Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawór Mieszający 4D Czy Termostaty Pokojowe?


PawełKu

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni zastanawiam się jakie rozwiązanie będzie lepsze dla mojej kieszeni, ale również pieca i komina. Zastanawiam się nad zaworem 4D z siłownikiem, aby nie gotować się w domu lub nie trzymać na piecu zbyt niskiej temp. Z drugiej strony są znów termostaty pokojowe, ale tu się pojawia "haczyk" posiadam 14 grzejników, co daje kwote ~ 1400 zł, Zawór 4D + siłownik to ~ 600 zł firmy Afriso. Przeróbki w kotłowni to nie problem dla mnie, a zakres prac byłby wykonywany w okresie letnim, aby być przygotowanym na przyszły sezon.

Czekam na pomoc i sugestie co będzie najlepsze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszym rozwiązaniem będzie zawór 3d i pompa kotłową. O jest już tyle tematów, wystarczy użyć opcji szukaj.

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem zawory Danfoss razem z głowicami 50 zł/kpl chyba że celujesz wyżej. A plusem dla zaworów jest to że w każdym pomieszczeniu kontrolujesz temp niezależnie

http://allegro.pl/danfoss-glowica-5115-zawor-ra-n-1-2-prosty-click-i6605816447.html

Są to zawory z nastawami wstępnymi więc jest możliwość regulacji hydraulicznej instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór 4d jest dobrym rozwiązaniem o ile wszystkie pomieszczenia mają mieć tą samą temperaturę i o ile posiadasz sterownik pokojowy który będzie sterował siłownikiem. Głowice też nie są złym rozwiązaniem z tym że musisz mieć gdzieś przepływ jeżeli wszystkie glowice się zamkną

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybij sobie z głowy 4D. Wystarczy jedna pompa i zawór termostatyczny na powrót kotła. Na grzejniki załóż termostaty i będziesz mieć regulację temperatury pomieszczeń jak i zawsze powrót gorący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.