Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Kocioł Do Nieocieplonego Domu?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość witek1234

Wszyscy radzą Ci zakup innego kotła, a teraz cisza. :huh: Nikt nie chce radzić ,żebyś brał ten a nie inny, bo jakby co...sam rozumiesz . Nie miałem  z dakonami czy buderusami  do czynienia i niestety niczego nie mogą Ci doradzić. Chcę tylko żebyś miał świadomość dodatkowych kosztów . Decyzja jest Twoja , na tym etapie gładkie gadki i rozważania co by było gdyby było,się kończą i to TY musisz zdecydować bo jeśli się wywiąże nowa dyskusja w temacie brać czy nie, ten czy inny, to nic z tego nie wyniknie a Ty będziesz miał nadal mętlik w głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dakony i jego klony mają blachy trochę grubsze niż konserwa,taki kocioł może być już nieźle wyeksploatowany.

Mamy XXl w,nie jestem na Twoim miejscu i nie będę ale gdybym miał taki problem kupiłbym kocioł z podajnikiem z palnikiem do spalania groszku i miału lub ich mieszanki.

Osobiście użytkuję taki kocioł 6 rok(bez wygaszania,latem CWU) i ta demonizowana zawleczka zerwała mi się ostatnio po 3 latach.

Działa bezawaryjnie,czego chcieć więcej,wodotrysków,pid-ów i nnych bajerów nie potrzebuję do prostej jak cep instalacji i 30 letniego niedocieplonego domu.

Jak mi się chce, czyszczę 1x na tydzień,przeważnie co 2,w zależności od temp. na zewnątrz zasypuję opał 1,lub 2 razy na tydzień,popiół wybieram2x w tygodniu(po miale jest trochę więcej 10%)

Opał kupuję latem suchutki najczęściej ekomiał Rokita z Piasta oraz ekogroszek z Energo.

Ogólnie nigdy nie przepłacam za opał 800-900zł tylko płacę 580-700.

Jak będziesz zainteresowany takim kotłem,chętnie wyjaśnię,podpowiem itd.

Żeby nie było,nie jestem sprzedawcą kotłów,instalatorem,pośrednikiem itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba już w pierwszym poście wspomniałem o tym,że w pierwszej kolejności chciałbym z podajnikiem. Potem trochę zwątpiłem,czytając o jakiś zrywających się zawleczkach, sterownikach, których nie idzie ustawić. Że są takie z tym problemy, że cały czas siedzi się w kotłowni, zamiast odwiedzać ją raz na tydzień. Że ekogroszek finansowo zniszczy kogoś z nieocieplonym domem. Wtedy nabrałem wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Szkoda, myślałem że gdy podasz ile Ci kocioł spala to będę miał jakiś ogląd sytuacji. Może powód kłopotów ze spalaniem wynikał z regulowania ręcznie śrubą przy klapce PP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli 25kW to 7300 z tej samej firmy co ja mam,jak niedługo będziesz ocieplał ściany to wystarczy 19kW,wtedy 6800

W tej cenie wersja ze sterownikiem dwustanowym,bez PID + koszty montażu.

Tu masz podgląd:

http://www.sklep-witkowski.pl/c-1/p-37/25-kw-kmbrp

 

Aha,marketowe twory po 4-5 tyś.unikaj,szkoda kasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nawet rozsądne wyjście,będziesz miał  wydajniejszy kocioł i 2 zimy chyba wytrzyma.

Nauczysz się czegoś nowego,a możliwości są 2 albo się dogadasz z nowym nabytkiem i będzie wszystko OK albo się rozczarujesz i znienawidzisz ten kocioł.

Jedno jest pewne bez drobnych przeróbek,ulepszeń,kombinacji się nie obejdzie.

Będziesz częstym gościem na forum o Dakonach i prosił doświadczonych użytkowników o pomoc,takie są realia,trzeba tak jak w innych dziedzinach nabrać doświadczenia i każdy to przechodzi.

Życzę Ci powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.