Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Kocioł Do Nieocieplonego Domu?


Rekomendowane odpowiedzi

Jest to kocioł zasypowy z dmuchawą i można nim z powodzeniem palić od góry węglem orzech,orzeh ll,groszkiem(nie mylić z ekogroszkiem!) lub ich mieszanką.

Defro mają porządny wymiennik i z pewnością da radę w Twoim domu.

Spróbuj się dogadać i miałbyś tę zimę spokojną,bez marnowania opału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 letni kocioł,jak był niechlujnie eksploatowany to rupieć.

Stare to dobre jest wino i skrzypce,a stary samochód,kocioł,baba... :D

Tak na prawdę nie wiesz do końca,czy będziesz remontował dom,czy sprzedasz.

Może dla Ciebie najlepiej kupić porządny kocioł zasypowy ale nowy i wtedy wiesz co masz.

Jak masz wydać co najmniej 3 tyś za wątpliwej jakości,najczęściej prawie przerdzewiały z podajnikiem kup nowy zasypowy:

 

http://www.sklep-witkowski.pl/c-1_14/p-57/23-kw-uksn

 23kW,masz za 3150zł z sterownikiem PID i śmigasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pieca GS się zraziłem. Te zimę pojadę juz na tym piecu. Z wymianą rusze latem. Roczne dziecko w domu i nie chce w mrozy nie mieć ogrzewania. Chciałbym jedak spróbować z ekogroszkiem.

 

http://sprzedajemy.pl/kociol-co-podajnik-pleszew-19kw-ekogoszek-okazja-nr44812102

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powracam. Obejrzałem trochę rynek, przeszukałem kotły używane. No trudno.

Pisałem,że nie chcę więcej górnego, no ale poczytałem i może tylko ten mój taki niewypał.

Znalazłem takie kotły. Wiele po zobaczenie zdjęć odrzuciłem.

Zostały dwa:

Plszew:

https://www.olx.pl/oferta/kociol-co-pleszew-CID628-IDbJHqz.html

 

Nie wiem tylko ile ma KW.

 

Elektromet:

https://www.olx.pl/oferta/kociol-23-kw-elektromet-sterownik-pid-CID628-IDiqnrF.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Skoro powrót do kotłów górnospalających to może coś trwałego i z tradycjami -_- . Może zainteresuje Cię nowe ogniwo S6WC Clasic. Gdyby Ci się znudziło palenie w nim od góry, bardzo łatwo można go przerobić na DS-a,jest na forum wątek o takiej przeróbce którą zrobił kolega SebeKry. Ma też gotowe podejście pod nadmuch który masz w opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja już sam nie wiem. Im więcej porad,informacji, to ja coraz glupszy.

Widzę, że cena tego S6WC Clasic taka wysoka nie jest. A co z tymi,które podalem?

Próbowałem palić od góry drzewem w moim. Cały piec starczył na 4 godziny. Przy około +3. Więc porażka trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Ja bym się zainteresował tym Elektrometem. Z paleniem drewna tak już jest,musi być wysezonowane i latasz co chwilę. Z poradami też tak jest że ilu adwersarzy , tyle opinii.

Skocz na głeboką wodę i podejmij decyzję sam , bo zawsze będzie jakieś tam "ale".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Trzeba było zamieszkac w bloku i tylko zawory skręcać.

 

No ja mieszkałem w bloku wiecznie zimno , kaloryfery grzały tylko do liczników ciepła a poniżej już były zimne i jak na ogrzewanie szło 250 zł przez cały rok to już masz 3 tys potem jeszcze z 300 do 800 zł dopłaty , mieszkanie 60m2 , teraz mam dom ok 200  m2 ale ogrzewam narazie tylko parter ok 110m2 i węgla spalam za max 1500 zł a w chałupie 24-25st , dziękuję za blok z całego serca

drewnem bym nie palił bo po pierwsze primo to jest nie opłacalne a po drugie primo *** by mnie to latanie do kotłowni , nasypać węgla do oporu rozpalić i dowidzenia na następny dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No ja już sam nie wiem. Im więcej porad,informacji, to ja coraz glupszy.

Widzę, że cena tego S6WC Clasic taka wysoka nie jest. A co z tymi,które podalem?

Próbowałem palić od góry drzewem w moim. Cały piec starczył na 4 godziny. Przy około +3. Więc porażka trochę.

Przejrzałem Twoje posty i dylematy.

Ja nie kupiłbym pieca, przepraszam kotła używanego nawet jeden sezon (pomimo, że też zasięgam informacji na temat zmiany pieca), po pierwsze, że tak jak  z c.o. spuścisz wodę i pozostawisz na dłużej (mam na myśli tradycyjne, z nowym na miedzianych rurkach - nie wiem), tak z piecem rozszczelni się i będzie ciekł.

Połakomić się na 1,5 czy 2 koła i mieć później problem. Zastanawiałeś się nad górnymi z Pleszewa. To zagłębie tych kotłów. Pleszew i okolice,  Ostrów. Wlkp itd. Nowy piec wszystkopalny UKSM-G kosztuje 3400 do 3900 zł ze sterownikiem i wentylatorem. (dom mam ok 150-170 m kw częściowo ocieplony od wewnątrz). Sterownik bez bajerów (bez PID) - dla mnie to +.  Obecnie mam podobny tylko starszy. Wszystkopalny tzn z nastawiemiem na miał lub węgiel, chociaż drewnem też fajnie się pali (tylko skąd wziąć twarde drewno, w rozsądnej cenie i jeszcze je wysezonować przez 3 lata?)

Ja szukając pieca, chciałem zmienić na tak zachwalane dolniaki ale chyba zostanę przy swoim. Opis jak nim palę masz na

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/23020-dolne-czy-g%C3%B3rne-spalanie/page-4

(tego co tak Cię rozbawił). Ja w życiu nie kupię już kotła na jeden rodzaj paliwa (opału).

Ktoś pisał, że opał kupuje latem i ne przepłaca. Tak zgoda, jak ma się na zbyciu kilka koła to tak. Ja kupuję po 2 tony, zaczynając od sierpnia - września. (jak większość).

Żeby było jasne, ja Cię nie namawiam, tylko wyraziłem swoją opinie a czy weźmiesz to pod uwagę, to już Twoja sprawa.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.