Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Nie Osiąga Zadanej Temperatury Defro Komfort Eko 20


Jędrek83

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na tyle dobrze że jeszcze tam nie mieszkamy ale praktycznie juz jest wykończone  dlatego juz pale żeby nie pomarnować wyposażenia tzn próbuje palić :) A zrobie tak jak mówicie zarządam chyba wymiany na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam odnośnie mojego problemu sytuacja wygląda nastepująco ma ktos przyjechac w tym tygodniu z serwisu wgrac nowego softa i poustawiać w menu serwisowym wyższe parametry mocy kotła i ma to pomóc oby.

A w chwili obecnej mam ustawienia ręczne tzn. klapka od wentylatora jest otwarta cały czas w najwiekszej pozycji czas podawania mam 9s przerwa 60 s wentylator 30 bieg i narazie nie zagasa a to pewnie z powodu otwartej klapki od wentylatora ponieważ wczesniej podczas stanu podtrzymania płomień zagasał aż do pozycji żaru ,a teraz dzięki dopływowi powietrza płomień jest cały czas 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich uzytkownikow, mam podobny problem co w tytule, przeczyta juz wiele tematow probowalem juz wielu porad i z tego wszystkiego mam juz tylko kiełbie we łbie; ogrzewam stary niedocieplony dom (ok 150m2 poddasze nieuzytkowe na podłodze rozlozona wełna 15cm o wspolczynniku lambda 37 stare podwojne okna niezbyt szczelne) piecem Befako 20 kW i spala on ok 50 kg na dobe moze pare kilo mniej co wydaje mi sie przy temp. na zew. ok 0 stopni (plus minus) za duzo a teraz wiecej szczegolow:

temp. zadana 60 st

histereza 2 st

czas pracy 9 sek

czas przerwy 36 sek 

siła nadmuchu 55% do tego klapka na wentylatorze przyslonieta w jakis 70-80% a przeslona tak jak na zdjeciupost-71008-0-90822200-1481811535_thumb.jpg

zawor czterodrozny tak jak na zdjeciupost-71008-0-15621200-1481811517_thumb.jpg moze nie widac tego tak dokladnie ale ok 35% wraca

ciag kominowy troche przymknalem post-71008-0-89842100-1481811583_thumb.jpg

a na koniec filmik jak wyglada palenisko 20161215_120405.mpg troche ciemniejszy plomien

 

piec osiaga temp. zadana po 16-17min dzwiga sie do 62stopni i w podtrzymaniu jest ok 10-11min

Proszee o pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serwis defro  stwierdził że piec sobie nieradzi na pidzie ponieważ lewacja nie jest docieplona i to tak jak bym postawił piec na polu i próbował ogrzewać takie głupie stwierdzenie wymyslili został wgrany nowy soft ale to nic nie pomogło dopóki lewacji nie docieple to powiedzieli że na pidzie nie będzie chodził. Ale na  ustawieniach ręcznych ma chodzić parametry zostały ustawione następująco czas podawania 9s przerwa 60 wentylator 34 podtrzymanie   czas pracy 15 s czas przerwy 20 min wentylator w podtrzymaniu czas pracy 15s przerwa 15min przez dwie trzy godziny było wszystko ok ale teraz po unormowaniu sie jest duzo niedopału spieki jak pięść piec spoczątku dobijał do 66 stopni powyżej zadanej a teraz nic nie zmieniałem i dobija do 63  trzyma 15 min spada do 55 i znowu podnosi sie do 63 przy czym sa bardzo duze spieki. Taki serwis to kpina 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy probowales cyklicznie otwierac instalacje ???

Najpierw trzeba wyeleminowac po swojej stronie problemy i wowczas mozemy dalej szukac rozwiazan

 

Myslales ze serwis jest skory odrazu do wymiany pieca i wgl = zawsze stawiaja na swoim, no chyba ze maja klienta z wyzszej polki :huh:  :huh:  :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jędrek nie będę się pastwił nad znanym produktem. Powiedz z czego ten dom pobudowałeś , że Panowie takiego porównania użyli. :)

Spieki zmniejsz went na 30% , niedopalony wydłuż przerwę niech się dopali na 80 s.  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dom pobudowany jest ze suporeksa czyli tradycyjnie poddasze docieplone wełną 20 i 5 cm lukarny docieplone styropianem 15 cm zostało docieplić sciany do podbitki stwierdzili że straty sa ogromne a żeby z pidem palić to musi dom byc docieplony i koniec. Mysleli z początku że to wina ekogroszku ale po wsypaniu swojego była taka sama sytuacja w tej chwili na ustawieniach ręcznych pali sie w domu jest temperatura 20* piec do zadanej temp. dochodzi w ciagu 5min pózniej trzyma 15 min poniewaz faktycznie dom jest jeszcze nie dogrzany pali sie dopiero trzy tygodnie i sa straty ciepła ale pomalutku robi sie coraz cieplej także stwierdzenie ze to tak jak by ogrzewac pole jest dla mnie w ogóle nie trafione i niezrozumiałe ale z tego co zauważyłem  oni maja racje i koniec nie ma co dyskutować a ze spiekami zrobie tak jak powiedziałes zmniejsze wentylator  i wydłuże przerwe zobaczymy czy pomoze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.