Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piszczaca Pompa Obiegowa Ibo


xdi

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz korekta, by lupy nie używać...


post-18583-0-08726900-1481462397_thumb.jpg

 

Naczynie powinno być wpięte bezpośrednio w kocioł przed pompą.

 

Zawór różnicowy działa? Potrzebny jest w ogóle?

 

Obieg bojlera musisz solidnie zdławić zaworem powrotu, by wymusić lepsze krążenie na grzejnikach. Chyba, że grzeją bez zarzutu.

 

Tak ogólnie to jaki teraz masz problem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki ze podłogowe nie grzeje ,a jak zakręciłem cwu to grzejniki fajnie grzeją a jak jest cwu odkrecone to najdalej umiejscowiony grzejnik grzeje tylko do połowy nadmienię ze instalacja jest dobrze odpowietrzona .

Zawór różnicowy działa potrzebny jest jak prądu braknie.

Zastanawiałem się nad założeniem zaworu 4 drogowego lub 3 droznego. I liczę na wasze komentarze i opinie i porady .

 

 

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś jak pisałem zdławić powrót bojlera? Najlepiej jest to zrobić poprzez całkowite zamknięcie zaworu powrotu. Czekasz aż rura powrotu ostygnie i wtedy delikatnie zawór otwierasz, znowu czekasz i jeśli się nie rozgrzała, to dalej otwierasz. Po paru minutach sprawdzasz czy jest gorąca. Jeśli jest, to znaczy, że taki przepływ jest wystarczający dla twojej wężownicy.

 

Z RTL-em o to chodzi, że dobrze działa dla krótkich pętli. Długie stawiają za duży opór i pompa nie wtłoczy do nich wody. Jeśli masz możliwość, to spróbowałbym wpiąć tą podłogówkę bezpośrednio przy kotle. Zasilanie zaraz za pompą, powrót tuż przy kotle. Ale to na dwoje babka wróżyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczynie to rozumie przelewowe a tak dokładniej to w którym miejscu byście umiejscowili to naczynie.

A z tym zaworem żeby zdlawic to jest mały problem bo musze wymienić bo leje jak z kaczki jak go przymykam. Pewnie musze wymienić na nowy . A pompe do cwu to tak zamontowac jak na c.o jest.

Podlogowka nie ma szans żeby pociągnąć bliżej kotla .

 

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz zamontowane na grzejnikach zawody termostatyczne czy zwykle zawory?

Mnie też jedne grzejniki bardziej grzały inne mniej. Miałem wtedy zwykle zawody na grzejnych. Jak zmieniłem zawory zwykle na na termostaty wszystko się zmieniło. Wszystkie grzeją równo.

Zawory termostaty mają dwie funkcje oprócz regulacja temperatury mają także drugą funkcje wyrównują ciśnienie we wszystkich grzejnikach na piętrze i parterze jest te same ciśnienie.

Jeśli nie masz polecam wymienić zawory.

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko trzeba zaznaczyć że muszą to być zawory z nastawą wstępną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.