Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompy Ciepła Powietrze-Woda Aquarea Panasonic


jackjj

Rekomendowane odpowiedzi

do pompy jest potrzebne 25A na jednej fazie lub 10A na 3 fazach wiec nie musisz nic robić z mocą ,oczywiscie takie prądy to ida chwilowo przy mrozach rzedu -20st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że markowa pompa ciepła samsung czy panasonic jest jako samodzielne zrodło zasilania w energie cieplną jak masz grawitacje to trzeba przyjac o 10W/m2 wiecej i tyle w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bywam na różnych forach o różnej tematyce ale z przykrością musżę powiedzieć że te forum jest po prostu dziwne a raczej ludzie którzy się tu udzielają. Praktycznie każdy post na jakikolwiek temat by się nie czytało to więcej tutaj jest przechwalstwa na punkcie swojego ego oraz pisanie między wierszami niż konkretnych informacji. Forum służy do rozwiązywania problemów  ale tutaj jest chyba inaczej. A może branża hydrauliczna  zassała się pychą a tak rozumowania jest taki: pomógłbym ci ale wiedza kosztuje. A może to jest tak że tak naprawdę hydraulicy z fachem w ręką tutaj nie siedzą bo są zarobieni robotą a udzielają się osoby którzy mają przerośnięte ego bądź też domowi samouki. Serio nie to żebym po kimś jechał ale napisałem rzeczowo co mi zaproponowano i oczekuje konkretnych odpowiedzi i sugestii a najchętniej szukam firmy która podejmie się współpracy i byłoby dobrze aby firma która chcę mi pomóc wyraziła również swój pomysł na mój problem po to aby inni też mogli się wypowiedzieć.

Co do wiedzy to jest wszech wiadomo że wiedza to 90% wartości usługi po drugie a fachowcy domorośli zajęci sa robota i reklamacjami bo robią tanio ale bez podstawowej wiedzy technicznej a jak sie robi dobrze to jest czas na prace i na flaszkę i tez na poklikanie na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Zaczynam budowę domu-parterowy 76m2 standartowe ocieplenie, wszędzie podłogówka. Dom miał być letniskowy drewniany ale po przeliczeniu kosztów będziemurowany całoroczny z tym że użytkowany weekendowo. Potrzebuję pompę o mocy ok.6-7 kw. CWU będzie podgrzewane przez najzwyklejszy bojler elektryczny. Proszę o jakieś sensowne propozycję pompy. Dom jakoś musi być w ciągu tygodnia bezobsługowo ogrzewany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

cco do pompy to dla takiego rozwiqzania EHS 6kW jako monoblok i wszytko zalane glikolem a do sterownia pogodówka lub połaczenie zdalnie jesli jest internet poprzez modul wifi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

no to przesadziłes z tą pompą jesli chodzi o moc

ale zuzycie dzienne na dzien dzisiejszy powinno oscylować na poziomie 55-63kWh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2021 o 22:16, automatyk napisał:

ale zuzycie dzienne na dzien dzisiejszy powinno oscylować na poziomie 55-63kWh

Witam.

Absolutnie nie podważam wiedzy kolegi, ale czy czasem kolega z tym zużyciem nie przesadził?

U mnie zużycie obecne jest na poziomie 26-35kWh na dobę, dom taki byle jaki, koledzy na forum wiedzą, że u mnie zawsze w domciu jest ok.23stopni całą dobę, grzeję prawie 300m powierzchni i 6 osób do ciepłej wody. Odczyt oczywiście z zewnętrznego podlicznika w rozdzielni, ale u mnie pompa (T-Cap 12kW 3f) praktycznie identyczne pokazuje zużycie.

Myślę że chyba troszkę szacunek jest zawyżony, a te 60kWh/dobę to raczej tak przy 10 stopniach poniżej zera. Oczywiście mogę się mylić.

Pozdrawiam. YARO..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociaż mam klienta który ogrzewa 530m2 na 100% ogrzewanie podłogowe i średnia za grudzień mu wyszła 26kWh na dobe ,i jest mega zadowolony

no przy grzejnikach zeby zejsc ponizej 40kWh na dobę przy około 300m2 to musi być mega dobrze wybudowany i zaizolowany dom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@automatyk A jakie jest twoje zdanie o pompie Kołtona .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakby Kołtona zrobili w wersji split i z inwerterem. A tak poza tym to wygląda na solidną i długowieczną pompę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robin60 bardzo ciekawy film , nieco rozjaśniło mi się w głowie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te filmy klimatyzacjakatowice widziałem wszystkie, goście są dobrzy w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Kordjano napisał:

@robin60 bardzo ciekawy film , nieco rozjaśniło mi się w głowie .

