Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompy Ciepła Powietrze-Woda Aquarea Panasonic


jackjj

Rekomendowane odpowiedzi

@Vlad24

plus za żart - uśmiałem się do łez, a to dla mnie bezcenne, szczególnie że mamy święto brzucha i wyobraziłem sobie siebie w brudnej białej podkoszulce na ramiączkach z pogrzebaczem w ręku siedzącego w nocy w kotłowni obok niedziałającej pompy ciepła za kupę forsy na fotelu bujanym, jak mi się z pod koszuli wylewają fałdy....z dragającym okiem....grzebie w jakimś starym kotle....w którym nie chce się palić a mój Daspell stoi zardzewialy z dziurami jak ręką

 

Yasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no albo sie ma wybujałą wyobraźnie ale sadząc po wypowiedzi to raczej wynika z włąsnego doświadczenia ,pozdrowienia świąteczne z domku ogrzewanego pompa ciepła a zimno jak cholera bo zaledwie 24st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraźnia i sztuka śmiania się z siebie...

 

40 lat w bloku z kaloryferami z MPEC jedyna regulacja spalania za pomocą termostatu...

:-P:-P:-P

A od ponad roku w swoim nowo wybudowanym domu z ogrzewaniem podłogowym na pellet + wieczorem kominek

:-P;-):-P

 

Yasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

   Drodzy koledzy chciałbym zasięgnąć od was porady w sprawie pompy ciepła powietrze/woda. Dom w trakcie budowy koło 160m2 z poddaszem użytkowym, dobrze docieplony okna 3 szybowe, podłogówka. Jakie są mity a jakie fakty tego typu rozwiązania cieplnego?. Czy ten rodzaj pompy nadaje się jako jedyne źródło energii czy będzie to niewystarczające w naszym klimacie. Jaki rodzaj pompy wybrać, jaka firmę. Jakie sa przybliżone koszty z instalacją. Znalazłam pozytywne opinie na temat panasonic t-cap. Czy trzeba wykonywać audyt OZC ? i komu można go zlecić?. Z góry dziękuję za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiele o markach było pisane

Dla samsunga nie musisz miec zrodła dodatkowego

jedyne co porzeba do obliczeia mocy to m2 i sposób ocieplania oraz fakt czy jest rekuperacja i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

To ja się dołącze do dyskusji. Posiadam dom okoł 110m2 wszystko na ogrzewaniu podłogowym. Obecnie palę węglem. Na wakacje miałem podjąć decyzje o wymianie pieca na ekogroszek i teraz zaczynam się zastanawiać nad pompą ciepła woda powietrze. Firma zaproponowała mi takie rozwiązanie:

 

Panasonic 9 KW T-CAT 230V 1 fazowa grzałka 6 KW 20230zł

Zasobnik ciepłej wody użytkowej stal nierdrewna 200L z wysokowydajną wężownicą  grz 3KW 3870zł netto

Armatura przyłączeniowa orurowanie i oprzyrządowanie zestawu pomy ciepła 2600zł netto

Zbiornik buforowy do współpracy z pompą ciepła 1140zł netto

usługa montaż pompy ciepła 2500zł netto 

 

Całość prawie 33 tys  brutto

 

I teraz się zastanawiam ile taki zestaw będzie zjadał mi kasy co miesiąc i czy zamiast tej pompy ciepła nie wybrać pieca na pelet. Dodam że w tym sezonie zjadło mi prawie 5 ton. Jednak od razu uprzedzę że przez całą zimę były otwarte okna a w domu utrzymywała się temperatura około 25 stopni Paliłem bez wygaszania od października do połowy maja. Zmuszony byłem do tego gdyż farba którą zastosowałem w dwóch pokojach była przeterminowana i niestety trzeba było ozonować dom i wietrzyć i wietrzyć. 

 

 

 

Co robić Panowie ? czy iść w pompę ciepła ? piec na ekogroszek a może pelet ?. Dziękuje za rady chętnie też nawiąże współpracę z firmą która wykona taką instalacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o pompie ciepła i cenach do twojego domu było juz wiele pisane a w tej kwocie to mozesz mieć pompę dla 200m2  wiec nie wiem czy jest potrzeba bicia piany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raz cena zakupu dwa cena eksploatacji totalnie nie trafiony pomysł ,przewymiarować to mozna kocioł na wegiel żeby był dynamiczny a nie pompę ,pompa ma chodzić cały czas bez przerw w tedy jest tania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro montujesz w ten sposób pompy ciepła i tak doradzasz ludziom to twoja sprawa a mojej sprawie jak nie masz doświadczenia to proszę się nie udzielaj ,bo to forum od dawna schodzi na psy i pisze to świadomie

odpuściłem te wasze działy piecyków węglowych i odpicowanych parowozów ,odpuściłem kominki i inne badziewie  na paliwo stałe ale co do foto i pomp ciepła nie zdzierżę ubzdzonych przeinwestowanych nieekonomicznych  instalacji a juz pisanie o buforze do pompy ciepła to tylko świadczy o wiedzy instalatora czy projektanta ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty mi to możesz .... tylko nie mieszaj ludziom w głowach bo jeśli się o coś pytają to oczekują merytorycznej odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bywam na różnych forach o różnej tematyce ale z przykrością musżę powiedzieć że te forum jest po prostu dziwne a raczej ludzie którzy się tu udzielają. Praktycznie każdy post na jakikolwiek temat by się nie czytało to więcej tutaj jest przechwalstwa na punkcie swojego ego oraz pisanie między wierszami niż konkretnych informacji. Forum służy do rozwiązywania problemów  ale tutaj jest chyba inaczej. A może branża hydrauliczna  zassała się pychą a tak rozumowania jest taki: pomógłbym ci ale wiedza kosztuje. A może to jest tak że tak naprawdę hydraulicy z fachem w ręką tutaj nie siedzą bo są zarobieni robotą a udzielają się osoby którzy mają przerośnięte ego bądź też domowi samouki. Serio nie to żebym po kimś jechał ale napisałem rzeczowo co mi zaproponowano i oczekuje konkretnych odpowiedzi i sugestii a najchętniej szukam firmy która podejmie się współpracy i byłoby dobrze aby firma która chcę mi pomóc wyraziła również swój pomysł na mój problem po to aby inni też mogli się wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co Ty też opowiadasz za androny, tu wszyscy są z uprawnieniami po studiach inżynierskich na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska po kierunku:

Ciepłownictwo i Ogrzewnictwo, Auditing Energetyczny

 

Jak chcesz jakiś projekcik 2d czy 3d z przeliczeniem MES mechanicznym płynów jak to kawitacja będzie miała wpływ na korozję zaworów Twojej instalacji czy też działanie CO tak żeby dupa Ci nie zmarzła to wal jak w dym

;-)

 

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.