Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa Cwu Jako Pompa Obiegowa


Erpolis

Rekomendowane odpowiedzi

Macie może jakiś pomysł dlaczego tak się dzieje?

 

Jeżeli wykorzystuje pompę CWU jako pompę obiegowa wzrasta spalanie.

 

Temperatura pieca 65 temperatura CWU podobnie 64-65 temperatura powrotu ok 60.

 

Pytanie jest następujące dlaczego wzrasta spalanie skoro woda wpływająca z pieca ma ta sama temperaturę co wracająca z bojlera a wydaje się że utrata ciepła jest znikoma.

 

Jakieś pomysły?

 

Defro Komfort Eko Duo Uni R 25 kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tez jestem ciekaw bo u mnie tez wzrosło spalanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojler jest utrzymywany na bardzo wysokiej temperaturze co powoduje jego szybsze wychladzanie. ( Straty izolacji) jak równie w momencie używania wody świeża z rurociągu jest podgrzewana do wyższej temperatury.

Takie jest moje rozumowanie po sezonie palenia z kręcącym się CWU jako ochrona powrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko u Was - jak pisalem ja tez tak mialem i zrezygnowalem  ztego  - chociaz pieknei pracowal piec  - ochrone mial praiwe 60* non stop a teraz to tylko 45 max czasem 50 

Mialem robic popme kotlowa ale nei mma czasu by sie zabrac za to  - a dla experymentu by nei isc w koszta miala posluzyc pompa od CW 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak miałem i wydaje mi sie ze szybciej jest mieszana woda w kotle a co za tym idzie wystudzanie.Teraz mam pompe kotlowa za zaworem 4d powrot mam 3 st. roznicy ale sapalanie nie zmniejszylo sie jedynie kociolek chodzi bardzo stabilnie dlamnie dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw sobie teraz temp. Zadana na bojlerze na 65 stopni. A będziesz miał to samo spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem ze kocioł więcej pracował na 100% przy włączonym cwu. Mam do zasobnika jakies 2m rury zasilającej i tyle samo powrotnej wiec pewnie duże straty ciepła są i kocioł ciągle musi je nadrabiać. Miałem 7-8 stopni różnicy a i praca była stabilniejsza. Teraz mam ok 18 stopni,mniej na powrocie przy 68 dochodzi do max 51 na powrocie. Musze trzymać wyższą temp na kotle bo nie chce zejść niżej jak 45 na powrocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec mamy to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa co chodzi cały czas więc nie jest to strata spowodowana tym. 4 m rurki to nie aż tyle aby wzrastała znacznie spalanie.

 

Będę testował jeszcze jedno rozwiązanie a mianowicie termostaty na grzejniki i max temperaturę na CO cieplejsza wychodzi to i cieplejsza wraca. Z tym że zostawię jeden grzejnik pewnie w łazience na full bo jak wszystkie się zamkną to nie będzie miało gdzie ganiac

 

 

Defro Komfort Eko Duo Uni R 25 kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja także zauważyłem u siebie wzrost spalania eko groszku przy włączonej pompie cwu w celu dogrzania powrotu .

Zużycie dobowe wzrosło o około 4- 5 kg.

Zrezygnowałem z tego pomysłu po dwóch dniach.

Teraz kombinuje jak inaczej dogrzac powrót  ...?

Ktos może ma jakies pomysły ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też myslałem nad założeniem takiej pompy na powrocie ale autor postu #7 napisał że nawet po zainstalowaniu takiej pompki nie zmniejszyło się spalanie paliwa .

Więc nie ma sensu ponosic koszty na dodatkowe urządzenie .

Ja szukam informacji jak dogrzac powrót żeby uzyskać modulację na sterowniku nie spalając dodatkowych w moim przypadku 4- 5 kg paliwa na 24 godz.

A że jestem zielony w hydraulice dlatego najpierw pytam , pózniej wykonuje ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie cały czas grzeje cwu i zarazem mam ochronę powrotu. Próbowałem różnych ustawień i powiem tak jęsli cwu grzała na zadaną temeraturę to spalanie opału miałem wieksze niż obebecnie jak grzeje cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty spalałeś więcej paliwa, gdyż grzałeś dodatkowo cały czas zasobnik, a kolega pisze, że nie spala mniej niż spalał bez ochrony powrotu, ale nie spala też więcej przy obecnym układzie

Teraz zrozumiałem , ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

U mnie cały czas grzeje cwu i zarazem mam ochronę powrotu. Próbowałem różnych ustawień i powiem tak jęsli cwu grzała na zadaną temeraturę to spalanie opału miałem wieksze niż obebecnie jak grzeje cały czas.

Przepraszam, że rozgrzebuję temat. Możesz napisać jaka jest różnica w spalaniu u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.