Całkiem ciekawa ta pompa jak na monoblock. No ale, że jest on/off to bufor jest raczej do niej nieodzowny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kordjano napisał:

@automatyk A jakie jest twoje zdanie o pompie Kołtona .

nie znam tych pomp na zywo ,ale interesuje sie tematem iii

sprężarka 0-1 wady i zalety zaleta trwałosc ,wada sprawnosc

zawór rozprężny elektroniczny hmmm przy układzie 0-1 to jak automat do silnika fiat 126p

wymiennik ,mogę sie założyć ze postawie ta pompę przy samsungu 10kW i ten kołton z tak mała powierzchnią natarcia(nie licze powierzchni czynnej ) sie wyłoży

czynnik propan ,super ale czy chciałbym mieć coś takiego jako split ,nigdy w zyciu

licznik energi ,jak w każdej pompie , rozbieżności w liczeniu sięgają do 5% czyli dla naszego oszacowania zużycia to przerost formy nad treścią  ele ok

elektronika od góry ,zabezpieczenia i ogóle porażka

co do super reklamowanej sprawności fizyki pan nie zmienisz ,węglowodór to węglowodór kwestia wyskalowania punku pracy ,np samsung najlepiej czuje sie w temp -10st do-17st jesli mówimy o temp minusowych bo jest robiony na rynek wschodni czyli zimny

dla porównania mam obiekt składający się 2 lokali mieszanych po 300m3 i pracują dwie pompy samsung i panasonic t-cap ,taka sama produkcja ,zużycie mniejsze o 10-20% w skali dnia przy samsungu ,defrosty panas robi 3 w okresie czasu w tym samym okresie samsung robi jeden defrost a wymiennik jest tylko wyższy o 16cm  rozstaw lameli taki sam w jednym i drugim urządzeniu ,no może panasie jest o gram gesciej

resumując z doświadczenia jesli to urządzenie które jest na filmiku ma realnie 7 kW przy -15st ,a 6kW przy 0st  (liczymy srednią z godziny a ni chwilowa po defroscie) to jest dobrze ,a żeby to sprawdzić to temperatury mamy idealne ,wiec montować uruchamiac i patrzymy co sie dzieje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógł by kolega podać konkretne modele tych pomp samsunga i panasonica które to są robione na rynek wschodni czyli tam gdzie jest najzimniej. Nie ukrywam , że szczególnie przykuła mą uwagę ta samsung .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cała linia samsunga ehs , szczegolnie modele 120 i 160 ale 04,06,09

mają certyfikacje do -20st

sam doswiadczyłem pompe własnego montazu bodajże w 2011 roku pracująca na -28st  to jest pszczólka

u mnie doświadczyłem pracę przy -19st st i osobiscie u siebie nie założyłbym nic innego mimo ze seryjnie montuję samsunga panasa ,gdzies w rece mi wpadło gree ,daikin i lg

mam doswiadczenie o którym wspomniałem w innym wątku gdzie obok stoją dwie pompy panas i samsung i panas legnie przy samsungu względem cop i zużycia energi przy takiej samej produkcji w temp 2 do -2st

zresztą samsung jako pierwszy opanował urządzenia mogące pracować w niskich temperaturach i do dzis tak jest

co do certyfikacji

urzadzenie np 120 czyli 12kW jest certyfikowane na 10kW dla europy srodkowo wschodniej  ale juz dla krajów południowych jest certyfikowany na poziomie 12-13kW

urządzenia na czynnik 410A sa niemal perfekcyjne ,teraz trwa walka z czynnikami r32 i tu juz nie jest tak słodko jak i w samsungu jak i panasie ,od zaprzyjaźnionych serwisów słysze tez że u innych firm wiadących  jest teksanska masakra z tym czynnikiem wg mnie wyscig szczurów i polityka w lazła w pompy i powoli zaczyna dziac sie niedobrze mam nadzieje że producenci sie opanują i wroca do starych sprawdzonych norm produkcji

po nizej przykładowa karta certyfikacji urzadzenie ehs 09

20201125_085918.jpg

20201126_094553.jpg

20201128_121545.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T-Cap 9kw czyli jednostka dwuwentylatorowa to dawna 12kW z certyfikowana na 9  czyli analogicznie samsung 12kW zcertyfikowany jest na 10kW

a jakbys popatrzył na prady jednostki moce sprezarek to t-cap 9kW to rozni sie jedynie o 200W w mocy pobieranej względem modelu 12kW czyli certyfikowanego 10kW samsunga po drugie panas ma certyfikację do -15st a samsung do -20st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.