Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Nie Osiąga Zadanej Temperatury Defro Komfort Eko 20


Jędrek83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od tygodnia staram sie uruchomic kocioł komfort eko 20kw po rozpaleniu osiaga zadana temperature 60 stopni nastepnie przechodzi w stan spoczynku na jakieś 10 min i zaczyna raptownie spadac temperatura spada zawsze do tego stopnia że zagasnie nie jest w stanie juz drugi raz osiągnąc zadanej temperatury dzwoniłem na infolinie za kazdym razem ktoś podaje nowe ustawienia i zawsze to samo żadnej pida mam wyłączonego ponieważ z pidem również ta sama sytuacja sterownik mam k1pv2 temperatura zadana 60C czas podawania 5s czas podtrzymania 68s wentylator 36 bieg tak mam ustawienia na chwile obecną ale zmiany w podawaniu i podtrzymaniu były juz  stokroc zmieniane powierzchnia która ogrzewam to180 m2 dodam jeszcze ze mam zawór czterodrogowy jak jest na jedynce to wmiare jeszcze uzyskuje ta temp ale co z tego jak grzejniki zimne natomiast im wieksza cyfra na zaworze tym nie ma szans na osiągniecie zadanej temp czy ktoś podpowie o co tu może chodzic ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz temperaturę załączenia pompy CO? Może startuje w momencie przejścia kotła w podtrzymanie?

A może po prostu mocy za mało przy zimnej chacie - daj na 1 dzień podawanie 5 przerwa 25 i wiatru odpowiednio sporo - dom się wygrzeje i wtedy wrócisz do ustawień jak z Twego postu.

 

 

 

Co do zaworu 4d nie podpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temperature zalączenia pompy mam 20 stopni także nie załącza sie w podtrzymaniu także nie wiem co jest grane mj hydraulik nie ma czasu na stanie i ustawianie pieca a ja juz trace cierpliwosc do tego pieca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze raz, co jest grane: zimna woda zalewa kocioł, który kręci na małej mocy i nie podniesie się po tym zalaniu zimną wodą.

 

Spróbuj może tak: zadana CO 60 stopni - dobrze. Start pomp CO daj na np 50 stopni, histereza kotła 1 stopień (czyli jeżeli przekroczy 60, to od 59 będzie znów pracował), podawanie/przerwa 5/25 lub nawet 5/20 - to już będzie sporo mocy, wiatr dopasuj do tego.

Pompę CWU wyłącz, zawór 4d ustaw tak,żeby całe ciepło szło w grzejniki (tak, jakby go nie było).

Jest też taki pomysł: jeżeli masz możliwość, wyłącz z pracy niektóre grzejniki - będziesz je stopniowo włączał, gdy podgrzejesz pozostałe pomieszczenia.

 

Dom jest wyziębiony, więc jego rozgrzewanie będzie trwało z dzień, dwa ciągłej pracy, zanim się w miarę układ ustabilizuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielki narazie tak jak napisałeś zrobiłem i narazie jest ok dobija do zadanej temperatury nawet 6,7 stopni powyzej pózniej spada do 53 i dalej pomalutku rosnie czy takie ustawienia będe musiał trzymac czy z czasem zmienic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisz te ustawienia, będziesz miał na najtęższe zimy - na teraz to za wielka moc do normalnej pracy.

 

Rozgrzejesz dom i trzeba będzie dać inne proporcje podawanie/przerwa - np. 4/32 i nadmuch jakieś 25-30% na przymkniętej dmuchawie, a jeśli i wówczas będzie długo stał w podtrzymaniu, będziesz mógł wrócić do takich ustawień, jakie podałeś w pierwszym poście (na zimną chatę nie wystarczyło, na wygrzaną może być dobrze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paląc eko i dozując podawanie i przerwa dąż do 1 min tj podawanie 10sec przerwa 50sec.

I rozkręć 4d na np 3 i obserwuj. A masz przesłonę na wentylatorze? Jak wygląda popiół. Mozesz dać fotki przy ustawieniach 5/25?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam przesłony na wentylatorze obecnie mam ustawienia podawanie 8sec przerwa55 wentylator 34 bieg ponieważ przy ustawieniach 5/25 spoczatku było ok ale pózniej eko zaczeło coraz bardziej wyłazić na wierzch i piec nie przepalał teraz mam taki popiół nie czy jest dobry ale moim zdaniem jeszcze za duze grudy niespalone

post-70785-0-50912800-1481130987_thumb.jpg

post-70785-0-94876600-1481131005_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach 30% nie spalonego(zmarnowanego)węgla.

