Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termostat Pokojowy


Ellis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, posiadam piec klimosz combi 4s sterownik rt16 i termostat jakiejś firmy krzak i teoretycznie wszystko jest ładnie podłączone tylko, że przy wyłączeniu termostatu pompa się nie wylacza i nie reaguje na termostat. Może coś źle podłączyłem?

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz termostat podpięty do pieca czy sterownik pokojowy?

Zazwyczaj jest dodatkowa opcja do ustawienia na sterowniku pieca żeby wyłączył pompę po dogrzaniu pomieszczenia

 

Defro Komfort Eko Duo Uni R 25 kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn mam do pieca podpięte takie coś co radiowo odbiera sygnał od takiego urządzenia na którym się ustawia temperature, a czy ktoś wie gdzie jest takie ustawienie na sterowniku rt16? Bo szukałem tego i nie mogę znaleźć ani w instrukcji ani w ustawieniach

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji znalazłem pozycje nr 20 termostat pokojowy zmiana zawarcia styków ale nie wiem gdzie w sterowniku się to zmienia

 

Defro Komfort Eko Duo Uni R 25 kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, przy wyłączeniu termostatu pompa się nie wylacza i nie reaguje na termostat. ,,,,

 

Pytanie do autora tematu, w jakim celu ta pompa obiegu CO miała by się wyłączać.

 

W DTR regulatora RT16 zamontowanego w Twoim kotle, na stronie 3 jest rozdział w którym opisane są warianty pracy pomp obiegu grzewczego CO.  

Nie ma tam żadnej informacji o możliwości wyłączenia pompy obiegu grzewczego CO, po uzyskaniu przez sterownik RT16 kotła, sygnału sterującego z termostatu pokojowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, Mam pompe ustawiona na auto, ale non stop 18 albo 19 W i nic się nie zmienia

 

Czyli masz zamontowaną pompę z funkcją automatycznej regulacji AUTOADAPT.

 

Tych pomp się nie wyłącza.

Same dostosowują swoją wydajność, moment obrotowy oraz zużycie energii w taki sposób, aby optymalnie zapewnić poprawną pracę układu grzewczego CO.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, czyli to nie jest sterownik pokojowy, którym można regulować temperaturę pomieszczenia, a w połączeniu z 4D z siłownikiem temperaturą w domu, więc do czego to ustrojstwo służy podłączone do sterownika RT-16 ?

Fakt, że u mnie poma CO pracuje na okrągło na stałej mocy z uwagi, że nie mam Autoadapt.

Jeżeli Kolega Ellis to zamontował to w jakim celu, jakimi parametrami miało to sterować.

W RT-16 podłączony sterownik pokojowy np. Auraton, Euroster, steruje pracą 4D regulując poprzez siłowni elektryczny jego otwarcie po zadziałaniu sterownika pokojowego np. po osiągnięciu zadanej tem. w pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystko się zgadza masz rację termostat - sterownik ogranicza grzanie w obiegu CO, ale w połączeniu z zaworem 4D z siłownikiem elektrycznym podłączonym do sterownika RT-16, więc teraz jest pytanie czy Ty masz zawór 4D z siłownikiem elektrycznym, a idąc dalej czy masz sterownik pokojowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontuj zawór 4d z słownikiem i wtedy wykorzystasz w pełni sterownik i będziesz miał gwarancję na kocioł.

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cwu 60st histereza 5st

Co 33

Kocioł 75

5/60

Pid na razie wyłączony testuje dwustan i jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sorry zapomniałem 36 procent i klapka na jakieś 3 może 4 cm uchylona.

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.