Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Nie Osiąga Zadanej Temperatury Defro Komfort Eko 20


Jędrek83

Rekomendowane odpowiedzi

ok tak zrobiłem kolega ma taki sam piec defro komfort tylko że 15 ten sam opał i u niego jest wszystko wporzadku na ustawieniach 5/100/35 ja na poczatku też tak próbowałem na tych ustawieniach ale u mnie zagaszało piec na nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ustawieniach 6/65/37 rozpaliło sie ładnie doszedł piec do rządanej temp ale za jakiś czas jak  zaczeła spadać temp to w okolicach 56 włączył sie alarm że temp nie rosnie kopczyk znowu robił sie coraz nizszy zmieniłem na 6/60/37 narazie sie pali ale ciezko wchodzi na zadaną temp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli powoli wchodzi na zadaną temperaturę przy pracy pomp,to jest w porządku-chyba odniosłeś mały sukces!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mówisz :) jest tak jak wejdzie na zadana temp to najwyżej na 4,5 min nie dłużej i pózniej spada do 55 bynajmniej jest tak teraz na jak długo nie wiem. A co z tymi ustawieniami nie sa za ostre jak teraz sa 1;10 a co bedzie przy mrozach?no i ten kopczyk jest prawie równy z retortą a z tego co wiem powinien być wyzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była przerwa w ogrzewaniu,układ musi się ustabilizować,stąd te skoki temp.

To,że jest krótko w podtrzymaniu to dobrze.

Jak przyjdą mrozy wtedy 1:8 i ciut większy nadmuch,nie ma co się martwić na zapas.

Jak wygląda popiół na tych nastawach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj jeszcze jedno oczko wyżej nadmuch,może tego potrzeba i już nie będzie żadnego niedopału.

Masz czujnik temp. spalin?ciekawe jak od tej strony wygląda i pamiętaj o obniżeniu deflektora.

Chyba problem rozwiązany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest zamontowany przy czopuchu kabelek z czujnikiem ale odczytu przy nim nie ma no chyba że na sterowniku ale tam tez nie widze żeby była informacja na wyswietlaczu o temp. wyswietla sie ona chyba tylko wtedy jak jest pid załączony a ja mam go wyłączonego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie pokazuje tylko przy PID

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jędrek83 a czemu ty teraz jak już korona jest uszczelniona. Bo miała ewidentnie za krótki sznur. Nie włączysz pid i nie będziesz się cieszyć kotłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam termometry:

 

1-  za zaworem 4d,  

2 - na wodzie powrotnej przed kotłem.

 

Kręcąc 4d widzę prawie natychmiast jaka temp wody idzie na grzejniki a sporo później widzę jaka woda wraca z grzejników. Np. na kotle zadana temp. jest 60 st. z histerezą 1 i jest bezwzględnie pilnowana (oczywiście temp. spada lub podnosi się gdy kręcę  zaworem 4d, ale histereza pilnuje). Uszczelniłem silikonem wszystko co trzeba a szczególnie palnik.

Na zdjęciach  ewidentnie nie spalony ekogroszek. Ustawienia zacząć od fabrycznych i dalej bawić się tak  by ekogroszek był spalony nawet jakby miały się tworzyć "kalafiory" W/g mnie ważna jest jakość ekogroszku i jego wartość opałowa. Nie załamuj się , będzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz mogę się odnieść do Twojego wpisu.

To nie jest kwestia ustawień parametrów spalania ale innych mających wpływ na wygaszenie kotła.

Do tej pory nie wiem,od jakiej temp. włącza się pompa co,powinna od 40* i pracować non stop,czy tak jest?

Mówiłem o tym na samym początku.

Następnie histereza temp. zadanej kotła ustawiona na 1*C,jest tak?

Nie wiem jak jest ustawiona temp. i czas,po którym następuje  wygaszanie kotła,to jest najprawdopodobniej przyczyna wygaszenia kotła(moim zdaniem ten parametr jest zbędny ale wiadomo pomysł "fefro") i należy go wydłużyć max. jak to jest możliwe.

 

PS U mnie nawet przy 1:20 po 1h podtrzymania nie wygaśnie i nie załączy się alarm,choćby temp. na kotle spadła o 20*,co jest nie możliwe.

To tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pompa włącza sie od 40* wczesniej była nawet od50*.Histereza kotła tak jak pisałeś ustawiona na 1*C zawór 4d ustawiony na połowie czyli 5 .Dzisiaj przeszedłem znowu na sterowanie z pidem tak jak miałem w pierwszym tygodniu uruchomienia pieca i powtórka po około godzinie piec zagaszony przy parametrach korekta wentylatora 0%w skali -25 do +54 ,korekta podawania 0 w skali -30,+30 ponieaz kopczyk sie coraz bardziej zapadał. Nastepnie po rozmowie z serwisantem zmienione zostały parametry na korekta wentylatora 0 korekta podawania +30  i taka sama sytuacja mineło jakieś 2 godziny kopczyk robił sie coraz mniejszy niższy i piec zagaszony.

Po drugim tel do serwisanta  zostały zmienione parametry pieca o mocy 20kw na 25kw korekta wentylatora 0 a korekta podawania na +25 no i narazie wszystko wporzadku jak do tej pory piec grzeje zobaczymy jak bedzie dalej  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek-spieprzone parametry sterownika...

 

Ale dobrze,ze serwis pokierował (mam nadzieję) w dobrą stronę.

Jeśli chodzi o PID to nie pomogę,nie znam się i nigdy nie miałem do czynienia z takimi sterami.

Do mojej prostej jednorodnej instalacji zupełnie nie potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno kocioł 20kw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedrek83 podziel się z nami co tam u Ciebie po interwencji serwisu itd. ja a za pewnie wszyscy jesteśmy ciekawi co było powodem z chodzenia paleniska w dół i jego gaśnięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co nie mam narazie sie czym dzielić ,poczekam jeszcze dwa dni  bo dzisiaj o pierwszej w nocy wygasł mi piec po trzech dniach pracy.Dzisiaj serwisant kazał mi jeszcze podnieśc moc kotła na 28 kw z 25kw  ponieważ ciut za mało jeszcze podawał i zobaczymy jeżeli wszystko bedzie ok to będe reklamował sterownik napewno napisze co i jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zażądaj,żeby się pofatygowali i wymienili ten badziew na w pełni sprawny u Ciebie w domu.

To jakaś kpina,mając kocioł 20kW,doradzają zwiększyć moc na 28kW,może od razu na 50,żebyś tyle razy do nich nie dzwonił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wprost nie do uwierzenia że takie same piece ten sam opał jeden chodzi drugi gaśnie. Pogoń ich szybciej bo za tydzień to na pewno nie będą mieli czasu a nie życzę Ci byś spędził święta w kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.