnik kopczyk płomienie  jaka  moc pieca ile grzejników, sprawdź czy gdzieś w ustawieniach masz parametr określający kiedy ma włączyć i wyłączyć pompę CO oraz CWU

Jesli robią ci się spieki to wydaje mi sie że podajesz za mało paliwa czyli groszku i za mało powietrza  ale  sam zobacz na ile ten kopczyk  u ciebie sie ładnie usypuje bo kazdy poiec inaczej reaguje

ja swój piec ustawiałem w ten sposób że wyłączałem pompę CO i CWU i ustawiałem parametry podawania i, przerwy i nadmuchu tak aby piec możliwie najszybciej osiągał żądana temperaturę  myślę że powinno to być około 10minut  pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik retortowy

Dołączam zdjęcie kopczyka oraz płomienia

Moc pieca 15kw 10grzejników w tym jeden malutki rurkowy w toalecie.

Pompa CO załącza się przy 42 stopniac.

Czas wybiegu pompy CWU 3min (nie wiem co to znaczy i co to robi i tak)

Co do włączania i wyłączania pomp  nic nie mam takiego, jedyne to co wyzej napisałam. 

Mam na komputerze parametr PCW1 który dotyczy pompki 

 

 

post-70797-0-98541000-1480958899_thumb.jpg

post-70797-0-04757300-1480958901_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto jest producentem tego "cuda", kiedyś kotły bardzo podobne produkował Opal, a obecnie kotły o tej nazwie sprzedaje sieć Onninen.

Otóż nie, opal oryginalnie to konstrukcja tłokowa powstająca od 2001 do 2011r.

"ktoś" nie wymyślił własnej nazwy, tylko w pewnym momencie podpiął się pod coś, co gdzieś tam było znane i powstała nazwa opal-domo i k... mnie brała jak musiałem odbierać pytania o to cudo.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przykręć trochę zawór przed albo za pompka co. Tak na 1/2 otwarcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta taka czerwona wajcha nad piecem. Przy tej Zielonej pompce a dokładniej nad. Na zdjęciu jest w pozycji otwarcia 100 jak będzie prostopadle do rury będzie zamknieta. Daj na 1/2 otwarcia czyli jakieś 45 stopni. Jak nie pomoże to trochę mniej jak 1/2 otwarcia, tak aby podniosła się temperatura na kotle. I daj zdjęcie popiołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo niedopału. Nie mam doświadczenia z tym kotłem ale proponował bym zmianę parametrów. Trochę diametralnie, ale z 20 sec podawania proponuję zrobić tylko 10 sec. Resztę na razie zostawić.

Sprawdzac co się dzieje na palniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż nie, opal oryginalnie to konstrukcja tłokowa powstająca od 2001 do 2011r.

"ktoś" nie wymyślił własnej nazwy, tylko w pewnym momencie podpiął się pod coś, co gdzieś tam było znane i powstała nazwa opal-domo i k... mnie brała jak musiałem odbierać pytania o to cudo.....

Głowy nie dam, ale wizualnie (na żywo) opal z leroya i ten z obi są prawie identyczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 lat później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.