Opróżnij popielnik.

Spróbuj 6s podawanie,przerwa 1min,dmuchawa bez zmian.

Temp. załączenia pompy na 40*,ma pracować bez przerwy.

Histereza temp. kotła 1*.

Kocioł musi popracować na takich nastawach do rana,by móc ocenić co dalej,jakie ewentualnie korekty wprowadzić.

Napisz jaki masz palnik w kotle i czy dysza jest uszczelniona(zamontowana na silikon wysokotemp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś już ustawienia 5/25 i duży niedopał,teraz Ci proponuje 10/50,czyli w dalszym ciągu proporcja 1do 5 i efekt będzie taki sam,dla mnie bez sensu.

Rób jak uważasz,więcej się nie wtrącam.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Kolanin też tak uważam że był by nadal nie dopał zrobiłem przed chwilką 6/50/38 zobaczymy boje sie tylko że znowu zagaśnie no ale moze sie uda  strasznie duzo idzie mi tego ekogroszku niby pierwszy gatunek a tu tak duzo może dlatego że to dopiero pierwszy sezon i tydzień czsu pale a dom jest nowo pobudowany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to jest nowy dom i palisz w nim dopiero od tygodnia,wiele tłumaczy.

Ale z tym groszkiem 1 klasa,wiesz jak jest,na papierze parametry super,a rzeczywistości może być spiekający się badziew.

Na dobre uszczelnienie palnika sznurem bym nie liczył,przy najbliższej okazji jak się trochę ociepli kup uszczelniacz silikonowy na 1200-1500* i zrób to porządnie.

Lewe powietrze wychładza niepotrzebnie spaliny w kotle i są straty na opale i w efektywności spalania.

 

Kocioł nie powinien wygasnąć,ja na 140m2 niedocieplonej chałupy,palę miałem Rokita na ustawieniach 6/100,a jak się ociepli wracam do 6/120.

U mnie kocioł praktycznie nie wchodzi w podtrzymanie i tak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zrobie silikon mam  do 1500* tylko powiedz mi jak to zrobić trzeba wykręcic te śrubki na których trzyma sie kielich tak  zdjąć go i wyciągnąć sznur na stałe czy silikon doć na sznur? a dużo idze tobie opału na tydzień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedogrzany dom nie ma nic do niedopałów,kwestia szczelności palnika(podstawa) oraz ustawień.

Opał spiekający się również utrudnia nastawy ale idzie się z tym uporać,cierpliwości.

Rano ocenisz jak to wygląda,wklej zdjęcie i będziemy radzić co dalej,w którą stronę dać korektę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważajcie z tym wydłużaniem przerwy, dziś ciepło na dworze, ale jak przyjdzie chłodek żeby się nie powtórzyły problemy z dogrzaniem chatki... (Kolanin, Ty masz proporcje podanie/ przerwa  około 1/16,5 ale Twój palnik chyba podaje wyjątkowo dużo węgla na godzinę - jeżeli przy stosunku 1/16,5 spalasz 35 kg, wychodzi potencjał podjanika ponad 26 kg/h - może to przez drobny opał?)

 

Jędrek, jak długo kocioł dochodzi do temperatury zadanej i jak długo pozostaje w podtrzymaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mój podajnik pracuje ok. 4s na 1min,to przez 1h pracuje 4min.,przez dobę 96min.

Przez 1min. podaje 360g paliwa,czyli przez dobę ok.35kg opału (miał Rokita)

Na 1s podaje 6g,mam nadzieję,że to proste,a to daje 25,75 kg/h. :)

To oczywiste,że jak jest mróz zmieniam proporcje 1:10 lub max. 1:8,tak jest bynajmniej u mnie.

 

Jeżeli kol.@Jędrek ma dużo niedopałów to ma podawać jeszcze więcej paliwa bo proporcje nie takie?,przez to spala 60kg opału/dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.