Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drew-Met Eko Prim Kompakt 23 Kw Pomocy!


jar87

Rekomendowane odpowiedzi

A więc będę Cię męczył zdjęciami jeśli nie masz nic przeciwko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pomagasz za co ogromnie dziekuję :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co przerwa jest na 63s przedmuch 33% jest git :) cały czas próbuje że unosząc. Kopczyka nie uzyskałem jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. 

 

Przepraszam za zwłokę. 

 

Spalanie (tak mi się wydaje) jest chyba takie samo ale już przy ustawieniach: 10/60, przedmuch 33% :)

 

Poniżej przesyłam zdjęcia wszystkiego :D

 

Mam tylko problem z kopczykiem:( Coś czuję, że dalsze skracanie przerwy tu pomoże, mam rację?

 

Na zdjęciach widać przesłonę (ile otwarta) zdjęcia palnika, oraz ile spadło od godziny 19.

post-70736-0-93074200-1481233239_thumb.jpg

post-70736-0-01807900-1481233248_thumb.jpg

post-70736-0-91923800-1481233254_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopczyk....hmmmm jest i to ładny! Powiedziałbym że ciut za obfity. Widać niedopałki więc zwiększ powietrze np 37% natomiast przerwwe podawania wydłuż do 65sec. Fajnie to wygląda tylko ten pooiół....cholender.

Będziemy z tym walczyć.

Więc ile teraz wg sterowania spala?

Zamknij jeszcze o 1 cm przesłone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze, to nawet nie wiem gdzie w sterowniku się to sprawdza :D Na "oko" mogę napisać, że na tych ustawieniach około 25 kg poszło. 

 

Ok, zmienię teraz ustawienia, chociaż przyznam szczerze, że od wczoraj zszedłem z 68 sekund na 60, a więc czy teraz jest sens wracać z powrotem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to tak zrobię, zwiększę przerwę do 63 s, dmuchawę do 37%, przesłonę jeszcze przymknę, podawania ruszał nie będę (zostaje 10s). 

 

Mam jeszcze pytanie (może za szybko poszedłem z tym do przodu:D) mam na piecu teraz 61 st i podłogówka na 32 st. tak ma być? czy póki co nic nie regulujemy tylko czekamy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak temp w domu?

Jak odpiwiednia nic nie rusz jak za chłodno to na pidłogę daj 1 st więcej Nie mogę wejść na link odniśnie projektu. Ile metrów grzejesz.

Podawanie poki co zostaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temperatura w domu póki co jest na poziomie 19-20 st. 

 

Proszę, oto link do domu: https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-kalateach-3-ver-2-me041f925d087b

 

Grzeję póki co cały dół. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to popołudniu dam, bo z rana mam wyjazdy :(,

 

Czyli: 

 

podawanie 63 s

dmuchawa 37 %

klapka zamknięta o 1 cm

 

Takie nastawy zrobić, tak?

 

I oczywiście 1 st w górę podłoga:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tak, zrobię. Dziekuję:) Jutro melduję się ze zdjęciami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Zrobiłem tak jak kazałeś o sytuacja wygląda następująco. Dużo się zebrało żwiru. Zapomniałem zdjęcia zrobić :(

 

W obecnej sytuacji zawór dałem na "4,8" a więc temperatura podłogi powinna uzyskać 33 stopnie, tak się stało. Teraz dałem na 5 (aby zgubić żużel co wyleciał, po prostu go przepalić) i póki co piec pracuje. Problem jest taki że z 61st spadł do 47 i idzie w górę.. Tak to powinno wyglądać? Aż tyle ma spadać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipa...

 

Czekam godzinę i piec jak spadł do 47 st to teraz podniósł się do 52 i stoi... Nie może wejść w wyższą temp... Tak z ciekawości zwiększyłem nawiew na 50% zmniejszyłem przerwę na 60s i podskoczył 2 St ale dalej stoi... Problem jest w tym że czekam na cud już 1h 20 m.. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to mam działające: 1 grzejnik w pokoiku i 1 w łazience mają one te "pokrętełka" :D

 

zmniejszałem przerwę i nic... nadmuch na samym początku 33 % i go nie ruszałem, ale jak spadła temperatura do 47 st zacząłem się stresować.. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee. Mozesz spróbujmy tak. Przykręc zawór tak jak był na początku i wróć z podawaniem, przerwa 63sec nadmuch 33% przesłona otwarta na 1 cm

Ustabilizujem prace podziałamy nad temp.

Czyściłeś piec?

Czy możesz namalować swój układ i ponumeruj pompy.

I daj zsjecia palnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.